برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

AFC مهلتی برای حرفه‌ای‌سازی اعلام نکرده

سه‌شنبه، ۱۳ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۱۴ — فارس

قائم مقام باشگاه پرسپولیس گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا هیچ تاریخ دقیقی برای حرفه‌ای‌سازی باشگاه‌ها اعلام نکرده است،

تیم پرسپولیس

جمشید زارع عنوان کرد: این روزها شاهد انجام مصاحبه‌های مختلف از طرف مقامات مسئول سازمان لیگ و اتحادیه فوتبال هستیم که باعث بلاتکلیفی جامعه فوتبال به طور اعم و باشگاه‌های فوتبال به طور خاص شده است.

وی اضافه کرد: عدم آگاهی برخی مسئولان و احاطه نداشتن به مسائل فنی باعث شده اطلاعات متضادی ارائه شود و به نظر می‌رسد خود مسئولان تفکیکی بین کسب سهمیه در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و اخذ مجوز حرفه‌ای برای حضور در مسابقات لیگ آسیا از سال ۲۰۱۳ قائل نشدند؛ در حالی که این دو موضوع کاملا باید از هم متمایز شود.

زارع خاطرنشان کرد: بر اساس آنچه که در بازرسی AFC سال گذشته صورت گرفته سهمیه کشورها برای سال ۲۰۱۲ مشخص شده و امسال تنها AFC از ۴ تیم حاضر در مسابقات قهرمانان آسیا(سپاهان، تراکتورسازی، استقلال و صبا) و ۳ تیم صعود کننده از لیگ آزادگان (آلومینیوم بندرعباس، گهر زاگرس درود و پیکان تهران) بازدید به عمل خواهد آورد. مسئولان با علم بر این موضوع می‌کوشند با انجام مصاحبه فرافکنی کرده و با توجه به آنکه بعضی تیم‌ها مانند گهر زاگرس در حال حاضر واجد شرایط لازم برای کسب سهمیه نیستند درصدد زمینه‌سازی برای توجیه کسب سهمیه احتمالی یا حذف هستند.

وی گفت: نگاهی به لیست ۲۱ گانه مدارک مورد نیاز با لیست‌ درخواستی از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا که با هم معارض هستند نشان دهنده این است که مسئولان سازمان لیگ و اتحادیه زحمت تطبیق لیست‌ها و به روز کردن آنها را به خود نداده و مواردی نظیر رزومه مدیر مسابقات یا لیست تماشاگران و یا جدول پخش مسابقات تلویزیونی اصولا در لیست جدید وجود ندارد. اعلام تاریخ‌های مغایر و ناصحیح هم مزید بر علت شده است.

زارع تأکید کرد: باید به صراحت گفت که AFC هیچ تاریخ دقیقی برای حرفه‌ای سازی اعلام نکرده است، ولی منطقی است سازمان لیگ، کمیته صدور مجوز و کارشناسان آن باید تا قبل از شروع فصل جدید مسابقات اسامی تیم‌های دارای مجوز را اعلام کنند. از مسئولان درخواست می‌کنیم با ارائه مستندات AFC به طور کاملا واضحی اعلام کنند که AFC چه تاریخی را دقیقا برای ارائه مدارک حرفه‌ای سازی معلوم کرده تا باشگاه‌ها دچار سردرگمی نشوند و کار به صدور اخطاریه و تهدید کشانده نشود.

قائم مقام پرسپولیس اظهار داشت: بیان این مطلب از طرف سرپرست محترم سازمان لیگ در هفته گذشته که فقط یک تیم مدارک خود را به طور کامل ارائه داده ضعف مدیریتی دوستان است که هیچ باشگاهی حاضر به همکاری با آنها نیست ولی مسئولان به دلیل بیم از آینده ناچار به پناه بردن به آن هستند.

زارع یادآور شد: باشگاه پرسپولیس با توجه به دستور اکید سردار رویانیان از آبان ماه سال ۱۳۹۰ به طور جدی امر حرفه‌ای‌سازی را پیگیری کرده و به طور زیربنایی به آن پرداخته به طوری که فقط برای الزام سازمان ایمنی و خدمات رسانی باشگاه فعالیت خاصی داشته و ثمره آن در فصل آینده مسابقات مشاهده خواهد شد. باشگاه در تلاش است تا ۲ سال آینده به عنوان یک باشگاه الگو و حرفه‌ای در مسابقات لیگ ایران و لیگ آسیا حضور داشته باشد.

زارع عنوان کرد: نحوه برخورد AFC با مورد کسب سهمیه و صدور مجوز و عدم قاطعیت آنها در برخورد با فدراسیون‌ها نیز مزید بر علت شده تا مقامات هرکاری که مایل هستند انجام دهند. با اجرایی شدن سیستم صدور مجوز نیازی به اجرای مقررات زائد کسب سهمیه است و سهمیه کشورها بر اساس رده بندی فیفا می‌تواند تعیین شود.

وی یادآور شد: با قاطعیت اعلام می‌کنم در بحث حرفه‌ای سازی و استاندارد سازی باشگاه پرسپولیس و تعداد دیگری از باشگاه‌ها از سازمان لیگ و اتحادیه باشگاه‌های فوتبال قوی‌تر عمل کرده‌ایم و حاضرم این موضوع را با ارائه مستندات در حضور اصحاب رسانه ثابت کنم. امروز مدارک کامل خود را با ترجمه رسمی آن همراه با مستندات مربوط به نامه رسمی به مسئولین فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تحویل می‌دهیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391