برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بازی خانگی بدون حضور تماشاگر به جای کسر دو امتیاز از پرسپولیس

یکشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۱۲ — قانون

علی صالحی به همکارانش تاکید کرده که حکم کمیته انضباطی درباره کسر امتیاز از پرسپولیس سنگین و سخت‌گیرانه بوده و به همین دلیل بهتر است به جای کسر دو امتیاز، چند بازی خانگی این تیم بدون حضور تماشاگر برگزار شود.

تیم پرسپولیس

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال روز گذشته در حالی برای بررسی حواشی بازی پرسپولیس-داماش تشکیل جلسه داد که غیبت یکی از اعضای این کمیته مانع صدور رای نهایی این پرونده شد.
به دنبال اعتراض رسمی باشگاه پرسپولیس به رای کمیته انضباطی درباره بازی این تیم مقابل داماش، پرونده از سوب دبیر کل فدراسیون فوتبال برای رسیدگی مجدد به استیناف ارجا شد تا این بار علی صالحی و همکارانش درباره این پرونده تصمیم گیری کنند.
بعد از اینکه اسماعیل حسن زاده با مشورت همکارانش نتیجه بازی را سه بر صفر به سود داماش اعلام کرد و رای به کسر دو امتیار از پرسپولیس پرداخت جریمه ده میلیون تومانی داد، محمد رویانیان ضمن اعتراض شدید به حکم کمیته انضباطی و عملکرد مدیران فدراسیون فوتبال به مدیر حقوقی باشگاه دستور داد تا درخواست تجدیدنظرخواهی درباره رای صادر شده بکند.
به دنبال این اتفاقات مدیران رده بالای فدراسیون فوتبال از جمله مهدی محمدنبی و هادی آیت‌اللهی اعلام کردند که مخالف کسر دو امتیاز از پرسپولیس بودند و کمیته انضباطی با نظر خود و استقلال کامل این حکم را درباره حواشی بازی صادر کرد.
نکته مهم و اساسی درباره تصمیم اسماعیل حسن‌زاده این بود که درست از یک روز بعد از صدور حکم در محافل ورزشی اخباری مطرح شد که با توجه به پیگیری‌های محمد رویانیان و ناراضی بودن مقامات ارشد فدراسیون از سنگین بودن حکم انضباطی،با اعتراض پرسپولیسی‌ها،کمیته استیناف دو امتیاز کسر شده را به حساب این تیم باز‌می‌گرداند. دو شنبه هفته گذشته نیز وقتی علی کفاشیان در حاشیه جلسه اتحادیه باشگاه‌های فوتبال ایران تاکید کرد که به کمیته استیناف دستور داده تا با توجه به حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا به این تیم کمک شود، برای خیلی‌ها محرز شد که دو امتیاز قرمز‌ةا بهه حساب انها برخواهد گشت.
به گزارش قانون، در جلسه روز گذشته اعضای کمیته استیناف در رابطه با تجدیدنظرخواهی باشگاه پرسپولیس حث و تبادل نظر صورت گرفت. طبق شنیده‌ها علی صالحی در این جلسه به همکارانش تاکید کرده بود که حکم کمیته انضباطی درباره کسر امتیاز از پرسپولیس خیلی سنگین و سخت‌گیرانه بوده و به همین دلیل بهتر است که به جای کسر دو امتیاز، چند بازی خانگی پرسپولیس بدون حضور تماشاگر برگزار شود. زیرا تخلف تماشاگران این تیم ربطی به باشگاه نداشته که قرار باشد از حساب این تیم دو امتیاز کسر شود.به همین دلیل با برگزاری بازی خانگی بدون حضور تماشاگر، هواداران این تیم متوجه می شوند که دیگر به آنشکل در ورزشگاه فحاشی نکنند.
بعد از اینکه اعضای استیناف نظر خود را مطرح کردند صالحی در این جلسه از همکارنش رای گیری کرد. در نهیت دو نفر از اعضای حاضر در نشست رای به لغو کسر دو امتیاز از پرسپولیس دادند و دو نفر دیگر هم با این تصمیم مخالفت کردند. در نهایت با توجه به اینکه افتخاری یکی دیگر از اعضای کمیته استیناف در این نشست غایب بود، قرار بر این شد که رای نهایی بعد از گرفتن نظز این عضو کمیته استیناف و مشورت با علی کفاشیان صادر شود.
یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال که تمایلی به افشای نامش نداشت در رابطه با نشست کمیته استیناف به خبرنگار قانون می‌گوید: « با توجه به اینکه پرسپولیس در لیگ قهرمانان شرایط حساسی دارد و کفاشیان از استیناف خواسته به پرسپولیس کمک شود، در نهایت رای کمیته انضباطی مبنی بر کسر دو امتیاز از پرسپولیس وتو می شود و استیناف حکم به برگزاری بازی خانگی پرسپولیس در چند جلسه بدون حضور تماشاگر می‌دهد. این رای آماده صادر شدن است، اما مدیران فدراسیون فوتبال در نهایت باید اجازه بدهند که رای مورد نظر صادر شود یا نه! تا به این لحظه تصمیم کمیته استیناف همین چیزی بود که به آن اشاره کردم. ضمن اینکه نتیجه بازی همان سه بر صفر به سود داماش ر سازمان لیگ و آمار مسابقات ثبت می‌شود»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391