برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دستمزد داوران همان ۵۰۰ هزارتومان است

جمعه، ۱۶ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۲۵ — فارس

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت که باید برای داوران تجهیزات مدرن رادیویی خریداری شود.

فریدون اصفهانیان

فریدون اصفهانیان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی &#۱۶۰;در مورد استفاده از ۵ داور که از سوی فیفا تایید شده، اظهار داشت: هر مسئله‌ای که فیفا به صورت قانون دربیاورد و بعد به کشورهای عضو ابلاغ کند باید اجرایی شود. هر کشور هم با توجه به داشته‌هایش آن را انجام می‌دهد. ما باید تجهیزات مدرن رادیویی برای داوران بخریم؛ تجهیزاتی که طول موج آماتوری داشته و بردش کمتر از ۲۰۰ متر باشد و با بی‌سیم‌های دیگر در ورزشگاه مانند بی‌سیم پلیس و حراست تداخل نداشته باشد.

وی ادامه داد: باید این تجهیزات خریداری شود و به داوران آموزش لازم را برای استفاده بدهیم تا قضاوت‌ها به بهترین شکل انجام شود. به دلیل قیمت زیاد این تجهیزات از آنها فقط در لیگ برتر می‌توانیم استفاده کنیم. فدراسیون باید برای خرید این تکنولوژی هزینه کند زیرا ارتباط داوران در طول برگزاری مسابقه باعث می‌شود ضریب اشتباه داوران پایین‌تر بیاید.

اصفهانیان در مورد اینکه در گذشته چنین تجهیزاتی از نوع نامرغوبش خریداری شد، عنوان کرد: آن تجهیزات مربوط به استفاده از سه داور بود و تجهیزات مربوط به ۵ داور با نوع قبلی آن متفاوت است. در گذشته بهترین تجهیزات داوری حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان قیمت داشت اما تجهیزات جدید گرانتر است به ویژه اینکه قیمت ارز هم گران شده است. با این حال هرچه سریع‌تر باید این تجهیزات خریداری شود تا در لیگ برتر بتوانیم از این تکنولوژی استفاده کنیم.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد برنامه‌هایش برای لیگ برتر آینده گفت: روز ۲۰ و ۲۱ تیر ماه نیز کلاسی آموزشی برای داوران داریم و در این کلاس از نظر آمادگی جسمانی تست می‌شوند و آموزش‌هایی نیز برای داوران داریم. داوران مظلوم‌ترین قشر جامعه فوتبال هستند.

اصفهانیان در مورد افزایش دستمزد داوران در لیگ دوازدهم گفت: فصل آینده دستمزد داوران همان ۵۰۰ هزار تومان است. البته با جذب اسپانسر سعی می‌کنیم حق الزحمه داوران را افزایش دهیم ولی بدانید که میزان دستمزد داوری ارتباطی با اشتباه داوران ندارد و اگر اینگونه بود در کشورهایی که پول خوبی به داوران می‌دهند نباید هیچ اشتباهی دیده می‌شد. با این حال وظیفه ماست که بهترین امکانات رفاهی را برای داوران آماده کنیم. مبلغ ۵۰۰ هزار تومان نسبت به سال‌های قبل خیلی خوب است.

وی افزود: زمانی که ما داوری می‌کردیم به داوری عشق می‌ورزیدیم و کاری به پول نداشتیم. البته پول در کنار کار هست ولی با عشق داوری می‌کردیم و داوران اکنون نیز باید در جریان بازی تمام هوش و حواس‌شان بر روی بازی باشد و به مسایل بیرون زمین و حتی مشکلات خودشان توجهی نکنند. داوران باید برای داوری انگیزه داشته باشند. داوران هویت و شخصیت اجتماعی خوبی دارند و افراد جامعه برایشان ارزش و احترام زیادی قائل هستند. وقتی داوری قضاوت خوب و با صلابتی داشته باشد این حس خوب را نمی‌توان با هیچ رقمی خریداری کرد.

اصفهانیان در مورد شایعه جانشینی مسعود مرادی به جای حسین عسگری در دپارتمان داوری، گفت: هر آنچه برای جامعه داوری مفید است باید انجام شود و ما در کمیته و دپارتمان بیش از انگشتان دو دست نمی‌توانیم نفر داشته باشیم. پیشکسوتان و اهالی داوری نیز باید با گذشت، معرفت و تعامل به رشد بیشتر داوری ایران کمک کنند و باید به داوری بیشتر بها بدهیم. همه باید برای رسیدن به موفقیت دست به دست هم دهیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391