برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کفاشیان:این موافقت حاصل تلاش شبانه‌ روزی بود

شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۹:۴۵ — ورزش۳

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: پس از رایزنی و تلاش‌های فراوان توسط فدراسیون ایران، خوشبختانه فیفا موافقت خود را برای حضور بانوان با پوشش اسلامی اعلام کرد.

علی کفاشیان

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: موافقت فیفا یک موفقیت بزرگ برای ایران بود، چرا که پس از تحقیقات علمی و مذاکراتی که با مسئولان فیفا و کمیته پزشکی آن داشتیم باعث شد تا دید آنها نسبت به پوشش اسلامی بانوان تغییر کند.

وی افزود: معتقدم فیفا به صورت رسمی با این موضوع موافقت خود را اعلام کرده که این امر حاصل تلاش‌های شبانه روزی و چند ساله فدراسیون فوتبال است. ما سرمایه گذاری های خوبی برای تیم های ملی بانوان انجام داده ایم و عدم تایید حجاب برای بانوان باعث می‌شد تا حدودی برنامه های این قسمت به کندی پیش رود، اما زمانی که فیفا موافقت خود را اعلام کرد راه برای فوتبال و دیگر رشته‌ها نیز باز شده و دیگر مشکلی برای حضور در میادین ورزشی نخواهند داشت.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: متاسفانه برگزارکنندگان مسابقات در بازی‌های مقدماتی المپیک که به میزبانی اردن بود، اجازه ندادند تا توانایی های تیم ملی فوتبال بانوان ایران به نمایش گذاشته شود و این شوک روحی بود که باعث شد تا بانوان در مسیر پیشرفت قرار نگیرند. اما با رایزنی های فدراسیون فوتبال ایران و کمک های نایب رئیس اردن خوشبختانه مسئله حجاب تا حدودی رفع شده و در نشستی که در ماه اکتبر در اسکاتلند برگزار می شود در خصوص نوع مقنعه و شرایط دیگر بررسی های لازم خواهد شد.

کفاشیان در خصوص برنامه های تیم های ملی فوتبال بانوان گفت: در رده ۱۹ و ۱۶ سال اردوهای تدارکاتی در حال برگزاری است و بازی های برون مرزی و داخلی خوبی هم برایشان در نظر گرفته شده است تا این تیم‌ها بتوانند با آمادگی کامل در رقابت های مقدماتی آسیایی حضور داشته باشند و عملکرد خوبی را ثبت کنند.

وی با انتقاد از عملکرد برخی از استان های کشور در خصوص فعالیت بانوان اظهار داشت: برخی از استان‌ها متاسفانه در رشته فوتبال یا فوتسال غیر فعال هستند و این برای ورزش بانوان خوب نیست. چرا که ظرفیت فوتسال و فوتبال بانوان ایران بیشتر از اینها است. هیئت های فوتبال و ادارات کل باید شرایط ویژه ای را برای بانوان فراهم کنند. در زمینه استعدادیابی نیز باید سیستماتیک و اصولی حرکت کنند تا تیم های پایه خوبی را در اختیار داشته باشیم چرا که تیم های پایه پشتوانه تیم ملی فوتبال بزرگسالان است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391