برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

درس فدراسیون ایتالیا به ایران!

چهارشنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۲۱:۳۴ — گل

آتزوری‌ها آنقدر به فکر پاک بودن فوتبالشان هستند که حتی به قیمت عدم شرکت در یورو یا حضوری ضعیف مساله تبانی را دنبال می کنند.

رقابت های یورو ۲۰۱۲ به پایان رسید و همانطور که انتظار می رفت این ماتادورها بودند که به قهرمانی رسیدند ولی فینالیست دیگر این جام سایر محاسبات را بر هم زد. بله! ایتالیا تیمی که کسی تصور حضورش را در فینال نداشت با حذف دیگر مدعی این رقابت‌ها یعنی آلمان به دیدار پایانی رسید. هر چند نمایش قابل توجهی در فینال نداشت و شکست سنگینی متحمل شد ولی در مقابل انگلیس و آلمان بسیار خوب ظاهر شد.

نکته‌ای که در این مطلب به آن می پردازیم شجاعت فدراسیون فوتبال ایتالیا است. آتزوری‌ها آنقدر به فکر پاک بودن فوتبالشان هستند که حتی به قیمت عدم شرکت در یورو یا حضوری ضعیف مساله تبانی را دنبال می کنند. در نزدیکی مسابقات علل این اتفاق را بررسی کرده از بازیکنان بازجویی می کنند و حتی به سراغ کاپیتان تیم ملی شان یعنی بوفون هم می روند. با شروع مسابقات لاجوردی‌ها روز به روز بهتر شدند و به فینال رسیدند. راهی سخت که شاگردان پراندلی آن را طی کردند. این مقام بی شک نتیجه فوتبال پاک و شجاعت فدراسیون فوتبال این کشور است.
از ایتالیا به ایران بر می گردیم؛ در فدراسیونی که شجاعت به چشم نمی خورد. فدراسیونی که به دنبال حذف جام حذفی است. بی شک اگر این اتفاق قبل از جام ملت های آسیا افتاده بود فدراسیون برای حفظ منافع ملی(!) آن را پنهان و یا مسکوت و پیگیری اش را به بعد از مسابقات می انداخت و بعد از حذف تیم ایران... یادم تو را فراموش!

داستان نخ نمای سقف قراردادها نمونه کوچکی است که در آن می‌توان عدم شجاعت فدراسیونی‌ها را دید. وقتی عبارتی «من درآوردی» مانند سقف قرارداد قانون می‌شود همه ملزم به رعایت آن هستند اما انگار برای تیم های ضعیف و بی پول باید رعایت شود هر چند که معتقدم اگر آنها هم پول داشتند این قانون را رعایت نمی کردند. فدراسیون در این مورد ۲ گزینه می‌‌توانست داشته باشد که هیچکدام را به روی مبارک نیاورد: اول -با توجه به همه‌گیر شدن قانون سقف‌شکنی(!) با یک اصلاحیه ساده این قانون را حذف می‌کردند یا اینکه گزینه دوم را انتخاب کنند که خیلی سخت‌تر به نظر می‌رسد و آن سفت و سخت گرفتن اعمال این قانون توسط باشگاه‌ها و برخورد با متخلفان است.

وقتی نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال اعلام می‌کند در نقل و انتقالات همه باشگاه‌ها سقف را رعایت کرده‌اند چه انتظار شجاعتی باید داشت؟! جمله ای که کم سن و سال ترین پیگیر اخبار فوتبال کشور با شنیدن آن حداقل لبخندی بر لبش خواهد نشست!

با این اوضاع و احوال می‌خواهیم فوتبال حرفه ای داشته باشیم. از فوتبال حرفه ای فقط شماره انگلیسی پیراهن‌ها و بالابردن رقم دستمزدها را یاد گرفته ایم حتی نام بازیکنان پشت پیراهنشان درج نمی شود... فدراسیون بعنوان متولی فوتبال کشور و نماینده فیفا در ایران باید شجاعت لازم را داشته باشد ولی تنها چیزی که نمی‌بینیم همین شجاعت است. کاش این درس را از ایتالیایی‌ها می‌گرفتند...

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391