برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اصفهانیان: در لیگ برتر از بهترین داوران استفاده خواهد شد

یکشنبه، ۱۱ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۵۰ — ورزش۳

رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایران گفت: برای قضاوت در دوازدهمین دوره رقابت های لیگ برتر از بهترین و مجرب ترین داوران کشور استفاده خواهد شد.

فریدون اصفهانیان در گفتگویی برلزوم داشتن تعامل هرچه بهتر و بیشتر کمیته های فدراسیون فوتبال با یکدیگر تاکید کرد و افزود: اعضا کمیته داوران فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را بکار خواهند بست تا این دوره از رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران از پویا ترین و موفق ترین بازی های لیگ باشد.

وی اظهار داشت: قضاوت بازی های دوازدهیمن دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران را ۳۳ داور وسط و ۴۸ کمک داور برعهده خواهند داشت و برای انتخاب آنها نیز شرایط خاصی درنظر گرفته شده است.

اصفهانیان گفت: به منظور ارزیابی سطح توانایی و آمادگی جسمانی داوران کشور برای قضاوت در این دوره از بازی های لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران در ۲۱ تیر، تست آمادگی جسمانی به عمل خواهد آمد تا داوران توانمندتر برگزیده شوند.

وی با بیان اینکه این تست شامل دو ۱۵۰ متر و ۴۰ متر می باشد ، افزود: داوران وسط باید ۲۴ مرتبه دو مسافت ۱۵۰ متری را در مدت زمان حداکثر ۳۰ ثانیه و هر بار با استراحت ۳۵ ثانیه طی کنند و کمک داوران نیز باید این مسافت را در مدت زمان ۳۰ ثانیه با استراحت ۴۰ ثانیه طی کنند.

اصفهانیان تصریح کرد: همچنین داوران وسط دو ۴۰ متر را به تعداد شش مرتبه باید در زمان حداکثر ۲/۶ ثانیه و کمک داوران نیز در مدت ۶ ثانیه طی کنند تا بتوانند برای قضاوت در این دوره از رقابت های لیگ برتر فوتبال انتخاب شوند.

رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایران گفت: در کنار سنجش میزان آمادگی داوران وسط و کمک داوران ، یک دوره کلاس آموزشی توجیهی نیز برگزار خواهد شد تا آنها با آخرین قوانین و تغییرات و اصطلاحات داوری فوتبال آشنا شوند.

اصفهانیان افزود: تست آمادگی جسمانی و برگزاری کلاس آموزشی توجیهی باعث خواهد شد داوران در بازی های لیگ برتر با فروغ و آمادگی بیشتری حضور یافته و مسابقات را به بهترین شکل قضاوت کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391