برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

علی کفاشیان: جام حذفی تعطیل نمی شود

پنجشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۱۳ — ملت آنلاین

رئیس فدراسیون فوتبال حذف جام حذفی را منوط به موافقت AFC دانست و اطمینان داد در صورتی که سهمیه ایران در لیگ قهرمانان به خطر بیفتد این جام حذف نخواهد شد.

علی کفاشیان

علی کفاشیان که در مجمع انتخاب رئیس هیئت فوتبال خراسان شمالی حضور یافته بود در پاسخ به این سوال که آیا امسال جام حذفی تعطیل خواهد شد یا خیر؟ افزود: این موضوع در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال به دلیل درخواست انجام شده از سوی کادر فنی تیم ملی برای حضور بیش‌تر بازیکنان در تیم ملی مطرح شد.

وی با بیان این‌که این موضوع در AFC نیز مطرح شد، ادامه داد: اما آنها اعلام کردند که این موضوع بر طبق مقررات نیست و قرار است که این موضوع را هفته آینده دوباره مطرح کنیم و مشخص خواهد شد که می‌توانیم جام حذفی را تعطیل کنیم یا خیر. کفاشیان تاکید کرد: اگر قرار باشد سهمیه خود را در AFC از دست دهیم، جام حذفی تعطیل نمی‌شود و برگزاری مسابقات فشرده‌تر خواهد شد. کفاشیان با اشاره به این‌که این موضوع مورد تایید هیئت رئیسه لیگ است، اظهار کرد:

اگر این طرح اجرا شود تعطیلی جام حذفی فقط به‌مدت یکسال خواهد بود. تمامی امکانات را برای راهیابی به جام جهانی فراهم خواهیم کرد و برای حضور در این جام ریسک نخواهیم کرد. وی در پاسخ به این سوال که آیا امضای قراردادهای میلیاردی در تیم‌ها به‌ویژه در تیم‌های استقلال و پیروزی محرز شده است؟ توضیح داد:

ما تاکنون هیچ چیزی طبق اسناد و مدارک داده شده برای ثبت نداشته‌ایم اما طبق مصاحبه‌های انجام شده مبنی بر این‌که برخی بالاتر از سقف، قرارداد بسته‌اند، اختیار را به سازمان لیگ داده‌ایم که از آنها درخواست کنند که اظهارنامه پر شود و در سقف تعیین شده، قرارداد بسته شود. در این راستا اگر موضوعی محرز شود جرایم به آنها خواهد خورد.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا از فرستادن باشگاه فوتسال گیتی‌پسند به آسیا که تبانی کرده بود رضایت دارید؟ گفت: گیتی پسند تیمی بوده است که فقط ۵۰ درصد از بازیکنان آن را بازیکنان تیم ملی تشکیل داده و از توانمندی‌های لازم برخوردار است. به گفته کفاشیان، تبانی انجام شده تبانی تیم و باشگاه نبوده بلکه به وسیله برخی از دست‌اندرکاران انجام شده است!

وی درباره حضور بانوان باحجاب در مسابقات فوتبال بیان کرد: این موضوع در دو سال گذشته به فیفا مطرح شد اما به دلیل این‌که بر طبق مقررات آنها نبود با مخالفت مواجه شد اما در حال حاضر این طرح به تصویب رسیده و بانوان مسلمان نیز می‌توانند با حجاب کامل در مسابقات فوتبال شرکت کنند. کفاشیان این امر را موفقیت بزرگی بیان کرد و اظهار داشت: تاکنون برای طراحی لباس مخصوص پیشنهاداتی شده و از ما نیز نظرخواهی کرده‌اند و درصدد هستیم در ارتباط با لباس خاص بانوان فعال در این ورزش به توافق برسیم.

در انتخابات مجمع هیئت فوتبال خراسان شمالی، حسین جعفرزاده به‌مدت ۴ سال به عنوان رئیس هیئت فوتبال این استان انتخاب شد. همچنین دیروز کفاشیان در نشست نهایی با جیمز سلبی رئیس کمیته فنی کنفدراسیون فوتبال آسیا به نکات مهمی اشاره کرد. رئیس فدراسیون فوتبال در این نشست گفت: از این‌که رئیس یکی از مهم‌ترین کمیته‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا به تهران آمده است خوشحالیم. البته بازدیدهای شما از فدراسیون فوتبال و کمیته‌های مختلف مطمئنا ارزیابی خوبی به شما داده است.

ما از کنفدراسیون فوتبال آسیا تقاضا داریم که با سرمایه‌گذاری در فوتبال ایران به توسعه این رشته کمک کند. البته این توسعه در سراسر کشورهای آسیایی باید باشد و کنفدراسیون به همه باید کمک کند. کفاشیان در ادامه گفت: ما از آقای سلبی می‌خواهیم هرجا که توانست به ما در هر حوزه‌ای کمک کند چراکه ایشان ارتباطات خوبی با رئیس و دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا دارد. در هر موضوعی هم که هم میسر نشد ما از طریق فدراسیون فوتبال اقدام خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: در این نشست جمع‌بندی خوبی انجام شد و رئیس کمیته فنی نتایج خوبی از جلسات را به ما ارایه داد. ما شما را از اعضای فدراسیون فوتبال ایران می‌دانیم و امیدواریم که کنفدراسیون فوتبال آسیا به توسعه فوتبال ایران کمک کند. کفاشیان در پایان گفت: ما برای احداث مرکز آنالیز بازی‌ها ،استخر ، سونا و مرکز آب درمانی اقدام کرده‌ایم و امیدواریم تا پایان سال این دو مرکز به بهره‌برداری برسند.

در کمیته‌های مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا هم نماینده داریم که کارها را از طریق آنها هم پیگیری می‌کنیم اما در نهایت به‌خاطر حضور شما در ایران و توجه ویژه به کارهای زیرساختی فدراسیون فوتبال ایران از شخص شما، کمیته فنی و کنفدراسیون فوتبال آسیا کمال تشکر را داریم. جیمز سلبی نیز در این نشست گفت: من از میهمان نوازی فدراسیون فوتبال ایران تشکر می‌کنم و از جلساتی که با کمیته‌های مختلف فدراسیون فوتبال داشتم لذت بردم.

کمپ تیم‌های ملی امکانات مناسبی دارد و زمین‌های تمرینی خوبی در این کمپ دیده می‌شود. با توجه به بازدیدی که من از امکانات کمپ تیم‌های ملی داشتم با احداث یکی دو مرکز مربوط به آب درمانی و استخر و همچنین بخش آنالیز فنی و با توجه به هتل‌هایی که در این کمپ وجود دارد آکادمی ملی فوتبال ایران می‌تواند تبدیل به آکادمی بین‌المللی آموزشی فوتبال آسیا شود.

سلبی در ادامه گفت: کنفرانس بین‌المللی علم و فوتبال مورد موافقت کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفته و ما ۳نماینده را برای سخنرانی معرفی خواهیم کرد. وی درباره جلساتش با روسای کمیته‌ها گفت: جلسات خوبی با رئیس کمیته فوتبال بانوان، آموزش و جوانان داشتم. در جلسه با کمیته بانوان درباره ارتقای فوتبال بانوان و مربیگری فوتبال بانوان با هماهنگی کمیته آموزش بحث‌های خوبی داشتیم.

البته در این باره باید بگویم کمیته آموزش در بحث آموزش مدرسان و تکنیکال پروجکت و برگزاری دوره‌های داخلی تلاش بیش‌تری داشته باشد و ارتقای مسائل آموزشی و کنترل کیفیت آنها باید در دستور کار باشد. البته من طرح منطقه‌بندی کمیته جوانان برای استعدادیابی و توسعه فوتبال پایه در کشور را پسندیدم.

ضمن این‌که برنامه‌های تمرینی مناسب در فوتبال بانوان و فوتبال پایه می‌تواند کمک زیادی به پیشرفت فوتبال ایران کند چراکه فوتبال ایران پتانسیل بالایی برای توسعه و پیشرفت دارد. سلبی در پایان گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا آماده پذیرش پیشنهادهای فدراسیون فوتبال ایران است و این بازدید و نشست‌ها در واقع شروع کار است و پایان کار نیست.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391