برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

متخلفانی که "حق الناسی" نداشته‌اند می‌توانند به فعالیت‌شان ادامه دهند!

سه‌شنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۲۱ — مهر

ستاد رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فدراسیون فوتبال با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد متخلفانی که به هر جهت اشتباهاتی مرتکب شده‌اند و در این ستاد پرونده دارند اما از اشتباهات آنها حق الناسی ضایع نشده و یا موجب وهن به حیثیت جامعه فوتبال نشده، می‌توانند با شرایط خاص به فعالیت خود در فوتبال ادامه دهند.

&#۱۶۰;در ابتدای این اطلاعیه حدیثی از پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) به شرح زیر آمده است:

"شَهرُ رَمَضانَ شَهرُ اللّه عَزَّوَجَلَّ وَ هُوَ شَهرٌ یُضاعِفُ اللّه‏ُ فیهِ الحَسَناتِ وَ یَمحو فیهِ السَّیِّئاتِ وَ هُوَ شَهرُ البَرَکَةِ؛"
«ماه رمضان، ماه خداست و آن ماهى است که خداوند در آن حسنات را مى‏افزاید و گناهان را پاک مى‏کند و آن ماه برکت است.»

در این اطلاعیه همچنین آورده شده است: عمر ما در شعبان در گذر است. این ماه عزیز می‌رود تا رمضان عمرمان آرام آرام از راه برسد، خوان حق گسترده شود و کوله بار گناهان‌مان را در سایه نگاه پر از رافت او که «رحمان و رحیم» است از دوش برداریم. در چنین ایام فرخنده و مبارکی «بخشش» مورد توصیه و تاکید دین ماست.

"ستاد رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای در فوتبال همواره از ایجاد نگاه خاص به فوتبال و ایجاد چنین فضایی پرهیز داشته اما در تلاش است تا این ورزش پرطرفدار به دور از آلودگی‌ها باشد"، در متن اطلاعیه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با بیان این جمله تاکید شده است: فراموش نکنیم انسان‌ها «ممکن الخطا» هستند اما جایز الخطا نه. یعنی ممکن است همه گرفتار اشتباه شویم اما اجازه نداریم عامدانه خطا کنیم.

در این اطلاعیه که به امضای سیدمحمدهادی آیت اللهی، رئیس ستاد رسیدگی به تخلفات فوتبال و نایب رئیس فدراسیون رسیده همچنین خاطر نشان شده است: در سایه چنین نگرش‌هایی و در ماه پر از روشنایی و نور شعبان و در آستانه حلول ماه مبارک رمضان اعلام می‌دارد:

۱- پرونده‌هایی از تخلفات حرفه‌ای افراد نزد این ستاد مفتوح و یا منتج به اعلام رای شده است که به مناسبت این ایام فرخنده همه متخلفانی که به هر جهت اشتباهاتی مرتکب شده‌اند و در این ستاد پرونده دارند اما از اشتباهات آنها حق الناسی ضایع نشده و یا موجب وهن به حیثیت جامعه فوتبال نشده، می‌توانند با شرایط خاص به فعالیت خود در فوتبال ادامه دهند لکن پرونده آنها مفتوح و سوابق‌شان جهت بررسی رفتارها در آینده محفوظ می‌ماند و انشاالله که از تکرار اشتباهات پرهیز خواهند کرد.

۲- تمام مواردی که شاکی خصوصی دارند و در آن اتهاماتی چون کلاهبرداری، اخاذی، رشوه، تهدید و... رخ داده که موجب متضرر شدن افراد شد است، به نحوی که عناوین مجرمانه آن در قوانین کیفری و حقوقی کشور عزیزمان، جزای خاص به دنبال دارد، توسط شاکی یا شکات به مراجع قضایی ارجاع و در صورتی که مدارکی دال بر این امر در فدراسیون موجود باشد، جهت تکمیل پرونده از سوی این ستاد در اختیار مرجع ذیصلاح قرار می‌گیرد تا فرد متهم نیز بتواند برابر مقررات از خود دفاع و حکم شایسته صادر شود. بدیهی است این ستاد قصد موازی کاری با قوانین کیفری و حقوقی را ندارد و بی تردید رای صادره مراجع قضایی ضمانت اجرایی محکم‌تری هم به دنبال خواهد داشت.

۳- از همه اهالی فوتبال تقاضا می‌شود دست در دست هم فضای فوتبال را به سمت سالم سازی سوق دهند، تا نگاه‌ها از حاشیه به متن معطوف شود و فوتبال ایران به جایگاه اصلی خود برگردد. بستن اتهام به افراد و بازی با آبروی آنهایی که صرفا" اتهامی متوجه آنها بوده و هیچ جرمی ثابت نشده نه در شرع و نه در قانون و نه در اخلاقیات جایگاهی ندارد. ورزش عرصه جوانمردی است و بیایید در این راستا گام برداریم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391