برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

گزارش کفاشیان از کنگره دو روزه فیفا

شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۴۵ — آفتاب

' علی کفاشیان' رییس فدراسیون فوتبال در گفت و گو با تارنمای این فدراسیون گزارشی از کنگره فیفا و روند اصلاح اساسنامه آن ارائه کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون ، رئیس فدراسیون فوتبال گفت که در این کنگره، با عضویت سودان جنوبی موافقت شد و به این ترتیب تعداد اعضای فیفا از ۲۰۸ به ۲۰۹ رسید.

کفاشیان خاطرنشان کرد: کنگره فیفا روز پنج شنبه با حضور کلیه اعضا ، روسای فدراسیون های عضو و نخست وزیر مجارستان ، با سخنرانی '' سپ بلاتر'' و نخست وزیر و رئیس فدراسیون فوتبال مجارستان در بوداپست آغاز شد و در پایان روز اول نشست از برخی از فعالان عرصه فوتبال تقدیر به عمل آمد.

رییس فدراسیون فوتبال گفت : کنگره فیفا در سال های ۱۹۰۸ و ۱۹۳۰ در بوداپست مجارستان بود و کنگره امسال سومین نشست اعضای عضو فیفا بود که این بار پس از ۸۰ سال مجددا در مجارستان برگزار می شد.

وی درباره نشست روز دوم کنگره فیفا افزود:در ابتدای جلسه و طبق رسم همیشگی کنگره فیفا، به یاد تمام درگذشتگان فوتبال جهان در سال ۲۰۱۱ یک دقیقه سکوت اعلام شد و در ادامه و پس از انتخاب ناظران مجمع ، بلاتر با اعلام دستور جلسه و خوشامدگویی به اعضا و تشکر به خاطر حضور فعالشان در نشست های فرعی، سخنان خود را شروع کرد و البته گزارش وی با ارائه یک فیلم مستند از روند آماده سازی برزیل برای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل آغاز شد .

رئیس فدراسیون ادامه داد: بلاتر در ادامه گزارش کاملی از مسابقات برگزار شده توسط فیفا و برنامه های آموزشی و توسعه ای فدراسیون جهانی فوتبال و پس از آن گزارش مالی فیفا در سال ۲۰۱۱ را به اعضای کنگره ارائه کرد که در آن درآمدهای فیفا در مجموع یک میلیارد و ۷۰ میلیون دلار و هزینه های آن یک میلیارد و ۳۴ میلیون دلار بود.

کفاشیان اضافه کرد: ۳۶ میلیون دلار از درآمد سال گذشته فیفا باقی مانده بود و از مجموع کل درآمدهای فیفا مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار از حق پخش تلویزیونی و ۳۶ میلیون دلار از فعالیتهای بازاریابی و مابقی از سایر درآمدها بود . البته لیست کاملی از هزینه‌ها که شامل برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی و سایر مسابقات در رده های سنی مختلف مردان و زنان ، برنامه های توسعه ای و آموزشی ، پرداخت به کنفدراسیون‌ها و فدراسیون های عضو بود، ارائه شد.

رییس فدراسیون فوتبال گفت: البته برنامه مالی فیفا برای سال ۲۰۱۳ که شامل ۹۵۴ میلیون دلار پیش بینی شده بود و به تصویب اعضای مجمع رسید.

کفاشیان افزود: در ادامه کمیته های تخصصی فیفا از جمله کمیته های اخلاقی و قضایی، مسابقات ، جوانان و توسعه و آموزش برنامه های خود را ارائه کردند و پس از آن پیشنهاد عضویت یک خانم را به هیات رئیسه فیفا دادند که مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد یکی از خانم های عضو از کشور برونئی تا زمان انجام انتخابات، عضو هیات رئیسه شود.

وی گفت: همچنین با عضویت سودان جنوبی به عنوان یک کشور جدید موافقت شد و تعداد اعضا از ۲۰۸ به ۲۰۹ افزایش یافت.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اصلاحات اساسنامه فیفا گفت: در این کنگره انجام اصلاحات در اساسنامه فیفا به تصویب رسید و مقرر شد ، پس از انجام کار کارشناسی بر روی این اصلاحات ، کلیه موارد در کنگره آتی به تصویب اعضای مجمع برسد. همچنین در پایان نشست ۶ ساعته ، بلاتر از عقد قرارداد خواهرخواندگی فیفا با جایزه صلح نوبل خبر داد.

رئیس و دبیرکل فدراسیون در بازگشت به تهران از طریق استانبول ترکیه ، توقفی یک روزه در این کشور دارد و پس از بازدید از محل اردوی تیم ملی در کمپ بشیکتاش و تماشای دیدار تیم ملی کشورمان مقابل آلبانی به تهران بازخواهند گشت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391