برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

وحید هاشمیان: معلوم نیست تا کی فوتبال بازی کنم.

یکشنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۳۲ — فرهنگ آشتي آنلاين

وحيد هاشميان اين روزها زياد جلوي چشم‌ها نيست؛مهاجم پرسپوليس يا مصدوم است يا دنبال گذراندن دوره‌هاي مربيگري.‌ اما گفتگو با او خالي از لطف نيست.

وحید هاشمیان

وحيد هاشميان اين روزها زياد جلوي چشم‌ها نيست؛مهاجم پرسپوليس يا مصدوم است يا دنبال گذراندن دوره‌هاي مربيگري.‌ اما گفتگو با او خالي از لطف نيست. هاشميان در گفتگو با فرهنگ آشتي آنلاين از آينده‌اش در فوتبال گفته و كنايه جالبي هم نثار علي دايي كرده است. جالب از اين جهت كه كمتر پيش مي‌آيد اين بازيكن محجوب درباره كسي صحبت كند.

وحید هاشمیانوحید هاشمیان: پيشنهاد مربيگري برسد، فكر مي‌كنم

وحيد هاشميان را دوباره در مستطيل سبز خواهيم ديد يا اينكه طبق پيش‌بيني و با توجه به كلاس‌هايي كه در آلمان شركت كردي، دورخيز كردي مربي‌گري را به شكل جدي دنبال كني؟
من تا الان تصميم به خداحافظي از فوتبال نگرفته‌ام و فكر مي‌كنم خود من بهتر از هر كسي تشخيص مي‌دهم كه تا كي مي‌توانم به بازي ادامه دهم. در مورد كلاس‌هاي مربيگري فوتبال هم بايد بگويم اين موضوع اتفاق تازه‌اي نيست و من از سال2007 در اين كلاس‌ها شركت مي‌كنم. نمي‌دانم چرا هر بازيكني در كلاس مربيگري شركت مي‌كند، فكر مي‌كنند به دنبال خداحافظي از فوتبال است.

بعضي‌ها مي‌گويند امسال براي خود وحيد هم بازي در پرسپوليس آنچنان مهم نبود چرا كه اگر اين موضوع اهميت داشت قبل از دربي برگشت به آلمان نمي‌رفت؟
تاريخ كلاس‌هاي من از قبل هم مشخص بود و در ابتداي فصل هم اين موضوع را با مسئولان باشگاه در ميان گذاشته بودم. در ضمن من ‌موقع رفتن دوباره با كادر فني و مديريت جديد هماهنگ كردم.

اما مي‌گفتند دنيزلي از اين قضيه شاكي بود و به همين خاطر تو را از ليست بازيكنان دربي خط زد؟
نه به هيچ عنوان مساله‌اي نبود و من با دنيزلي كاملا هماهنگ بودم در مورد دربي هم كاملا حق با او بود كه بازيكني كه در طول هفته تمرين نكرده را در ليست بازي قرار ندهد.

حالا فكر مي‌كني با توجه به جوي كه فوتبال ايران دارد آدمي مثل وحيد هاشميان با خصوصيات خاص خودش بتواند در مربيگري به جايي برسد؟
متوجه منظورتان نمي‌شوم.

تو وقتي از ايران رفتي فوتبال ما اينقدر درگير حاشيه‌ها نبود اما طي اين چند سال اين مسائل به شدت افزايش پيدا كرده؟
مسائل حاشيه‌اي كه هميشه در فوتبال ما بوده اما طي اين چند سال به دليل توجه بيشتر رسانه‌‌ها به اين موضوعات خيلي ريزتر پرداخته شده و همه چي رو شده. اما من معتقدم طي اين سال‌ها فوتبال ما پيشرفت هم كرده و خصوصا برگزاري مسابقات كه با نظم بيشتري دنبال مي‌شود. البته پول هم به فوتبال تزريق شده اما فقط به بازيكنان رسيده به جاي اينكه صرف زيرساخت‌ها شود.

حالا با توجه به همين موضوع ‌اگر پيشنهاد مربيگري براي سال بعد داشته باشي، قبول مي‌كني؟ من ياد گرفته‌ام با زمان حال پيش بروم و فعلا هم معلوم نيست تا كي بازي كنم. اما بستگي دارد پيشنهاد از چه تيم و از چه شهري باشد.

حالا فكر كن يك تيم خوب ليگ برتري پيشنهاد بدهد و يا پيشنهاد دستياري دنيزلي شود؟
در اين صورت حتما در موردش فكر مي‌كنم.

خيلي‌ها معتقدند براي اينكه به عنوان مربي در فوتبال ايران موفق باشي بايد‌ يك سري از مسائل را زير پا بگذاري؟به نظر من دوران اين جور مربي‌ها ديگر تمام شده و باقي‌مانده‌شان هم به زودي كنار گذاشته مي‌شوند. اگر قرار باشد همه اين‌طور فكر كنند كه ميدان بيشتر براي اين افراد خالي مي‌شود.

حالا كه به پايان دوران بازي‌‌ خودت نزديك شدي، فكر مي‌كني به همه چيز‌هايي كه دوست داشتي رسيدي؟من سال‌ها در فوتبال آلمان بودم و با بايرن هم قهرمان ليگ آلمان و جام حذفي هم شدم. البته دوست داشتم بيشتر در بايرن بمانم. اين اتفاق مي‌توانست بيفتد اما با رفتن هيتسفلد همه چي عوض شد. قبل از آمدن به ايران هم دوست داشتم بوخوم در دسته يك مي‌ماند و من هم در اين تيم بمانم.

در تيم ملي چي؟ حسرت سال‌هايي كه دعوت مي‌شدي و نمي‌آمدي را نمي‌خوري؟
نه من تمام بازي‌هاي مهمي كه بايد مي‌بودم حضور داشتم و موقعي كه برگشتم به تيم ملي خوشحالم كه تاثيرگذار بودم. هيچ وقت حسرت بازي در مقابل تيم‌هايي مثل افغانستان و فلسطين و لائوس را نمي‌خورم. به نظرم گلزني به اين تيم‌ها هيچ جذابيتي ندارد.

انگار اين حرف‌ها به نوعي كنايه به علي دايي است كه‌ هيچ كدام از بازي‌هاي تيم ملي را از دست نمي‌داد؟
نه من نظر خودم را گفتم و برخلاف تصور خيلي‌ها هيچ وقت هم با دايي مشكلي نداشتم. پارسال هم با نظر خود دايي به پرسپوليس آمدم. در ضمن دايي به نظر من مارك فوتبال ماست و همه جاي دنيا هم فوتبال ايران با نام او مي‌شناسند.

و ‌بهترين و بدترين اتفاق فوتبالي سال‌90 از ديدگاه تو؟
حذف تيم ملي اميد و سپاهان با آن سناريو بدترين اتفاق بود و صعود تيم ملي به مرحله دوم مقدماتي جام جهاني هم بهترين اتفاق ممكن بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391