برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نشانه اعتراض سرخ ها، رو در روی پرسپولیس

یکشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۱۳ — باشگاه خبرنگاران

هفته سی و سوم رقابت های لیگ برتر امروز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت با انجام ۹ دیدار به طور همزمان آغاز می شود که طی آن پرسپولیسی ها باید به مصاف تیم راه آهن تهران بروند.

تیم پرسپولیس و تیم تراکتورسازی تبریز

تیم پرسپولیس تهران در حالی روز یکشنبه ۱۷اردیبهشت در ساعت ۱۷ پذیرای تیم راه آهن شهرری است که اوضاع مناسبی را تجربه نمی کند قرمزپوشان علاوه بر بازی های ضعیفی که در این هفته های اخیر به نمایش گذاشتند در جام باشگاه های آسیا نیز عملکردی قابل قبولی ارائه نداده و در مقابل الهلال عربستان تک به شکست دادند.
بازی مقابل شاگردان دایی برای پرسپولیس بسیار حائز اهمیت است چرا که با یک پیروزی شیرین نه تنها می توانند تا حدودی رتبه ی خود را در جدول بهبود ببخشند فرصت مناسبی است که با هواداران خود نیز آشتی کنند، بازی های نه چندان دلچسب پرسپولیس در هفته های گذشته و به خصوص در مقابل الهلال عربستان شرایط ابتدای فصل را برای ما تداعی گر بوده است، بر خلاف تصور کارشناسان که معتقد بودند قرمزپوشان پایتخت در جام باشگاه های آسیا موفق خواهند بود و به طور حتم به مرحله بعدی صعود می‌کند اما حضور پرسپولیس در مرحله بعدی رقابت های جام باشگاه های آسیا در هاله ای از ابهام قرار گرفته است و این تیم برای صعود از گروه خود نیاز شدید به کسب حداقل یک امتیاز مقابل اشباب و در زمین حریف خود دارد.
ناکامی پرسپولیس به خوبی بیانگر این مطلب است که تیم قرمزپوشان پایتخت محکم و قدرتمند بسته نشده است و اگر چه در مقاطعی بازی ها و نتایج خوبی را شاهد هستیم اما بیماری این تیم در مرحله بروز می کند، قرمزپوشان پایتخت هم اکنون و بدون احتساب کسر ۲ امتیاز با ۳۹ امتیاز در مکان یازدهم جدول جای گرفته اند و درصورت نتیجه نگرفتن و کسر ۲ امتیاز قرمزپوشان در ورطه ی سقوط به لیگ یک قرار می گیرند از سوی شاگردان دایی به دلیل مشکلات مالی اوضاع مناسبی ندارند و تمرینات این تیم بدلیل مالی که اعتقاب بازیکنان را به همراه داشته است به طور منظم برگزار نشده است لذا مصاف سختی مقابل پرسپولیسی دارند البته برای فراز از سقوط به لیگ آزادگان شاگردان دایی نیاز مبرم به سه امتیاز دیدار دارند تا در پایان هفته ی ۳۳ راه آهن در سایه امن قرار گیرد، راه آهن ۳۶ امتیازی و در مکان ۱۵ جدول جای گرفته است و به صرف شکست ملوان مقابل حریف خود دایی و یارانش تا مکان ۱۳ جدول بالا می آیند.
* راه آهن از سقوط متنفراست/ نفت صعود می خواهد
نفت تهران و داماش گیلان ۲ تیم دیگری هستند که رقابت خود را در هفته ۳۳ آغاز می کنند شاگردان فرکی اوضاع مناسبی دارند آنها با قرار گرفتن در مکان ۵ جدول و کسب ۴۶ امتیاز فقط برای تثبیت رتبه فعلی و صعود به مکان چهارم جدول مقابل داماش گیلان صف آرایی می کنند این دیدار از آن جهت برای تیم نفت تهران حائز اهمیت است که در صورت باخت و یا کسب مساوی مقابل داماش و شاگردان تارتار مکان پنجم را ازدست داده و به یک پله سقوط به رده ی ششم جدول نزول کنند، از طرف دیگر تیم داماش گیلان و یاران این تیم به خوبی آگاه هستند که عدم کسب نتیجه ی مطلوب مقابل نفت تهران سقوط چند پله ای در جدول را به همراه دارد چرا که سه تیم با ۳۹ امتیاز تعقیب کننده اصلی شاگردان تارتار محسوب می شوند و با فرض کسب امتیاز از سوی رقبا داماشی ها به مکان های پایین جدول سقوط و در خطر حذف از رقابت های لیگ برتر قرار می گیرند.
*دست های ملوان به دستگیره فولادی برای نجات از سقوط
ورزشگاه تختی انزلی یک شنبه ساعت ۱۷میزبان

مصاف دو تیم ملوان و فولاد خوزستان هستند.
تیم ملوان بندر انزلی در حالی رقابت خود را در هفته ی سی و سوم آغاز می‌کند که صالح نیا سرپرست این تیم اوضاع ملوان را به هیچ وجه مطلوب ارزیابی نکرده است و احتمال سقوط که این تیم ریشه دار را به لیگ آزادگان داده است، مشکلات مالی فراوان و نبود حمایت کننده مالی قوی ملوان را با مسائل عدیده ای روبرو کرده است و بازیکنان بارها بارها اعلام کردند که فقط به خاطر هواداران انزلی بازی می کنیم چرا که عدم دریافت پول از سوی باشگاه تا حدود فراوانی انگیزه و آرامش را در بازیکنان و تیم از بین برده است و باشگاه ملوان کسب ۳۶ امتیاز و امیدواری به بقا در لیگ برتر را مدیون همت و تعصب بازیکنان تیم است.
ملوان مکان ۱۴ جدول را از آن خود کرده است. از طرفی فولاد خوزستان ۴۰ امتیازی و در رتبه دهم قرار گرفته است و جلوی در صورت مساوی و برد رقبای خود در پایان هفته ی ۳۳ مکان دهم را از دست می دهد. این اینرو دیدار دو تیم بسیار نفس گیر و حساس است و تیم ها برای بقا در لیگ برتر کار سختی را در انتظار دارند.
* مصاف برای بقا در لیگ
شهرداری تبریز در ورزشگاه یادگار امام میزبان تیم فجر شهید سپاسی شیراز است. تیم شهرداری باقرار گرفتن در مکان شانزدهم جدول و کسب ۳۳ امتیاز به همراه تیم شاهین بوشهر دو گزینه ی اصلی دیگری برای سقوط هستند. از طرفی فجر شرایط مناسب تری نسبت به حریف خود تیم شهرداری تبریز دارد شاگردان یاری ۳۹ امتیازی و در مکان ۱۳ جدول قرار دارند از اینرو با استرس و اضطراب کم تری مقابل شهرداری دیدار می کنند اگر چه عدم امتیاز گری مکان ۱۳ جدول را به خطر می اندازد اما این تیم تا حدودی از سقوط فاصله گرفته است و از آن جایی که هدف باشگاه فجر بقاء در رقابت های برتر است با توجه به شرایط جدول و امتیازات حریفان فجر انتظار ماندن این تیم در رقابت های لیگ برتر منطقی است.
* آخرین بخت پرواز شاهین در افق فجر
تیم هفدهم جدول شاهین بوشهر یک شنبه ۱۷ اردیبهشت در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر پذیرای تیم سایپا هستند، شاگردان کامیاب در حالی مصاف خود را آغاز می کنند که به عنوان یکی از گزینه های اصلی به رقابت های لیگ یک مطرح هستند این تیم بوشهری هم اکنون ۳۲ امتیازی و با تفاضل ۱۰- در ورطه ی سقوط قراردارد. دیدار مقابل سایپای ۴۱ امتیازی برای شاگردان کامیاب حکم مرگ و زندگی را دارد چرا با باخت مقابل سایپا، شاهینی ها عملا باید خود را سقوط کرده بدانند و به همراه تیم مس سرچشمه فصل بعد رادر رقابت ه ای لیگ یک توپ بزنند. البته پیروزی شاگردان کامیاب در صورتی مفید خواهد بود که تیم شهرداری تبریز در مصاف با حریف خود امتیاز از دست بدهد در این صورت شاهین می تواند به هفته های آینده امیدوار باشد درغیر این صورت شاهین فصل بعد جزو تیم های لیگ برتری نخواهد بود اما همچنان باید صبر کرد تا رقابت های هفته های پایانی نیز انجام می شود.
* ویسی، در جدال با بایکنان مسی
در هفته ی ۳۳ صبای قم در ورزشگاه یادگار امام میزبان مس کرمان است. شرایط دو تیم درجدول بسیار با یکدیگر متفاوت است، شاگردان ویسی با قرار گرفتن در مکان چهارم و کسب ۴۸ امتیاز و تیم مس با ۳۹ امتیاز و رتبه ی دوازدهم در جدول با دو شرایط متفاوت با یکدیگر دیدار می کنند. صبای قم برای حفظ مکان فعلی خود و شاگردان شرفی برای دست یابی به
به مکان های تک رقمی با یکدیگر دیدار می کنند.
*ارتش ژنرال اماده فتح جام در دیار شکست خورده ها
اولین تیم سقوط کرده به لیگ آزادگان میزبان تیم مدعی قهرمانی تراکتورسازی تبریز است شاگردان قلعه نویی روحیه ای مضاعف ناشی از شکست سنگین قرمزپوشان پایتخت به مصاف تیم مس سرچشمه می روند،این دیدار برای شاگردان قلعه نویی بسیار حائز اهمیت است چرا که با توجه به بازی سپاهان تیم صدرنشین با ذوب آهن اصفهان در هفته ی سی و سوم و حرف و حدیث های مبنی بر تبانی که در این دیدار به گوش می رسد لذا قلعه نویی برای عقب نماندن از قافله ی قهرمانی محکوم به پیروزی مقابل مس سرچشمه است از طرفی مسی ها که چیزی برای از دست ندادن ندارند لذا برای اعاده ی حیثیت مقابل تراکتوری صف آرایی می کنند. آنچه که می توان در این دیدار حدس زد این است که قلعه نویی به هیچ وجه سه امتیاز با ارزش این دیدار را از کف نمی دهد و در صورت بافت تراکتور و پیروزی سپاهان مقابل ذوب اهن که دور از انتظار نیست عملا قهرمان لیگ یازدهم سپاهان است اگر چه تا پایان لیگ سه بازی فرصت است اما با توجه به بازی های هفته ی آینده سپاهان و تراکتور که به ترتیب با مس سرچشمه و ملوان دیدار دارند شانس زردپوشان اصفهانی برای قهرمانی بیشتر است البته اتفاقات فوتبال غیرقابل پیش بینی است اما هیجان در پایان فصل چه در بین تیم های پایین و چه بالای جدول به اوج رسیده است.
*خوشبختی اصفهانی ها در دربی نصف جهان
دو تیم سپاهان و ذوب آهن اصفهان دربی هفتهی سی و سوم رقابت های لیگ برتر را در ورزشگاه فولادش برگزار می کنند.ذوب اهنی ها که دیگر امیدی به قهرمانی در این فصل ندارند به مصاف حریف هم شهری خود سپاهان اصفهانی می روند.
دیداری که از هفته های گذشته حرف و حدیث هایی مبنی بر پیروزی سپاهان شنیده می شود چرا که کسب سه امتیاز این دیدار برای ذوب آهن اصفهانی به قدری که برای سپاهان ها حائز اهمیت است مهم نیست. ذوب آهن با پیروزی نیز شانس قهرمانی ندارند اما از طرفی شاگردان که از چهار بار برد مقابل ذوب آهن شانس قهرمانی خود را بیش از گذشته افزایش می دهند چرا که هفته ی آینده باید با تیم مس سرچشمه دیدار کنند حریفی که برای سپاهانی ها مشکل ساز نخواهد بود تیم ذوب آهن هم اکنون با ۴۶ امتیاز در مکان ششم جدول رده بندی قرار گرفته است امیدواریم که دربی اصفهان با پیروزی تیم برتر و در فضایی سالم برگزار می شود.
*استقلال چشم انتظار اصفهان و آبادان
ورزشگاه تختی آبادان میزبان دیدار ۲ تیم صنعت نفت آبادان و استقلال تهران است، دیداری که برای آبادانی ها بسیار سخت خواهد بود چرا که استقلالی ها با برد شیرینی که مقابل حریف قطری خود الریان کسب کردند بسیار با روحیه به مصاف تیم صنعت نفت آبادان می روند از طرفی نفت آبادان با ۴۲ امتیاز و قرار گرفتن در مکان هفتم جدول اگر چه در حاشیه امن قرار دارند اما در صورت باخت به رتبه های پایین جدول سقوط می‌کند اما سه امتیاز این دیدار برای آبی پوشان بسیار با اهمیت تر است زیرا استقلال برای کسب عنوان قهرمانی علاوه بر شکست صنعت نفت آبادان باید امیدوار به ناکامی تراکتور و سپاهان مقابل حریفان خود باشد، استقلال در هفته ی سی و چهارم در ورزشگاه آزادی باید میزبان تیم نفت تهران باشد.
گفتنی است: بدلیل حساسیت بازی ها در هفته های پایانی تمام دیدارها به طور همزمان در ساعت ۱۷ یکشنبه برگزار می شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391