برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عادل کاربوشهری‌ها را راحت کرد

سه‌شنبه، ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۲۹ — گل

برنامه ۹۰ دادگاه کاملی بود که با زوایای آسیب شناسانه همه چیز را برملا کرد. بوشهری‌ها دیگر لازم نیست درباره علت سقوط شان بحث کنند و به قول خود عادل این تیم اگر می ماند عجیب بود

تیم شاهین بوشهر

عادل فردوسی پور با دست پر به برنامه ۹۰ آمده بود تا مصاف با مدیران شاهین همه اسناد و مدارک را رو کند. اطلاعتش تا آنجا به روز بود که شماره و تاریخ چک پاس شده طالب لو را هم داشت. دوستان عادل برایش سنگ تمام گذاشته بودند. اوراقی که او آنها را زیر و رو کرد حاوی نکات بسیاری بودند. آنقدر که خود او به بچه های پشت صحنه ها- علی‌ها به قول خودش- گفته بود با این اسناد می شود همین جا دادگاه برگزار کرد حکم داد و حکم را اجرا نمود!از رقم قرارداد دقیق همه بازیکنان تا میزان پرداختی هر فرد. مدیران شاهین هم که دیدند دست فردوسی پور پر است مقابل او قرار نگرفتند وگرنه ناچار بودند در گوشه رینگ بمانند.

برنامه ۹۰ دادگاه کاملی بود که با زوایای آسیب شناسانه همه چیز را برملا کرد. بوشهری‌ها دیگر لازم نیست درباره علت سقوط شان بحث کنند و به قول خود عادل این تیم اگر می ماند عجیب بود.دیشب مردم همه چیز را فهمیدند.اصلی ترین دلایل سقوط اینگونه بود:

۱- ضعف مدیریت؛ نظرزاده گفت بازیکنان بابت سال قبل هم ۶۰ درصد طلبکارند. این تیم با وجود ۶۰ درصد بدهی به نفراتش در لیگ دهم اما شاهد چنین مسائل طنزگونه ای مانند این فصل نبود. این معنایش آیا غیر از این است که مدیریت فصل جاری ضعف داشت؟ مدیریتی که نظرزاده بهترین توصیف را در موردش انجام داد. افراشته بومی و دلسوز بود اما نزدیکانش به او مشاوره های خوبی نمی دادند. هیئت موسس که دو نماینده در هیئت مدیره داشت چرا حالا مدعی است که در تصمیمات نقشی نداشته؟ گزی که در نیم فصل با پرونده زیر بغل به تلویزیون بوشهر رفت و آمار این فصل شاهین با فصل قبل را مرور کرد تا بگوید چقدر پیشرفت داشته اند چرا امروز همان آمارها را ارائه نمی دهد؟ تلفنش چرا شب گذشته زنگ می خورد و جوابگو نبود؟ اینها رفقای روزهای شادی شاهین بودند وحتی نیامدند زیر تابوتش را هم بگیرند.ابوالفتحی با کدام پیشینه مدیریتی در فوتبال برای شاهین تصمیم می گرفت؟ دلال‌ها هم اگر اطراف تیم بودند دلیلش به همین ضعف تیم برمی گردد.

۲- تبعض در پرداخت‌ها و نبود رفاقت، وحید طالب لو نتوانست مقابل ادله های محکم عادل قرارداد ۸۰۰میلیونی اش را کتمان کند. ۸۰۰میلیونی که ۴۰۰میلیون آن اول فصل، ۴۰ میلیون اواسط فصل و چک ۲۰۰میلیونی اش هم بعد از مصدومیت او پاس شده. آنجایی که بهروان سقف قراردادها را مورد انتقاد قرار داد اشاره به طالب لو داشت. او می گفت بازیکن آمده می گوید من ۸۰۰میلیون قراردادشتم ۶۴۰ میلیون گرفته ام و ۱۶۰ میلیونش باقی مانده....وقتی بازیکنان می بینند که چنین ناعدالتی‌ها صورت گرفته و بعد همان بازیکنان که بیشترین دریافتی را داشته اند قبل از پایان فصل شکایت هم می کنند چگونه باید رفاقت پابرجا می ماند؟ تیمی که در آن رفاقت نباشد باید هم سقوط کند.طالب لو بی دلیل از صراحت لهجه نظرزاده گلایه کرد. او چیزی غیر از واقعیت نگفت و امکان ندارد در چنین تیمی رفاقت وجود داشته باشد.

۳- منفعت طلبی، درخشان خیلی راحت ۱۰۰میلیون از ۴۰۰میلیون تزریق شده به باشگاه را برمی دارد. طالب لو وشکوری بیشترین دریافتی را دارند و شکایت هم می کنند. اینچنین منفعت طلبی و خودخواهی آیا به تولید جزیره های متعدد در تیم منجر نمی شود؟ کسی نمی پرسد تیمی که بدهکار است چرا بازیکن ۸۰۰میلیونی می گیرد؟ چرا در این باشگاه کسی دنبال مصوبه ۱۰ میلیاردی رییس جمهور نرفت تا وقتی پیگیری شد که اولا به ۵ میلیارد رسید و بعد هم کمک به فوتبال ممنوع بود؟ اگر آن پول به حساب باشگاه می آمد بدهی سه میلیاردی فصل قبل و هزینه های این فصل را پوشش نمی داد؟

۴-نبود تشکیلات منظم،پول اردوی ترکیه در دست منیعی بود و محمد مومنی کار حسابدار باشگاه را انجام می داد.هر شهری که بیشترین بازیکن را داشت باید اردوها آنجا برگزار می شد. هرکس سازی می نواخت. اعتصاب‌ها بازار گرمی داشت. تغییرات مکرر مربی و مدیر غوغا می کرد.حق با مهدی نوری است که اداره شاهین را در حد یک روستا می داند.این تیم چرا باید می ماند؟

۵- اختلافات درون استانی، مدیران استان حامی شاهین نبودند. جمشیدی می گوید اواخر فصل همراه تیم بودم و استاندار پاداش ممی داد. حافظه ما تا آنجا که یاری می‌کند فصل قبل هم بعد از رفتن کنگانی بود که استاندار و جمشیدی به تیم نزدیک شدند. این آیا معنایش این نیست که با وجود افراشته و کنگانی نباید به تیم کمک می شد؟

نتیجه: صداقت نظرزاده شب گذشته محبوبیت او را بین شاهینی‌ها دوچندان کرد. او به هیچکس بی احترامی نکرد اما همه حرفهایش را صریح زد. حتی در مقابل گلایه طالب لو هم حرمت‌ها را نگه داشت. آنجایی که درخشان او را شاهد گرفت که تیم را از هتل بیرون کرده اند محترمانه گفت که درخشان کذب می گوید و با بیان این که من خانه مادر خانمم بودم و بچه‌ها خودشان می خواستند بروند نشان داد بحث خروج از هتل واقعیت ندارد. عدم پاسخگویی مدیران شاهین خود بیانگر همه حقایق و تایید همه حرفها بود. نظرزاده در اقدامی جالب از هیچکس تشکر نکرد تا نشان دهد جایی برای تشکر باقی نمانده و فقط گفت من به خاطر هواداران ناراحتم. ختم کلام اینکه بیچاره همین مردم که دل به چه تیم بی سر و سامانی بسته اند.حق با این بازیکن بوشهری است که گفت: کاش همه فوتبال حرفه ای به هواداران ختم می شد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391