برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تبصره‌ای برای بخشیدن یک اخراجی

سه‌شنبه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۲۹ — تابناک

پرسپولیس، فصل بدی را پشت سر گذاشت. فصلی توأم با ناکامی و حاشیه. فصلی که برای سرخپوشان و هواداران آنها، جز تحقیر چیزی به دنبال نداشت و بعد از پشت سر گذاشتن این فصل کذایی که بدترین ناکامی‌های تاریخ پرسپولیس را به خود اختصاص داده، انتظار تحولی عظیم از این تیم می‌رود.

تیم پرسپولیس

به گزارش جوان آنلاین، تحولی که شروع آن می‌توانست با اعلام اسامی ۱۰ نفره باشد که ابتدای هفته پیش اعلام شد. اسامی‌ای که در واقع لیست مازاد بلند بالای پرسپولیس را که همه در انتظار آن بودند معرفی می‌کرد. هر چند در این لیست ۱۰ نفره نیز نام چند بازیکن اضافه بود، اما انتخاب با سرمربی تیم است.

خط کشیدن روی نام بازیکنان پر حاشیه و مدعی که جز ادعا کردن، کار دیگری برای پرسپولیس انجام نداده بودند، بهترین اقدام دنیزلی برای رونمایی از پرسپولیسی متحول شده بود. اقدامی که البته به مزاج بسیاری از این بازیکنان خوش نیامد و عکس العمل‌ها و مصاحبه‌های حق به جانب زیادی را در پی داشت.

اما طولی نکشید که یکی از اخراجی‌های پرسپولیس که البته از همه مدعی‌تر بود و خود را بهترین مهاجم فصل پرسپولیس می‌دانست، با تبصره و تک ماده، به جمع سرخپوشان پیوست وقراردادی دو ساله با این تیم امضا کرد. بازیکنی که با پنج گل زده، خود را بهترین مهاجم پرسپولیس و مؤثر‌ترین بازیکن این تیم می‌داند. تیمی که فصل گذشته بدترین نتایج تاریخ خود را کسب کرده است. با توجه به شعار پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات که قصد جوانگرایی دارد و جذب یک بازیکن جوان در هر پست، بازگرداندن این بازیکن که البته خط و نشان کشیدن‌هایش در طول فصل نیز هنوز به دست فراموشی سپرده نشده، نوعی تناقض در رفتار و شعارهای پرسپولیس است.

البته گزینش بازیکنان، علاوه بر توانایی‌های فنی آنها، می‌تواند به توانایی‌های فنی مدیربرنامه‌های آنها یا علاقه شخصی سرمربی تیم نیز برگردد. علاقه‌ای که گاه باعث جذب بازیکنانی می‌شود که یا در حد واندازه‌های یک تیم نیستند یا از زمان بازی کردنشان مدت‌هاست که گذشته.

مشکل اصلی پرسپولیس در فصلی که گذشت همین علاقه‌های شخصی بود و رفاقت‌هایی که تیشه به ریشه این تیم زد. رفاقت‌ها و علاقه هایی که چشم‌ها را برابر کیلوهای اضافه بازیکنان بست تا پرسپولیس چیزی جز ناکامی نصیبش نشود. محمد رویانیان جمعه شب در برنامه ورزش از نگاه ۵ در خصوص بازگشت کاظمیان به پرسپولیس عنوان کرد: «پرسپولیس در این فصل از چند لحاظ آسیب دید. افرادی در داخل و بیرون بودند که مشکلاتی را برای تیم به وجود آوردند و اتفاقات مختلفی افتاد که باعث شد پرسپولیس در این فصل نتیجه نگیرد. در واقع سرمربی پرسپولیس ۱۵ نفر را برای فصل آینده انتخاب کرده بود که ما ۱۰ نفر را اعلام کردیم. امروز به مناسبت ولادت امام جواد (ع) نیز با کاظمیان قرارداد بستیم. او جوان باشخصیتی است و اگر واقعیت را هم بخواهید جواد در بین لیست ۱۵ نفر دنیزلی بود. طبق بررسی‌هایی که انجام دادیم عملکرد فنی کاظمیان در فصل گذشته خوب بود هرچند که به نظر می‌رسید در بازی‌ها خوب ظاهر نمی‌شود.»

اما مگر پرسپولیس زندان است که به مناسبت‌های مختلف، اخراجی‌هایش عفو شده و به تیم برگردند! جواد کاظمیان، بازیکنی که فصل قبل هم حضورش در پرسپولیس با حرف و حدیث‌ها و انتقادهای زیادی رو به رو بود، در حالی که در لیست اخراجی‌های تیم قرار گرفته، به مناسبت ولادت امام جواد (ع)، مورد عفو قرار گرفته و با قراردادی دو ساله، به پرسپولیس بر می‌گردد تا نگاه‌ها به آینده پرسپولیس، همچنان با نگرانی همراه باشد.

رویانیان پیش‌تر خبر از بستن پرسپولیسی کهکشانی می‌داد و امروز آن را تنها یک شوخی می‌خواند و مدعی است تیمی می‌بندد که هم بازیکن جوان داشته باشد و هم با تجربه و بعد از سه سال، تیمی جوان و البته قدرتمند را تحویل می‌دهد. اما بازگرداندن کاظمیان نشان داد رویانیان هم که با ایده‌های جدید و تازه آمده بود، کم کم خود را به رنگ جماعت تبدیل کرده است.

البته این بی‌شک تنها تصمیم رویانیان نیست و او نمی‌تواند بدون موافقت دنیزلی، اقدام به جذب یا تمدید قرارداد بازیکنی بکند و این تصمیم بی‌تردید از آن سرمربی تیم است. دنیزلی اگر چه مربی خوب و توانمندی است، اما او هم مثل سایر مربی ها، کامل نیست و اشکالاتی در کارش دارد که این نمونه شاید یکی از آن اشکالات باشد. اشکالاتی که البته پیش‌تر نیز از او شاهد بودیم.

اشکالاتی که به پای سلیقه‌ای بودن انتخاب‌های سرمربی گذاشته می‌شود، امید است که این اشکالات یا علاقه‌های شخصی و سلیقه‌های خاص، همچون فصل قبل به ضرر پرسپولیس تمام نشود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391