برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

۱۰ انتقال بزرگ انجام نشده در نقل و انتقالات

پنجشنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۳۱ — خبر فارسی

در بعضی از موارد، مدیران نام بازیکنانی را مطرح می کردند که در دسترس رسانه‌ها نبودند و نمی شد تکذیب این اخبار را از زبانشان شنید. نام های زیر ۱۰ انتقال بزرگ انجام نشده در فصل نقل و انتقالات بودند.

گنارو گتوزو

فصل نقل و انتقالات هر چقدر در جابجایی بازیکنان و انتقال های انجام شده خبرساز و پرحاشیه بود، در ادعاهایی که تیم‌ها نسبت به جذب چهره های بزرگ داشتند ولی موفق نشدند هم حاشیه ساز بود. البته این اتفاق هر سال در فوتبال ایران می افتد، ولی در این فصل پررنگ تر از همیشه بود.

علی کریمی و تیم پرسپولیس

چهره هایی که بعضی هایشان مانور تبلیغاتی مدیران عامل باشگاه‌ها بود و بعضی‌ها به قدری سنگ بزرگ محسوب می‌شد که مطرح کردنش هم کمی خنده دار بود. نکته جالب اینجاست که در بعضی از موارد، مدیران نام بازیکنانی را مطرح می کردند که در دسترس رسانه‌ها نبودند و نمی شد تکذیب این اخبار را از زبانشان شنید. نام های زیر ۱۰ انتقال بزرگ انجام نشده در فصل نقل و انتقالات بودند.

فرهاد مجیدی و مجتبی جباری و تیم استقلال

۱) جنارو گتوسو (استقلال)

خبر قرارداد تیموریان با باشگاه قطری به قدری برای استقلالی‌ها غیرمنتظره بود که از برخورد مسئولان این تیم می‌شد به خوبی فهمید که هیچ احتمال قبلی برای نماندن آندو در استقلال در نظر نگرفته بودند. این خبر که یک شکست بزرگ برای مدیران استقلال محسوب می‌شد با واکنش جالب فتح ا...زاده روبرو شد: «با دو هافبک دفاعی بزرگ صحبت کردیم که یکی از آنها به استقلال می آیند.»

یکی از این نام‌ها جنارو گتوسو هافبک سابق میلان بود که دقیقا یک هفته قبل از ادعای فتح الله زاده با یک باشگاه سوئیسی قرارداد بسته بود که این نشان می دهد کوچکترین صحبتی بین او و استقلال نبوده و فتح الله زاده بدون هیچ اطلاعی نام او را مطرح کرده است.


۲) فردریک کانوته (مس)
مهاجم مالیایی سویای اسپانیا در فهرست اولیه باشگاه مس حضور داشت. مسی‌ها که با جیب پرپول وارد نقل و انتقالات شده بودند، یک فهرست اولیه از بازیکنانی که حضورشان در مس قطعی است، ارائه دادند که چهار مهاجم در آن حضور داشت. کانوته، ادینیو، مجیدی و عنایتی که از این فهرست دو نفر باید روی نیمکت می نشستند. مس از این فهرست فقط توانست با یک میلیارد هزینه، عنایتی را به کرمان ببرد. جالب است که این باشگاه در بازگرداندن ادینیو هم ناتوان بود ولی با جدیت صحبت از مهاجمی مثل کانوته می کرد.


۳) پله (پرسپولیس)
هافبک دفاعی پرتغالی اینترمیلان که سن بالایی هم ندارد. پله البته مثل دو مورد اول گزینه ای از بیخ و بن غیرممکن نبود و حتی برای مذاکره وارد ایران شد ولی بر سر مبلغ به توافق نرسیدند تا سوسا هموطن او به جایش به پرسپولیس برود.


۴) لی چون سو (نفت آبادان)
ستاره تیم ملی کره در جام جهانی ۲۰۰۲ که با توجه به حضورش در لیگ دوم ژاپن به نظر نمی رسید جذبش کار سختی باشد ولی آبادانی‌ها موفق به این کار نشدند.


۵) خلعتبری (پرسپولیس)

بازیکن محبوب مارادونا که رویانیان قول داده بود در ایران فقط برای پرسپولیس بازی می کند، هفته‌ها این تیم را سردواند و در نهایت به سپاهان پیوست.


۶) آپیاه (نفت آبادان)
نفتی‌ها در مذاکراتشان خبر از جذب یک بازیکن غنایی که در یوونتوس ایتالیا بازی کرده است دادند که نشانه های آنها فقط به آپیاه می خورد که به نظر می رسد مثل گتوسو و کانوته روحش هم از این پیشنهاد خبر نداشته باشد.


۷) مهدی رحمتی (مس)

مسی‌ها به خاطر جذب رحمتی، آودوکیچ را که با آنها به توافق رسیده بود رد کردند و این نشان می دهد رحمتی قول هایی به مسی‌ها داده بود ولی در نهایت در استقلال ماندنی شد.


۸) جباری و مجیدی (تراکتورسازی)
تراکتوری‌ها قصد داشتند با جذب گزینه های مغضوب قلعه نویی هم تیمشان را تقویت کنند هم به نوعی از سرمربی سابقشان انتقام بگیرند ولی هیچ کدام از این دو اتفاق نیفتاد.


۹) علی کریمی (ملوان)
کریمی در مصاحبه ای اعلام کرد فصل بعد در پرسپولیس بازی نمی کند و همین موضوع باعث شد هدایتی برای بردنش به انزلی دست به جیب شود ولی کریمی در پرسپولیس ماند.


۱۰) کریم انصاری فرد (استقلال)
برادر او با فتح الله زاده جلسه ای گذاشت که پس از آن مدیرعامل استقلال گفت انصاری فرد را استقلالی بدانید ولی او اکنون در اردوی پرسپولیس حاضر است.


این ده نام، بزرگ ترین انتقال های انجام نشده فصل نقل و انتقالات بودند. البته در باشگاه استقلال هنوز نام جواد نکونام مطرح است که تاکنون انتقالش انجام نشده است و اگر تا اول مرداد این اتفاق نیفتد، با اضافه شدن او به عنوان یازدهمین بازیکن این فهرست، تیمشان تکمیل می شود. البته از میان جباری و مجیدی یکی بیرون می ماند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391