برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

با کادر مانوئل ژوزه آشنا شوید:آنها پوست می کنند!

شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۲۱:۰۴ — گل

لوییس پدرو بار روس بارنی مونتی‌رو» همه اینها یک اسم است، اسم دستیار اول ژوزه مانوئل که به اختصار به پدرو بارنی مشهور است

مانوئل ژوزه

تا قبل از ورود مانوئل ژوزه به تهران بحث درباره دستیاران خارجی و ایرانی به شدت داغ شده بود و هر دقیقه اخبار متفاوتی درخصوص اینکه بالاخره پیرمرد پرتغالی چند دستیار به تهران می‌آورد و اصلا می‌خواهد از دستیار ایرانی استفاده کند یا نه به گوش می‌رسید.
با این حال خیلی زود مشخص شد باشگاه در مذاکرات اولیه با مانوئل به او (و البته گزینه‌های دیگر) اعلام کرده حتما باید یک مربی داخلی در کادر باشد و حتی اگر مرد پرتغالی سه دستیار هم بیاورد یک پرسپولیسی قدیمی باید کنار او باشد. برخلاف اخبار خبرگزاری‌ها مانوئل سه دستیار پرتغالی و یک دستیار ایرانی خواهد داشت که البته مربی ایرانی نه درخشان است نه پیروانی.

نه درخشان آمد،نه پیروانی
صحبت از حمید درخشان بود و اینکه سرمربی پرسپولیس طی سال‌های ۷۳ و ۷۶ که در دو سه سال اخیر چند بار کاندیدای سرمربیگری دوباره سرخ‌ها بوده، حاضر است دستیار ایرانی پیرمرد پرتغالی باشد. درخشان در مصاحبه‌هایش اعلام کرد حاضر است دستیار مانوئل شود اما گفت هیچ صحبتی درباره حضور او در کادر فنی پرسپولیس نشده و مذاکرات را تکذیب کرد در حالی که این اتفاق افتاده بود. سه‌شنبه شب و در حاشیه جشن شعبانیه پرسپولیس، محسن عاشوری از حضور احتمالی حمید درخشان در کادر فنی خبر داشت یا حداقل این شایعه آنقدر جدی شده بود که او درخشان را جایگزین قطعی‌اش تصور کند. از طرفی حمید درخشان هم صراحتا اعلام کرد با او صحبت شده و گفته اگر کمک بخواهند حاضر است کمک کند.
اما همه چیز آنطور که شایعات می‌گفت، نشد. در تمرین روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه نه خبری از حمید درخشان شد نه اینکه عاشوری سر تمرین نیامد تا آقا محسن همچنان در کادر فنی بماند. مشخص نشد چطور درخشان در لحظات آخر از حضور در کادر فنی کنار رفت اما حضور فیزیکی عاشوری در تمرین پنج‌شنبه و ادامه فعالیت‌های روزمره او در تمرین ثابت کرد ژان تیگانای دهه ۶۰ پرسپولیس کنار یک گروه پرتغالی کار خواهد کرد. با این حال عاشوری دیگر همراهان خود را ندارد. از تمرین چهارشنبه دیگر خبری از مرتضی کرمانی مقام و نادر باقری نشد تا حضور این دو پیشکسوت در تمرین‌ها حدود یک هفته طول بکشد.

شوک چیذری از دیدن بدنساز پرتغالی
در تمرین روز چهارشنبه تنها ۲ نفر دستیار کنار ژوزه مانوئل حضور داشتند که خیلی زود مشخص شد یکی از آنها بدنساز است! در حالی که فرهاد چیذری حدود سه هفته بدنسازی پرسپولیس را زیر نظر گرفت و با متد ویژه خودش کار را جلو برد، روز چهارشنبه وقتی از حضور یک بدنساز پرتغالی همراه مانوئل مطلع شد اصلا لباس نپوشید تا بازیکنانی که با او اخت شده بودند پکر و ناراحت شوند. جالب اینکه چیذری هیچ قراردادی هم با باشگاه نداشت و به‌خاطر آنچه با رویانیان مدت‌ها پیش عهد کرده بود کار را شروع کرده و پیش می‌برد. رویانیان در همان تمرین چهارشنبه از چیذری عذرخواهی کرد و به او پیشنهاد حضور در پست‌های دیگر از جمله تیم ب و کادر پزشکی باشگاه را داد که بعید است بدنساز سابق سرخ‌ها پیشنهاد سردار را قبول کند.
حال با رفتن چیذری از پرسپولیس به غیر از نگرانی بازیکنان این مساله مطرح است که آیا بدنساز جدید همان روش و استایل بدنسازی را پیش می‌گیرد یا نه. ظاهرا بدنساز جدید در جریان نوع تمرین‌های بدنی چیذری قرار گرفته اما معلوم نیست آیتم‌هایی که او برای تیم در نظر می‌گیرد در راستای اهداف بدنساز قبلی باشد.

پدرو بارنی دستیار معتمد مانوئل
«لوییس پدرو بار روس بارنی مونتی‌رو» همه اینها یک اسم است، اسم دستیار اول ژوزه مانوئل که به اختصار به پدرو بارنی مشهور است. این مربی ۴۶ ساله که در پورتو به دنیا آمده در دوران بازیگری سه مقطع برای بواویشتا، اکسترا آمادورا، بلنسس و آوس بازی کرد، طی سال‌های گذشته یار و همراه مانوئل ژوزه بوده است. پدرو در تیم‌های آنگولا، الاهلی (مقطع آخر)، اسپورتینگ اپسینو و بواویشتا دستیار ژوزه بوده و به نظر می‌رسد فرد معتمد پیرمرد پرتغالی است. این مربی قهرمانی با بواویشتا، یک قهرمانی با الاهلی مصر و یک قهرمانی با اکسترا آمادورا دارد که تنها این آخری را بدون مانوئل به‌دست آورده است.حتما با حضور بارنی کنار دست مانوئل این بحث در رسانه‌ها قوت خواهد گرفت که دستیار اول ژوزه، بارنی است یا عاشوری. بحثی که دیگر نخ‌نما شده و حتما مردان پرتغالی و عاشوری هم از آن عبور خواهند کرد.

فیدالگو بدنساز، اسکار آنالیزور
بدنساز جدید پرسپولیس «فیدالگو» نام دارد که از روز چهارشنبه کارش را شروع کرده است. ظاهر او نشان می‌دهد سن بالایی دارد اما آنهایی که طی دو روز تمرین‌هایش را دیده‌اند با وجود تکراری بودن آیتم‌ها معتقدند می‌توان به او و گروه پرتغالی امیدوار بود. اسکار که یک روز بعد از مانوئل و دو دستیارش به تهران رسید آنالیزور پرتغالی مانوئل خواهد بود که البته در تمرین پنج‌شنبه هم وسط زمین رویت نشد. با این‌حال به نظر می‌رسد جای یک مربی گلر در کادر فنی پرسپولیس خالی است. شاید برای پر کردن این پست یک پرتغالی دیگر مد نظر باشد، شاید هم یک پیشکسوت پرسپولیس، گلرها را تمرین بدهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391