برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هشدار ورزشی دادگان به مجلس و دولت

یکشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۱۶ — عصر امروز

رییس سابق فدراسیون فوتبال با انتقاد شدید از آنچه این روزها در فوتبال باشگاهی ایران می‌گذرد، گفت: آیا کسی نیست که جلوی ریخت و پاش‌های مدیران دولتی را در فوتبال بگیرد؟ با این شرایط فوتبال ما به کجا می‌رسد؟

محمد دادکان

محمد دادگان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره فصل نقل و انتقالات لیگ ایران و اخباری که درباره رقم‌های پیشنهادی باشگاه‌های دولتی به بازیکنان و مربیان مطرح می‌شود، گفت: فوتبال ایران به کدام سمت می‌رود؟ مدیرانی که در باشگاه‌های دولتی هستند برای فوتبال ایران کار می‌کنند و یا برای بقای خودشان؟ چرا وزیر ورزش و رییس فدراسیون و نمایندگان مجلس و دولت برابر این ریخت و پاش‌ها و ولخرجی‌ها سکوت کرده‌اند. پولی که در فوتبال خرج می‌شود برای مردم است؛ مردمی که در این وضعیت اقتصادی از چنین ریخت و پاش‌هایی دلشان به درد آمده است.

وی افزود: می‌‌خواهم بپرسم خروجی این هزینه‌ها چه بوده است، فوتبال ایران توانسته کدام پدیده را رو کند؟ پولی که مربیان طلب می‌کنند، این روزها به ۷۰۰ ـ ۸۰۰ میلیون تومان رسیده و بازیکنان پیشنهاد یک میلیاردی دریافت کرده‌اند. می‌‌خواهم بپرسم آیا این مدیر برای بقای فوتبال و باشگاهش این خرج‌ها را می‌کند و یا چون می‌خواهد بماند از جیب مردم ولخرجی می‌کند؟ اگر برای باشگاه و فوتبال این کارها را می‌کند، چرا یک تیم پایه درست و حسابی درست نمی‌کند؟

دادگان افزود: واقعا دل مردم به درد آمده که هر ساله پول این ملت با سهل انگاری مسئولان به هدر می‌رود، آن هم در شرایطی که خروجی‌اش‌ هیچ بوده است. مطمئن باشید اگر یک مدیر قرار بود ۱۰ هزار تومان از جیب خودش برای فوتبال خرج کند، هیچ گاه چنین کاری را انجام نمی‌داد. متاسفانه می‌بینیم که این مدیران دولتی مدام به بازیکنان و مربیان وعده می‌دهند که از نهادهای دولتی پول به باشگاه تزریق می‌کنند.

دادگان درباره قانون سقف قرارداد هم گفت: آن‌هایی که درباره سقف قرارداد در سال گذشته و سال‌های گذشته صحبت کرده‌اند، دروغ گفته‌اند. خود آن مسئولان هم می دانند که قانونشان اجرا نشد و شاید بتوان گفت تنها به اندازه انگشتان یک دست بودند کسانی که قانون سقف قرارداد را رعایت کردند، اما متاسفانه در جامعه طوری القا کردند که گویی همه تیم‌ها زیر سقف قرارداد به بازیکنان و مربیان پول داده‌اند. من می‌‌خواهم بپرسم که این فوتبال افسارگسیخته را سال آینده چه کسی می‌تواند مهار کند. چه کسی می‌تواند با این شرایطی که به وجود آمده است و با این پول‌هایی که داده شده فوتبال را مدیریت کند. وقتی یک مربی برای ۱۰ ماه تا ۷۰۰ ـ ۸۰۰ میلیون تومان پول می‌گیرد، با چه مقدار پول راضی می‌شود که به تیم ملی بیاید.

وی افزود: باشگاه‌های سرشناس ما نظیر پرسپولیس، استقلال و سپاهان پول‌هایشان را از کجا می‌آورند؟ تنها رقابت آن‌ها برای بقای خودشان است و من متعجب از دولت و مجلسم که چرا مقابل این هزینه‌ها سکوت کرده‌اند. می‌‌خواهم بپرسم که آیا اگر همین پول در کشورهای دیگر داده می‌شد، آیا باز هم بازیکنانی نظیر علی کریمی، ساموئل یا آندرانیک تیموریان حاضر می‌شدند در ایران بازی کنند؟ حتما پول‌های زیادی به بازیکنان فوتبال در ایران داده می‌شود که حاضرند در فوتبال ایران بازی کنند.

دادگان به وضعیت ورزشکاران المپیکی اشاره کرد و به ایسنا گفت: ما از قهرمانان کشتی، وزنه‌برداری و دوومیدانی در المپیک انتظار کسب مدال داریم اما در فاصله دو ماه تا آغاز این بازی‌ها گلایه این ورزشکاران را می‌شنویم که هنوز به دنبال پاداش‌های خود هستند، آن هم در شرایطی که بازیکنان فوتبال جلوی این ورزشکاران و قهرمانان جهان سالی ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان پول می‌گیرند. درد ورزش ما این تبعیض‌هاست.

رییس سابق فدراسیون فوتبال درباره قانون منع حضور دروازه‌بان‌های خارجی، گفت: به نظرم آن‌هایی که طرفدار حضور دروازه‌بان‌های خارجی هستند، خیلی به مسایل ملی توجهی ندارند. می‌‌خواهم این را بدانم وقتی که یک مدیر اصرار می‌کند که دروازه‌بان خارجی به فوتبال ایران بیاید، به خاطر بقای خودش این خواسته را دارد و یا واقعا به فکر فوتبال ایران است. مطمئن باشید این مدیران تنها به فکر خودشان هستند. در غیر این صورت مگر ما می‌توانیم از دروازه‌بان‌های خارجی در تیم ملی استفاده کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391