برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کرانچار: با هیچ بازیکنی تعارف ندارم

دوشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۵۳ — ملت آنلاین

زلاتکو کرانچار مربی کروات این تیم همچنان بر این نکته که بازیکنان اضافه شده به این تیم جوان، با انگیزه و اخلاق هستند تاکید دارد و معتقد است سپاهان همچنان بهترین تیم لیگ برتر است.

زلاتکو کرانچار

گفت‌وگویی با این مربی کروات داشته‌ایم که در زیر می‌خوانید.

هر چند سپاهان با وضع خاص خود در سال گذشته ثابت کرد تیم میدان‌های سخت است، اما این دلیل نمی‌شود برای این‌که به‌راحتی بازیکنان شاخص را کنار بگذارد، در حالی که بسیاری از بازیکنانی که از تیم شما جدا شده‌اند به‌طور مستقیم به تیم‌هایی که رقیب یا حریف اصلی این تیم تلقی می‌شوند پیوسته‌اند.

مسئله‌ای که باید به آن اشاره کنم این است که تیم سپاهان یک تیم کاملا حرفه‌ای بوده و برای حرفه‌ای بودن باید اخلاق حرفه‌ای نیز داشته باشیم و به قراردادهایمان هم پایبند باشیم. من درباره جانواریو باید بگویم که پیش از اتمام فصل بحث‌هایی بر سر رفتن وی بود و از سوی دیگر با توجه به این‌که فابیو سنش بالا رفته من بر این عقیده بودم که وی نمی‌تواند هر ۹۰ دقیقه را در زمین بازی کند، هرچند که بازیکن موثری بود

و می‌توانست در همان دقایقی هم که در زمین است برای تیم موثر باشد، ولی این تمام ماجرا نبود و مسئله از جایی آغاز شد که فابیو سه روز از من مرخصی خواست و با توجه به شرایط خاصی که داشت من پنج روز مرخصی به وی دادم، ولی او رفت و تا ۱۴ روز نیامد، بعد از ۱۴ روز هم که به اردوی ترکیه آمد، بدون آن‌که خودش را به کادر فنی معرفی کند شامش را خورد،

رفت در هتل استراحتش را کرد و فردای آن روز تنها با یک لبخند سرد به محل تمرین آمد، در چنین شرایطی شما جای من بودید چه کار می‌کردید؟فکر نمی‌کنید چنین بازیکنی می‌تواند روی تمام تیم تاثیر منفی بگذارد؟ این پرده از یک نمایش کاملا بی‌نظم را پیش از این از یانوش و عماد رضا هم دیدیم و من ثابت کردم بیش از هر چیز نظم و انضباط تیمی برایم اهمیت دارد و با هیچ یک از بازیکنان تعارف ندارم.

سید صالحی چطور؟ وی نیز بی‌نظم بود؟

نه، او یک روز نزد من آمد و از من تضمین خواست تا به عنوان بازیکن ثابت در تیم بازی کند و گفت با توجه به افرادی که به تیم اضافه شده‌اند در پستی که او بازی می‌کند ترافیک سنگینی وجود دارد و خواست من به او اطمینان دهم که ثابت بازی می‌کند، ولی من به او گفتم با این‌که به وی علاقه قلبی دارم، در صورتی ثابت بازی خواهد کرد که خوب تمرین کند و خودش را نشان دهد. یعنی این‌که در هر پستی کسی ثابت بازی خواهد کرد که بهترین باشد.

مهدی کریمیان هم می‌خواست ثابت بازی کند یا بی‌نظم بود؟

نه او تقاضای مالی زیادی از باشگاه کرده بود و با توجه به این‌که در پستی که کریمیان بازی می‌کرد، چند بازیکن زیرنظر داشتیم و توانستیم با قیمت مناسب‌تر آنها را جذب کنیم، احساس کردم دیگر نیازی به کریمیان ندارم و این موضوع یک موضوع کاملا رایج و حرفه‌ای است. بازیکنان می‌آیند و می‌روند و در این میان باید تلاش کرد نتیجه خوبی را به دست آورد.

آقای کرانچار از خرید‌هایی که کرده‌اید راضی هستید؟

بله، مثلا یکی از بازیکنانی که خریدیم میلاد زنیدپور بود که هنوز بازی‌ها شروع نشده و در تمرین‌هایی که در ترکیه داشتیم چند تیم مایل به داشتن وی در تیمشان بودند و پیشنهاد‌هایی هم به سپاهان دادند که این پیشنهاد‌ها را رد کردیم.

شما شش نفر بازیکن را از تیم‌های پایه به بزرگسالان سپاهان آوردید، آیا این موضوع در طول لیگ ضربه‌ای به این تیم وارد نمی‌کند؟

باید بگویم بازیکنانی که به تیم سپاهان اضافه شده‌اند از بهترین‌ها هستند و آینده خیلی خوبی دارند، همه کارشناسان و اهالی فوتبال معتقدند تیم‌های پایه سپاهان خیلی خوب بازی می‌کند و از سوی دیگر در تیم‌های حرفه‌ای یکی از منابع بزرگ تامین بازیکن، تیم‌های پایه است و ما در این راستا یک اقدام حرفه‌ای انجام داده‌ایم.


یعنی شما بازی این بازیکنان را تضمین می‌کنید؟

در بازی فوتبال هیچ چیزی را نمی‌توان تضمین کرد، ولی یکی از رموز موفقیت یک تیم، تماشاچی خوب است و تماشاچی نیز وقتی از تیمی حمایت می‌کند که آن را مال خود بداند و به تیم نزدیک باشد، حال اگر در تیم سپاهان تنها یکی دو بازیکن اصفهانی باشد، تماشاچی چگونه با این تیم احساس راحتی و نزدیکی کند؟ از سوی دیگر بازیکنان تیم‌های پایه توقع کمتری دارند، برای نشان دادن خودشان از جان و دل مایه می‌گذارند و از همه مهم‌تر این‌که حاشیه ندارند.

شنیده شده تعدادی از بازیکنان تیم سپاهان که به تیم‌های دیگر رفته بودند، درخواست دادند که دوباره به تیم بازگردند، اما شما با بازگشت مجدد آنها مخالفت کردید، اما بعد همین بازیکنان به تیم‌های رقیب پیوستند، آیا این اقدام قابل توجیه است؟


ما زمانی که لیگ تمام شد به مدیریت تیم اعلام کردیم که غیر از ۴ نفر همه بازیکنان را نیاز داریم، اما برخی از آنها قیمت‌های خیلی بالا می‌خواستند که از توان باشگاه خارج بود، برخی دیگر نیز زمانی که ما به آنها گفته بودیم نیازمند حضورشان هستیم، گفتند با تیم دیگری قرار داد بسته‌اند و می‌خواهند بروند.


مشکلی برای نام بردن از این افراد ندارید؟

نخیر، یکی از آنها سید مهدی سیدصالحی بود که پس از آن‌که از من تضمین می‌خواست تا در تیم به صورت ثابت بازی کند و من گفتم نمی‌توانم تضمین بدهم، رفت، ولی بعد دوباره تماس گرفت و اظهار تمایل کرد که بازگردد، یکی دیگر نیز رحمان احمدی بود و باز هم بازیکنانی بودند که الان نامشان در ذهنم نیست.


سیدصالحی شاید نمی‌توانست آنچنان که مد نظر شما بود مورد توجه قرار گیرد، ولی رحمان احمدی که دروازه‌بان خوبی بود، چرا با بازگشت مجدد آن موافقت نکردید تا با وجود صادقی در تیم دو دروازه بان قوی داشته باشید؟

شما در تمام تیم‌های بزرگ دنیا دیده‌اید که دروازه‌بان‌های مطرح وقتی رقیب در تیمشان می‌بینند به سمت حاشیه می‌روند و من حوصله حاشیه ایجاد شدن در تیمم را ندارم.


شما بازیکنی مانند خلعتبری را جذب کرده‌اید که تا قبل از رفتن در لیگ امارات حواشی زیادی داشت و نام وی در رسانه‌ها خیلی سر زبان‌ها بود، برای این موضوع چه توجیهی دارید؟

اما خلعتبری حالا دیگر با مربی بزرگی مانند مارادونا کار کرده و با تجربه‌تر شده است، از سوی دیگر وی حاشیه نداشت، تعصب داشت ولی نمی‌دانست راجع به تیمش چگونه دفاع کند، مطبوعات هم در به حاشیه راندن آن بی‌تاثیر نبودند.


رقیب‌های خودتان را در لیگ کدام تیم‌ها می‌دانید؟

هرچند که معتقدم تیم سپاهان خیلی منطقی و روی اصول و برنامه بازیکن جذب کرده است، ولی استقلال، پرسپولیس و تراکتور‌سازی انگیزه زیادی برای بازی مقابل سپاهان و گرفتن سه امتیاز بازی‌هایشان دارند و از سوی دیگر تیم‌های ضعیف‌تر هم در برابر سپاهان انگیزه بالایی پیدا می‌کنند.


آقای کرانچار شما پیش از این گفته بودید عاشق بازی تیم اسپانیا هستید و امیدوار هستید روزی تیم سپاهان نیز بتواند تی کی تاکای اسپانیا را در زمین اجرا کند، چقدر برای رسیدن به این آرزو برنامه‌ریزی داشته‌اید؟

اسپانیا یک فوتبال مدرن را به جهان معرفی کرده که به هیچ عنوان تنها بر مهاجمان خود متکی نیست، بلکه بازی گردشی را ارایه می‌کند و این موضوع نیز یکی از نقاط موفقیت این تیم است، من نیز در این زمینه مطالعات وسیعی را آغاز کرده و به‌زودی کتابی می‌نویسم و در آن به تجزیه و تحلیل بازی این تیم می‌رسم.

به نظر شما با توجه به نحوه برخورد تیم به‌ویژه کادر فنی با برونو سزار آیا این بازیکن دیگر با جان و دل برای تیم سپاهان بازی می‌کند؟

اولا که قرار نیست او برای تیم سپاهان بازی کند، دوم این‌که کادر فنی برخوردی را با این بازیکن کرد که شاید هر کادر فنی دیگری نیز انجام می‌داد، من نمی‌توانم بنشینم تا هر موقع که سزار دوست داشت خودش را به تیم معرفی کند، البته هرچند که خیلی سخت است راجع به این مسائل حرف بزنیم، اما ما بازیکنی می‌خواستیم که با قلب و مغزش با سپاهان باشد، به همین دلیل نیز «جالوویچ» را از مونتنگرو جایگزین سزار کردم.


و در پایان این‌که آیا قول قهرمانی می‌دهید؟

نه من و نه هیچ مربی دیگری نمی‌تواند پیش از شروع لیگ قول قهرمانی بدهد، اما من تنها می‌گویم با توجه به بازیکن‌هایی که جذب این تیم شدند بهترین تیم لیگ همان قهرمان لیگ گذشته است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391