برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

چهار ورزشگاه با معیار AFC مطابقت دارند

شنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۳۹ — ورزش۳

رییس اتحادیه باشگاه‌های کشور می‌گوید تنها ورزشگاه‌های چهار شهر اصفهان، تهران، تبریز و کرمان با معیارهای کنفدراسیون فوتبال آسیا مطابقت دارند و سایر استادیوم‌ها نتوانسته‌اند نظر AFC را برآورده کنند.

عزیز محمدی

عزیز الله محمدی در رابطه با فاکتورهایی که AFC برای حرفه‌ای‌سازی باشگاه‌ها تعیین کرده توضیح داد: تعدادی از باشگاه‌های لیگ برتری مشکلاتی دارند که این مشکلات در قوانین AFC هم اشاره شده و با اساسنامه سازمان لیگ مشترک است. در زمینه زیرساخت و استادیوم‌ها به جز شهرهای تهران، تبریز، اصفهان و کرمان، مابقی شهرها با مشکل مواجهند که در صورت حل نکردن‌شان، از نظر AFC حرفه‌ای نخواهند بود. به اعتقادم این مشکلات با هزینه بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان قابل حل است که دیگر به شرکت توسعه و تجهیز برمی‌گردد و این‌ها باید با استانداری‌ها و ارگان‌های مربوط هماهنگ کنند.

رییس اتحایه فوتبال در ادامه با بیان اینکه بحث تراز مالی و سوددهی باشگاه‌ها مهم‌ترین مورد حرفه‌ای‌سازی است، تصریح کرد: از نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا باشگاه‌ها باید دارای تراز مالی مثبت باشند و تمام بدهی‌هایشان نیز صفر شود. برای این منظور، دولت و مجلس محترم باید در کمیسیون تلفیق قانونی را مصوب کنند و با توجه به اینکه امسال آخرین سالی است که پروانه حرفه‌ای را برای باشگاه‌ها صادر می‌کنند، حتما باید بدهی‌ها صفر شود. از بین باشگاه‌هایمان نیز در حال حاضر پرسپولیس، استقلال، ذوب آهن و تراکتورسازی که جزو باشگاه‌های بزرگ‌مان هستند، بدهی دارند که اگر بدهی صفر نشود، در گرفتن پروانه حرفه‌ای دچار مشکل می‌شوند.

محمدی در ادامه با اشاره به اینکه دولت باید در راستای اجرای این امور کمک کند، بیان کرد: دولت باید به عنوان مثال ۵ میلیارد در سال اول، چهار میلیارد در سال دوم، سه میلیارد در سال سوم، دو میلیارد در سال چهارم و یک میلیارد در سال پنجم بدهد و در نهایت بگوید که روی پای خودتان بایستید. به هر حال دولت باید چنین کاری را بکند. ضمن اینکه استادیوم‌ها را باید در اختیار باشگاه‌ها بگذارد و همچنین برندشان مصوب شود تا کسی نتواند از آن‌ها کپی‌برداری کند.

وی همچنین با اشاره به دیگر فاکتورهای AFC برای حرفه‌ای سازی باشگاه‌ها گفت: در مورد حق پخش تلویزیونی مسابقه‌های لیگ، نیاز است تا مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای داشته باشد. در حال حاضر حق پخش تلویزیونی ۱۳.۵ میلیارد است و سال بعد به ۱۷.۵ میلیارد افزایش پیدا می‌کند اما این مقدار کم است و حداقل باید ۶۰ میلیارد باشد. این را باید از بودجه مصوب کنند یا اینکه بگویند صداوسیما لازم نیست پولی به سازمان لیگ بدهد و در عوض، پول تبلیغات قبل و بعد از بازی را برای فوتبال اختصاص دهد که ما این را قبول می‌کنیم و همین بس است. ما از همین راه می‌توانیم حق پخش را استخراج کنیم. به هر حال این کار باید انجام شود تا بخش خصوصی هم رغبت کند و در فوتبال سرمایه‌گذاری کند.

رییس اتحادیه فوتبال همچنین در رابطه با خصوصی‌سازی باشگاه‌ها که از دیگر معیارهای AFC برای حرفه‌ای سازی باشگاه‌هاست، گفت: در حال حاضر بیشتر باشگاه‌ها زیر نظر اساسنامه رفتند و در راستای خصوصی‌سازی، کارهای قانونی را انجام داده‌اند که تنها بحث کمک دولتی مانده تا باشگاه‌ها روی پای خودشان بایستند. الان راه آهن خصوصی شده ولی درآمدزایی ندارد و همه هزینه‌ها را مالکان از جیب خودشان داده‌اند و ممکن است این مالکان سال آینده بگویند که دیگر این تیم را نمی‌خواهیم. ما باید آن‌ها را راغب کنیم و کمک برسانیم تا درآمدزایی کنند و مخارجشان را برسانند.

محمدی در پایان نیز خاطرنشان کرد: به جز موارد گفته شده، یک سری اشکالات کوچک هم در باشگاه‌ها وجود دارد که قابل حل است. راه‌اندازی آکادمی و تیم‌های پایه نیز صورت گرفته است اما به هر حال مهم‌ترین مشکل همان مثبت کردن تراز مالی و بحث استادیوم‌هاست.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391