برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رکورد برترین های ایرانی در جهان فوتبال

دوشنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۴۴ — ایرانیار

در عرصه جهانی فوتبال، پنج بازیکن ایران دارای جایگاه مناسبی هستند و در سطح دنیا عرض اندام می‌کنند. علی دایی با ۱۰۹ گل زده ملی، برترین گلزن جهان است و کریم باقری، دیگر بازیکن ایرانی با ۵۰ گل زده در رده ۳۲ برترین گلزنان جهان قرار دارد و از این حیث، بالاتر از بابی چارلتون، بازیکن افسانه ای و اسبق انگلیس است.

علی دایی و کریم باقری

علی دایی با ۱۰۹ گل زده ملی، برترین گلزن جهان است و کریم باقری، دیگر بازیکن ایرانی با پنجاه گل زده در رده ۳۲ برترین گلزنان جهان قرار دارد و از این حیث، بالاتر از بابی چارلتون، بازیکن افسانه ای و اسبق انگلیس است. همچنین علی کریمی با ۱۲۲ بازی ملی، بیشتر از آیالای آرژانتینی، دیوید بکهام انگلیسی و پوپسکوی رومانیایی بازی کرده؛ افزون بر این که جواد نکونام با ۱۱۸ از این حیث در مکان سوم قرار دارد

البته در مورد یک گل دایی و چهار گل جواد نکونام، اختلاف نظر وجود دارد، چون برخی از دیدارهای انجام شده تیم ملی از نظر فیفا دیدار رسمی‌ نبوده و یا تیم ملی حریف از بازیکنان اصلی خود استفاده نکرده است.

در عرصه جهانی فوتبال، پنج بازیکن ایران دارای جایگاه مناسبی هستند و در سطح دنیا عرض اندام می‌کنند. علی دایی با ۱۰۹ گل زده ملی، برترین گلزن جهان است و کریم باقری، دیگر بازیکن ایرانی با ۵۰ گل زده در رده ۳۲ برترین گلزنان جهان قرار دارد و از این حیث، بالاتر از بابی چارلتون، بازیکن افسانه ای و اسبق انگلیس است.

همچنین علی کریمی ‌با ۱۲۲ بازی ملی، بیشتر از آیالای آرژانتینی، دیوید بکهام انگلیسی و پوپسکوی رومانیایی بازی کرده است. در ضمن جواد نکونام با ۱۱۸ بازی، اندازه آندره استیونسن بازی کرده و مهدی مهدوی کیا هم با ۱۱۱ بازی ملی، هم اندازه با کارلوس والدراما بازی ملی دارد.

هم‌اکنون خالد محمد الدعایه با ۱۷۸ بازی ملی در این عرصه پیشتاز است. کلودیوسوآرز مکزیکی هم، همین تعداد بازی را دارد. علی دایی با انجام ۱۴۹ بازی ملی، در رده دوازدهم این عرصه و چهارم آسیا قرار دارد.

۱ ـ محمد الدعایه ۱۷۸ عربستان -۲۰۰۶ تا۹۳-
۲ ـ‌ کلودیو سوارز ۱۷۸ مکزیک ۲۰۰۶ تا۹۲
۳ ـ‌ احمد حسن ۱۷۵ مصر ۲۰۱۰تا ۹۶
۴ ـ‌ حسام حسن ۱۶۹ مصر ۲۰۰۶ تا ۸۵

در جمع آسیایی‌ها، ادعایه با ۱۷۸، عدنیان طالیانی اماراتی با ۱۶۴ و سامی‌ الجابر عربستانی اول تا سوم هستند و علی دایی در رتبه چهارم قرار گرفته است.

علی کریمی‌ هشتاد و سومین گلزن دنیا

با گلی که علی کریمی‌ در آخرین بازی‌های تیم ملی فوتبال کشورمان به ثمر رساند، تعداد گل‌های ملی او به ۳۸ گل رسید. حالا علی کریمی در رتبه هشتاد و سوم بهترین گلزن‌های فوتبال دنیا در سطح بین المللی قرار دارد. در این فهرست علی دایی همچنان با به ثمر رساندن ۱۰۹ گل در رتبه اول قرار دارد و فرانس پوشکاش با به ثمر رساندن ۸۴ گل دوم است. پله، ستاره بزرگ فوتبال دنیا با به ثمر رساندن ۷۷ گل در رده سوم قرار دارد.

از ایران به جز علی دایی که اول است، کریم باقری با پنجاه گل در رتبه سی و دوم قرار دارد و علی کریمی‌ با ۳۷ گل هشتاد و سوم است، در جمع آسیایی‌ها بشار عبدالله، مهاجم سابق تیم ملی کویت با زدن ۷۵ گل در رده چهارم بهترین گلزنان فوتبال دنیا قرار دارد و ماجد عبدالله مهاجم سابق تیم ملی عربستان هم با زدن ۶۷ گل در رده نهم ایستاده است.

برترین گلزنان جهان :

۱ ـ علی دایی ۱۰۹ ایران
۲ ـ‌ فرانس پوشکاش ۸۴ مجارستان
۳ ـ‌ پله ۷۷ برزیل
۴ ـ‌ بشار عبدالله ۷۵ کویت
۸ ـ گرد مولر ۶۹ آلمان
۹ ـ ماجد عبدالله ۶۷ عربستان
.
.
۳۲ کریم باقری ۵۰ ایران
۸۳ علی کریمی‌۳۷ ایران
اولین کویتی فوتبال ایران

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391