برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

محمدی: به AFC پیشنهاد دادم لیگ قهرمانان با تقویم غرب آسیا برگزار شود

شنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۵۹ — فارس

رئیس اتحادیه فوتبال گفت: در نشست AFC پیشنهاد دادم لیگ قهرمانان آسیا با تقویم غرب آسیا برگزار شود.

عزیز محمدی

عزیز محمدی درباره نشست AFC برای مشخص شدن نمره دهی به فدراسیون‌ها برای تعیین سهمیه لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: در جلسه ای که هفته گذشته برگزار شد ۴ آیتم مورد بررسی بیشتر قرار گرفت و سه آیتم تغییر پیدا کرد. نمره امتیاز باشگاه‌ها از ۱۰۰ به ۲۰۰، نمره استادیوم‌ها از ۵۰ به ۱۴۰، پشتیبانی مسابقات از ۵۰ به ۱۰ کاهش یافت و بحث فنی و استاندارد سطح لیگ‌ها از ۱۰۰ به ۲۰۰ امتیاز تغییر پیدا کرد. در نتیجه اگر به عنوان مثال ایران در بحث فنی از ۱۰۰ امتیاز ۷۰ می گرفت اکنون به طور میانگین ۱۴۰ امتیاز کسب می کند. در بحث ورزشگاه‌ها و باشگاه‌ها هم باید هر چه زودتر اشکالاتی که وجود دارد را برطرف کنیم.

وی افزود: نباید خودمان را کمتر از قطر امارات و عربستان بدانیم. باید سعی کنیم اول یا دوم شویم. استادیوم های ما مشکلات کوچکی دارد که باید آنها را برطرف کنیم. در این جلسه اماراتی‌ها پیشنهاد داده بودند امتیاز تماشاگر از ۱۰۰ به ۵۰ کاهش پیدا کند و در بخش مارکتینگ امتیاز از ۵۰ به ۱۰۰ برسد و یا در بخش مدیا امتیاز ۱۵۰ شود اما ایران مخالف این پیشنهاد بود و در نهایت هم AFC این دو پیشنهاد را نپذیرفت.

رئیس اتحادیه فوتبال تاکید کرد: با پیشنهاد ایران برای برگزاری مسابقات مرحله یک شانزدهم نهایی بعد از خرداد موافقت نشد اما مصوب شد مسابقات روز پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان به طور همزمان برگزار شود. همچنین من پیشنهاد کردم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از سال ۲۰۱۵ به بعد با تقویم غرب آسیا برگزار شود که کشورهای شرق آسیا مخالف بودند اما گفتم بهتر است عدالت رعایت شود و بعد از این همه سال شیوه تغییر کند. این مسئله رد نشد و در دستور بررسی AFC قرار گرفت.

محمدی ادامه داد: پیش از این اگر فدراسیونی در یک مورد امتیاز نمی آورد یا امتیاز کمی داشت آن را جریمه می کردند اما امسال تصمیم گیری شد فدراسیونی که نمره کمتر از ۶۰۰ بگیرد نمی تواند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند و فدراسیونی که امتیاز بالای ۶۰۰ بگیرد اما در آپشنی نمره کمی داشته باشد جریمه خواهد شد. به هر حال باید تلاش کنیم تا در مواردی که سال گذشته امتیاز کمی آوردیم جبران کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در خصوص حرفه ای سازی باشگاه‌ها صحبتی شد به فارس گفت: کشورهایی که آیین نامه حرفه ای خود را ارائه نکرده بودند این آیین نامه را دادند و فقط تایلند و اندونزی آن را ارائه نکردند. در حال کمک به باشگاه‌ها هستیم تا پایان مرداد که آخرین فرصت ارسال مدارک به فدراسیون است کارهای خود را انجام دهند. در بین باشگا ه‌ها داماش، فجرسپاسی و گهر زاگرس از بقیه عقب تر هستند و باید خود را به سایر باشگاه‌ها برسانند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391