برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

سقفی نامطمئن بر سر فوتبال

دوشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۹:۴۴ — جوان‌آنلاین

مبلغ قراردادها در فوتبال ایران تغییر نمی کند بلکه از حالتی به حالتی دیگر تغییر می یابد!

تیم صبای قم

به گزارش «ندای انقلاب»، قانون سقف قراردادها حذف می شود. این خبری بود که روز گذشته رییس سازمان لیگ اعلام کرد و هرچند از قطعی بودن این خبر اطلاع دقیقی در دست نیست اما می توان پیش بینی کرد که این مصاحبه اولین گام برای زمینه سازی حذف این قانون برای سیزدهمبن دوره لیگ برتر است.

هر چند عزیز محمدی که سه سال قبل این قانون را برای جلوگیری از افزایش کاذب سقف قراردادها تعیین کرده بود اما از همان روزهای ابتدایی تصویب این قانون جنجالی، خیلی‌ها معتقد بود که این راه، راه مناسبی برای جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت بازیکنان نیست؛ هرچند طبق روال ورزش ایران منتقدان در کنار انتقاد هیچ پیشنهادی ارائه نکردند اما عزیزمحمدی محکم و استوار بر سر حرف خود ایستاد اما تا چه اندازه در اجرای این قانون موفق بود سوالی است که باید پاسخگو باشد.

به عقیده مخالفان این قانون در هیچ کشوری سقف قراردادها وجود ندارد؛ هرچند با اجرای این قانون نیز مقابل قراردادهای میلیونی و میلیاردی بازیکنان فوتبال گرفته نشده.به عبارت دیگر مبلغ قراردادها در فوتبال ایران تغییر نمی کند بلکه از حالتی به حالتی دیگر تغییر می یابد! اگر در گذشته به ازای ۳۵۰ میلیون تومان، ۳۵۰ میلیون پول نقد به بازیکنان پرداخت می شد، این روزها در و در شرایطی که صقف قراردادها ۴۵۰ میلیون تومان است، یک بازیکنان در ازای ۸۰۰ میلیون مبلغ قرارداد، ۴۵۰ میلیون پول نقد، ۲۰۰ میلیون ماشین و ۲۰۰ میلیون منزل از مدیرعامل محترم دریافت می کند. در نتیجه اینگونه است که می گویند صقف قرارداد در ایران رعایت می شود.

این معادلات نشان می دهد قانون سقف قراردادها یکی از ناموفق ترین قوانین مصوبه در فدراسیون فوتبال بوده و تنها مزیتش داغ تر کردن تنور حواشی فوتبال و سوژه سازی برای عادل فردوسی پور و برنامه نود بوده است.

اما امروز که رییس سازمان لیگ اعلام کرده این قانون حذف می شود باید منتظر ماند و دید چه راهکاری برای مقابله با این قانون ارائه می شود. هر چند که نگارنده معتقد است این قانون ضعیف و غیرقابل اجرا است اما در این موضوع با اکثر مخالفان هم عقیده هستیم که برای مقابله با رقمهای نجومی قرارداد بازیکنان باید راهکاری اندیشید و رها کردن این وضعیت به امان خدا، ضررهای ویران کننده ای به بنیان فوتبالی می زند که اتفاقا چندان دارای پایه های مستحکمی هم نیست.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391