برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هزینه ۴۵ میلیاردی فقط برای ۵ تیم فوتبال تهرانی!

دوشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۵۰ — دانشجو

تیم های تهرانی حاضر در لیگ برتر فوتبال در فصل نقل و انتقالات دهها میلیارد تومان برای جذب بازیکن هزینه کردند، در حالیکه هنوز در برخی از مناطق تهران زمین‌های خاکی پر از بچه‌های فوتبال دوست است.

امیر قلعه‌نوعی

فصل نقل و انتقالات لیگ دوازدهم در حالی به پایان رسید که ۱۲۱ بازیکن قراردادهای خود را با تیم‌های پرسپولیس، استقلال، نفت، پیکان و راه‌آهن در هیئت فوتبال تهران ثبت کردند.

در این مدت ۲۲ بازیکن از پرسپولیس، ۲۲ بازیکن از استقلال، ۲۵ بازیکن از نفت تهران، ۲۴ بازیکن از پیکان و ۲۸ بازیکن از تیم راه آهن در هیئت فوتبال تهران حاضر شدند و قراردادهای خود را ثبت کردند.

پرسپولیسی‌ها قراردادهای خود با علی کریمی، مهدی مهدوی کیا، شهاب گردان، جواد کاظمیان، محسن بنگر، سید جلال الدین حسینی، علیرضا نورمحمدی، محمد نوری و ایمون زاید را یک ساله بست و اگر حساب کنیم که این باشگاه با رعایت سقف قراداد! به این بازیکنان ۴۵۰ میلیون تومان داده باشد، خیلی راحت می تواند حساب کرد که جذب این ۹ بازیکن بالای ۴ میلیارد تومان برای رویانیان آب خورده است.

امیرحسین فشنگچی، سامان آقازمانی، محمدرضا خانزاده، کریم انصای فرد، افشین اسماعیل زاده و روح الله سیف اللهی با باشگاه پرسپولیس قراردادی سه ساله و محمد قاضی، مهرداد پولادی، حسین ماهینی، غلامرضا رضایی، هادی نوروزی، حمیدرضا علی عسگری، روبرتو ده سوسا قرارداد خود را ۲ ساله ثبت کردند و اگر تنها به مبلغ قرارداد این بازیکنان در همین فصل فکر کنیم و ۲ یا ۳ ساله بودن قراردادهای آنان را در نظر نگریم، این ۱۳ بازیکن ۵ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان از این باشگاه دریافت کردند و در کل پرسپولیس چیزی حدود ۱۰ میلیارد تومان برای جذب بازیکنان خود خرج کرده است، البته تمام این ارقام به صورت میانگین محاسبه شده با فرض اینکه تمام بازیکنان زیر سقف امضا کرده اند.

همچنین قرارداد مانوئل ژوره، سرمربی پرتغالی تیم فوتبال پرسپولیس و دیگر اعضای کادر فنی سرخ پوشان در هیئت فوتبال استان تهران به ثبت نرسیده است و احتمالا با حضور آنها در هیئت تهران بودجه ۱۲ میلیاردی سردار تمام خواهد شد.از باشگاه استقلال هاشم بیگ زاده، امیرحسین صادقی، میلاد میداودی، میثم بائو، سیاوش اکبرپور، سید امین منوچهری، آرش برهانی، فریدون زندی، سیدمهدی رحمتی، جی لوید ساموئل، علی حمودی، سیدمیثم حسینی، خسرو حیدری، حنیف عمران زاده، پژمان منتظری، رودریگو توزی، فابیو جانواریو، سیدحسین حسینی، کیانوش رحمتی، مجتبی جباری، محمد انصاری و آرمن طماسیان زرنه نیز بازیکنانی هستند که قرارداد خود را در هیئت فوتبال تهران ثبت کردند و اگر فرض کنیم بازیکنانی مانند جباری، رحمتی، زندی و حیدری همان ۴۵۰ میلیون تومان را گرفته باشند، ۱۰ میلیارد هم آبی‌ها خرج جذب بازیکن کرده اند.

البته اگر قراردادهای امیر قلعه نوعی، سرمربی آبی پوشان و دیگر اعضای کادر فنی این تیم شامل مجید صالح، ستار همدانی، کریم بوستانی و حمدالله (حمید) بابازاده را به سایر خرج های استقلالی‌ها اضافه کنیم، مطمئنا چیزی حدود ۱۲ میلیارد هم فتح الله زاده خرج کرده است.

لازم به ذکر است، بازیکنان ملی پوش و مربیان تیم هایی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند، ۵۰ میلیون اضافه تر از سقف قراراداد دریافت می کنند که اما از حساب این پول های خرد! در فوتبال صرف نظر کردیم.هادی شکوری، سوشا مکانی، مصطفی مهدوی، حامد فلاح زاده، محمدحسین مهرآزما، میثم آقابابایی، مهدی خیری، بهمن کاملی، وحید حمدی نژاد، وریا غفوری، ایمان موسوی، حسین بابایی، احمد آل نعمه، حمید طاهری فرد، وفا همخامنش، حسین امامیان، مرتضی پورعلی گنجی، علیرضا بیرانوند، رحیم زهیوی، علیرضا عزتی کرامت، مصطفی سیفی، علی واقف، واگینو باتیستا داسیلوا، یعقوب کریمی و سامان نریمان ۲۵ بازیکنی هستند که قرارداد آنها با باشگاه نقت تهران در هیئت فوتبال ثبت شده است.

با توجه به اینکه برخی از بازیکنان این تیم در حد بازیکنان درجه یک نیستند، میانگین قرارداد بازیکنان این تیم را ۲۵۰ میلیون در نظر می گیرم که هزینه این تیم با احتساب به جذب منصور ابراهیم زاده، سرمربی سابق تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان برای هدایت این تیم و حضور کریم قنبری و حمید خداداد کاشی در کادر فنی، بالای ۷ میلیارد خواهد بود.

باشگاه پیکان تهران نیز که از لیگ دسته اول به لیگ برتر صعود کرده است، قرارداد فابیو دوزسانتوز، جلال کاملی مفرد، صادق گشنی، حمیدرضا طهماسبی، رضا یادگاری، مصطفی عاقلی، محمد گرجی زاده، علی میرشفعیان، روح الله سلطانی، رضا طاهری، حسین شهبازی، مسعود میکائیلی، سیداحمد مهدی زاده، سیدامیر میربزرگی، ایمان مبعلی، رضا معقولی، سیدحسین حسینی، علی اکبر فرهنگ، نادر احمدی و عیسی آل کثیر، بابا محمدی، سجاد فیض اللهی، علی سالارخانی و حمیدرضا دیوسالار در هیئت فوتبال تهران به ثبت رسید.

عبدالله ویسی، سرمربی فصل گذشته صبای قم که امسال هدایت تیم پیکان تهران را بر عهده گرفته است، به همراه دیگر اعضای کادر فنی پیکان شامل علیرضا رهقی، هوشنگ لوینیان، مجید بصیرت و داریوش اسفندیاری نیز در هیئت فوتبال تهران حاضر شدند تا مسئولین پیکان بین ۷ تا ۸ میلیارد برای تیم داری خود هزینه کرده باشند.

باشگاه راه آهن تهران نیز که پس تغییر و تحولات مدیریتی در آخرین روز نقل و انتقالات موفق به اخذ مجوز ثبت قرارداد بازیکنان شد، ۲۸ بازیکن جذب کرد و قرارداد آنها را به ثبت رساند.

مسئولین جدید این تیم، علی دایی را بر روی صندلی هدایت تیم خود نگه داشتند و محمد دایی، شامل ژلکو میاچ، غلامرضا فروزانی، بهزاد غلامپور، سیدجواد منافی و محمدرضا مولایی را در کادر فنی به کار گرفتند تا انها هم ۷ تا ۸ میلیارد هزینه کرده باشند.

با وجود این ارقام و اعداد ۵ تیم تهرانی حاضر در لیگ برتر برای این فصل خود و تنها برای جذب بازیکن و کادر فنی چیزی بالای ۴۶ میلیارد تومان هزینه کرده اند.

نباید از یاد برد که بازیکنانی از جمله فرهاد مجیدی، جواد نکونام و مهرزاد معدنچی که احتمال پیوستن آنها به تیم های تهرانی زیاد است، هنوز برای امضای قرارداد اقدام نکرده اند و با حضور آنها باید شاهد انتقال مبالغ بیشتری باشیم.این مبالغ در حالی در فوتبال خرج می شود که هنوز هم بسیاری از نقاط همین تهران از داشتن امکانات ورزشی و حتی یک زمین فوتبال خاکی محروم هستند و بچه هایی که استعداد زیادی هم در این رشته دارند، در کوچه‌ها بازی می کنند.

مبالغ چند ۱۰ میلیاردی در حالی توسط تیم های تهرانی خرج می شود که بسیاری از پروژه های ورزشی نیمه تمام مانده و ورزش همگانی به یک حلقه گم شده تبدیل شده است.

این مبالغ در حالی در فوتبال رد و بدل می شود که یک معلم و یا یک استاد دانشگاه مجبور است با حقوق اندکی که دریافت می‌کند با سیلی صورت خود را سرخ نگه دارد.

این پول‌ها در حالی در فوتبال خرج می شود که ...

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391