برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کریمی:اشتباهات داوران 10 میلیارد قیمت دارد

دوشنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۱۳ — قدس آنلاین

علی کریمی ستاره فوتبال کشورمان می‌‌گوید: اشتباهات قیمت یک تیم را 10میلیارد ممکن است پایین‌تر بیاورد و اصلا قابل توجیه نیست.

علی کریمی

کریمی حرف‌هایش را اینگونه آغاز می‌کند:« بازی‌ها به روزهای حساسی کشیده شده و تأثیرگذارترین کمیته در سرنوشت تیم‌ها کمیته داوران است که باید شایستگی‌شان را نشان دهد. در روزهایی که رئیس کمیته داوران در فدراسیون حضور ندارد باید بقیه اعضا به طرز مطلوب شایستگی خود را نشان دهند. به نظر من عذرخواهی داوران، قبول اشتباه، توجیه نامناسب یا دفاع بی‌منطق به هیچ عنوان برای باشگاه‌ها قبول نیست و هیچ چیز را عوض نمی‌کند.»

کریمی ادامه می‌دهد:« شما به عنوان مثال می‌بینید که یک مربی مثل حمید استیلی وقتی می‌بیند که نمی‌تواند کمک کند شجاعانه کنار می‌رود یا مدیری مثل آقای دادگر وقتی شرایط را برای کار کردن مهیا نمی‌بیند کنار می‌رود یا یک بازیکن به عنوان مثال وقتی نمی‌تواند پنالتی بزند پشت توپ قرار نمی‌گیرد. من هم که به دلیل شرایط جسمانی نتوانستم در شاهین کار کنم، خیلی راحت می‌توانستم از طریق فدراسیون پزشکی مرخصی استعلاجی بگیرم و حق و حقوقم را دریافت کنم. اگر داوری هم احساس می‌کند که توانایی سوت زدن در این هفته‌های حساس را ندارد می‌تواند این موضوع را بگوید تا در سرنوشت تیم‌ها تأثیر نگذارد. اگر یک داور عذرخواهی کند و به زمین نیاید خیلی بهتر از این است که به زمین بیاید و بعدا عذرخواهی کند. حتی اگر کمیته داوران هم احساس می‌کند که در این شرایط سخت نمی‌تواند کار را به نحوه احسن انجام دهد بهتر است که این وظیفه سنگین را به دیگران بسپارد.»

کریمی در قسمتی از حرف‌هایش خاطرنشان می‌کند:« چند روزه پیش بازی شهرداری تبریز و صبای قم را دیدم. وقتی بازی یک ـ یک مساوی بود شهرداری گل سالم زد ولی کمک داور به اشتباه این گل را قبول نکرد. همان توپ 30 ثانیه بعد به سمت دروازه شهرداری آمد و تبدیل به گل شد و سرنوشت بازی را عوض کرد. این اشتباهات قیمت یک تیم را 10میلیارد ممکن است پایین‌تر بیاورد و اصلا قابل توجیه نیست.»

او خاطرنشان می‌کند:«پیشنهاد من به عنوان فردی که 35سال است در فوتبال هستم این است که کمیته داوران روی انتخاب داورها خصوصا کمک‌ داورها دقت به خرج دهد چون اشتباه کمک داوران در این هفته‌ها بیشتر از داورها بوده است.»

کریمی در مورد شرایط شاهین بوشهر تیم سابق‌اش می‌گوید:«این تیم حتی با آقای درخشان هم می‌توانست جایگاه بهتری پیدا کند ولی واقعا مشکلات مالی در این فصل به شاهین اجازه نداد که به آنچه که می‌خواهد برسد. در ضمن بازیکنان این تیم هم با وجود همه مشکلات صبوری به خرج دادند.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391