برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

گزارشی‌ازوضعیت خارجی‌های لیگ برتر

دوشنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۹:۰۹ — فردانیوز

بازیکنان خارجی فوتبال ایران نسبت به ۴ سال گذشته درحالی مبالغ مالی بیشتری را دریافت کردند که زمان حضورشان در مسابقات تیم‌ها کاهش یافته است.

مهر: از هشتمین دوره رقابت‌های لیگ برتر تا به امروز، با گذشت زمان، رشد بازیکنان خارجی در لیگ ایران بیشتر شده است اما دقایق حضور این بازیکنان در مسابقات کاهش یافته است، در حالیکه آنها در لیگ یازدهم برای هر دقیقه بازی ۲۴۶ هزار تومان از باشگاه‌ها پول دریافت کرده‌اند.

در هشتمین دوره رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور ۴۸ بازیکن خارجی حضور داشتند که ۶۳۵۳۹ دقیقه برای تیم‌های خود به میدان رفتند و تنها ۱۱ نفر آنها کمتر از ۵۰۰ دقیقه در طول فصل برای تیم خود بازی کردند.

در نهمین دوره لیگ برتر ۴۹ خارجی حاضر در لیگ ۵۹۵۰۷ دقیقه بازی کردند که ۹ نفر آنها کمتر از ۵۰۰ دقیقه برای تیم خود به میدان رفتند که شاهد رشد تعداد بازیکنان و کاهش شدید حضورشان در زمین مسابقه بودیم.

با توجه به اینکه در لیگ دهم تعداد بازیکنان خارجی ۷ نفر بیشتر از لیگ نهم بود و تعداد آنها به ۵۶ نفر رسید اما باز هم شاهد کاهش دقایق حضور آنها در تیم‌ها نسبت به لیگ گذشته بودیم. این نفرات ۵۹۴۰۸ دقیقه برای تیم‌های لیگ برتری بازی کردند و تعداد ۲۰ نفر آنها زیر ۵۰۰ دقیقه در تیم‌های خود به میدان رفتند.

در لیگ یازدهم تعداد بازیکنان خارجی یک نفر کمتر از لیگ دهم بود اما این نفرات ۵۳۵۲۵ دقیقه در این دوره از لیگ به میدان رفتند که ۲۱ نفر آنها زیر ۵۰۰ دقیقه و ۴ نفرشان اصلا در مسابقات به میدان نرفتند. این درحالی است که در لیگ دهم برای ۵۶ بازیکن خارجی ۱۱ میلیاردتومان یعنی دقیقه‌ای ۱۹۶ هزار تومان و در لیگ یازدهم حدود ۱۳ میلیارد تومان یعنی دقیقه‌ای ۲۴۶ هزار تومان هزینه شده است.

این در حالی است که طبق گفته عزیزالله محمدی بازیکنان آفریقایی در لیگ خود بیش از ۵۰ هزار دلار دریافت نمی‌کنند و حاضرند با دریافت مبلغی کمتر از ۱۰۰ هزار دلار در تیم‌های ایرانی بازی کنند اما متاسفانه رقم‌های دریافتی آنها بیش از این مبالغ بوده که اکثر این مبلغ به خود بازیکنان هم تعلق نمی‌گیرد.

عزیز محمدی رئیس اتحادیه فوتبال باشگاه‌های کشور با بیان این مسائل گفت: فصل گذشته ۵۵ بازیکن خارجی در لیگ ایران حضور داشتند که کمتر از ۱۵ نفر آنها برای باشگاه‌های خود مفید بودند. ما برای این قوانینی را جهت جذب بازیکنان خارجی به کار بستیم که جلوی این اتفاقات گرفته شود که امیدوارم مدیران در جذب بازیکنان خارجی دقت بیشتری داشته تا جذب این نفرات به سود آن تیم و فوتبال ایران باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391