برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

استقلال و پرسپولیس چشم انتظار تصویب بودجه ۲۴ میلیاردی در مجلس

جمعه، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱، ساعت ۰۲:۴۰ — مهر

کمیسیون تلفیق مجلس در حال بررسی طرحی است که در صورت تصویب آن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هر کدام صاحب ردیف بودجه ای به مبلغ ۱۲ میلیارد تومان خواهند شد تا دغدغه سالهای دور و نزدیک این دو باشگاه به حداقل برسد.

تیم پرسپولیس و تیم استقلال

مدتی پیش کمیته فرهنگی مجلس طرحی را به کمیسیون تلفیق ارائه کرد که در صورت موافقت اعضای این کمیسیون و تصویب نهایی در صحن علنی، بار مشکلات مالی از دوش باشگاه های استقلال و پرسپولیس به میزان قابل توجهی برداشته می‌شود. بر اساس این طرح برای دو باشگاه روی هم رفته مبلغ ۲۴ میلیارد تومان ردیف بودجه در نظر گرفته شده است. این طرح مدتی پیش توسط اعضای کمیته فرهنگی به کمیسیون تلفیق داده شده است و این کمیسیون در حال بررسی جوانب مختلف آن است.
علیرضا دهقان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و رئیس کمیته تربیت بدنی و جوانان در این خصوص گفت: «دولت پیشنهاد داده بود که باشگاه های پرسپولیس و استقلال هر کدام ردیف بودجه ای به مبلغ ۶ میلیارد تومان داشته باشند. زیان‌ده بودن این باشگاه ها باعث شد تا من این پیشنهاد را مطرح کنم که برای هر کدام از باشگاه‌ها مبلغ ۱۲ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شود تا بخش عمده ای از مشکلات آنها برطرف شود.»
اختصاص این مبلغ از پول در تناقض با همان قانونی است که مجلس سال گذشته درباره ممنوعیت هزینه در ورزش حرفه ای است. خیلی ها معتقدند پیشنهاد این طرح به کمیسیون تلفیق در تضاد با این قانون است و دولت با همکاری تعدادی از نمایندگان قصد دور زدن قانون را دارد.
دهقان درباره منافات این قانون هم گفت: «پیشنهاد بودجه ۱۲ میلیاردی برای استقلال و پرسپولیس یک بحث دیگر است. خود دولت ابتدا پیشنهاد کمک ۶ میلیاردی برای هر کدام از این باشگاه ها را مطرح کرد؛ اما وقتی دیدم ممکن است این پیشنهاد مورد توجه قرار نگیرد آنرا با انجام چند اصلاح به کمیسیون تلفیق پیشنهاد دادم. به نظرم حیف است تیم های مردمی استقلال و پرسپولیس با هواداران میلیونی دچار مشکلات مالی شوند. دولت و مجلس باید با تعامل خوب همدیگر نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.»
ابتدای فصل بررسی بودجه سال ۱۳۹۰ آغاز سرفصل جدیدی در لیگ برتر فوتبال بود؛ جایی که نمایندگان مجلس تصمیم گرفتند دست دولت را برای هزینه کردن در ورزش حرفه ای ببیندند. همان زمان از تیره بودن روابط سازمان تربیت بدنی و مجلس به عنوان اصلی‌ترین دلیل تصویب این قانون یاد می‌شد. قانونی که بسیاری از باشگاه های بزرگ از جمله ذوب آهن، سپاهان، شاهین بوشهر و حتی استقلال و پرسپولیس را دچار مشکل کرد.این مشکل تا جایی پیش رفت که وزارت ورزش به این نتیجه رسیده که به فکر اصلاح در تعریف باشگاه حرفه ای در قانون بیفتد، به نوعی که باشگاه های ایران با توجه به فراهم نبودن زیرساخت‌ها باید آماتور تلقی شوند نه حرفه‌ای!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391