برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

باز هم این فوتبال پر‌حاشیه

چهارشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۳۰ — جوان‌آنلاین

هر چند این روز‌ها بحث المپیک و شرایط خاص آن باید داغ باشد و بیشتر هوش و حواسمان به این رویداد بزرگ، اما اخباری که از فوتبال به گوش می‌رسد حاکی از اوضاع نه چندان رو به راه این رشته است. در آستانه آغاز دوازدهمین دوره لیگ‌برتر فوتبال حاشیه‌ها در رشته پر‌حاشیه به قدری بالا گرفته که هر چقدر هم سعی کنی چشم بر آن ببندی کار‌ساز نمی‌شود.

پس از بحث داغ قرار‌داد‌های میلیاردی بازیکنان و مشخص شدن نا‌کار‌آمدی قانون سقف قرار‌داد که مدتی تمام ذهن‌ها را به خود معطوف کرده بود، حالا خبر می‌رسد که اختلاف عمیقی بین مسئولان سازمان لیگ فدراسیون فوتبال و آقایان ستاد منشور اخلاقی ایجاد شده و کار‌ به حدی بالا گرفته که معاون اول فدراسیون خبر از بر‌چیده شدن بساط منشور اخلاقی می‌دهد.

بله درست خوانده‌اید، منشور اخلاقی جمع شد، منشوری‌ها بخشیده شدند و از این به بعد افراد خاطی با نظر مستقیم معاون اول فدراسیون فوتبال معرفی و مجازات می‌شوند.

هر‌چند قوانین و تصمیمات ستاد منشور اخلاقی نیز مانند قانون سقف قرار‌‌داد‌ها چندان کارایی نداشت و شامل افراد به خصوصی می‌شد و در نهایت هم ثمره لازم را برای فوتبال ایران به بار نیاورد اما اینکه به این بهانه به طور کل جمع شود و تمام خاطیان هم که به واسطه این قوانین محروم شده بودند بخشیده شوند، از آن دست اتفاقاتی است که تنها در فوتبال ایران روی می‌دهد.

فوتبال ایران با داشتن منشور اخلاقی سر‌شار بود از بازیکنان بی‌اخلاق، ژل، تل، شب‌نشینی‌های آنچنانی و خلاصه تمام آن چیز‌هایی که اصلاً به فوتبال نمی‌خورد، حالا شما تصور کنید که منشور اخلاقی بر‌داشته شده و همه هم بخشیده شده‌اند، آیا نباید نگران شروع لیگ بود؟ نباید با اضطراب منتظر دیدن چهره‌ها و تیپ‌هایی بود که حتی با حضور علیپور و عزیز‌محمدی هم گاهی چنان خط قرمز‌ها را رد می‌کردند که اعتراض همه بلند می‌شد و حالا با خیال راحت و بدون مزاحمت می‌آیند تا خود را به نمایش عموم بگذارند.

امروز منشور اخلاقی بر‌چیده می‌شود، قانون سقف قرار‌داد جلوی چشمان آقایان مسئول به سخره گرفته می‌شود، دلال‌ها با خیال راحت در فوتبال می‌تازند و کسی جلو‌دارشان نیست و اهالی فدراسیون به طرز عجیبی به جان هم افتاده‌اند و فقط علیه یکدیگر موضع می‌گیرند و حرف می‌زنند و این فوتبالی است که در آستانه آغاز لیگ دوازدهم خود است و صد البته می‌خواهد تیم‌ملی حاصل از این لیگ شروع نشده به حاشیه رفته را راهی جام‌جهانی کند. آیا می‌توان این آرزو را باور کرد؟ آیا می‌توان متصور بود که فوتبال ایران با این همه حاشیه و اظهار نظر مختلف و مهم‌تر از همه اینها با این همه بی‌برنامگی راه به جایی ببرد؟
لیگ بر‌تر از ۲۹ تیر‌ماه آغاز می‌شود، طبیعی است که توقع داشته باشیم نسبت به فصل قبل پیشرفتی حاصل شده باشد اما آیا فوتبال لیگ دوازدهم، فوتبال تیر‌ماه گرم، تفاوتی با فوتبالی که در اردیبهشت تمام شده دارد؟ بی‌تردید پاسخ منفی است، هر چند تفاوت‌های آشکاری می‌توان بین لیگ دوازدهم و یاز‌دهم دید، از رقم‌های قرار‌داد بازیکنان گرفته تا برچیده شدن بساط منشور اخلاقی و...
به هر حال باید نگران بود؛ نگران فوتبالی که حالا برای همه مشخص شده هیچ فایده‌ای برای ورزش ایران ندارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391