برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بازیکن تراکتورسازی یک ماه محروم شد

سه‌شنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۲۱:۰۲ — افکارنیوز

کمیسیون استیناف آرای دوپینگ فوتبال بازیکن متخلف تیم فوتبال تراکتورسازی را محروم کرد.

به نقل از مهر، پس از بررسی های به عمل آمده در پرونده احمد آل نعمه در کمیسیون بدوی تخلفات دوپینگ فوتبال و تقاضای این بازیکن برای حذف دوره محرومیت به دلیل استفاده از مکمل اسلمینگ که دارای ماده ممنوعه sibutramin است، کمیسیون استیناف آرای دوپینگ فوتبال رای خود را به شرح زیراعلام کرد:

براساس بند یک ماده ۳۰ آیین نامه ملی کنترل دوپینگ فوتبال هر بازیکن شخصا موظف است از عدم ورود مواد ممنوعه به بدن خود اطمینان حاصل کند. در عین حال وجود مدارک مستدل و متقن در پرونده دال بر قصد افزایش کارایی ورزشی در استفاده از مکمل اسلمینگ و رعایت دقت مناسب در بررسی مکمل مورد استفاده از نظر عدم وجود ماده ممنوعه در بروشور و برچسب دارو و از سوی دیگر احراز تخلف کارخانه سازنده مکمل مذکور در آلوده نمودن مکمل داروی sibutramin که مدارک اعلامی از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و همچنین مستند رسمی مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ایران که پس از آنالیز مکمل ارائه شده از سوی بازیکن، آلوده بودن آن را تایید کرده است.

با توجه به اینکه بازیکن یادشده فاقد هر گونه سابقه قبلی تخلف است، اعضا کمیسیون محرومیت سه ماهه را متناسب با میزان تقصیر بازیکن ندانسته و براین اساس و به استناد فراز ب از بند یک ماده ۷۷ آیین نامه ملی مبارزه با دوپینگ با تقلیل دوره محرومیت نامبرده موافقت و ضمن لغو حکم کمیسیون بدوی به شماره ۱۳۱۷/۹۱/پ مورخه ۲۱/۳/۹۱ بازیکن احمد آل نعمه را از تاریخ ۲۰/۳/۹۱ (تاریخ ابلاغ تخلف) لغایت ۲۰/۴/۹۱ به مدت یک ماه از کلیه فعالیت‌های رسمی در فوتبال محروم می‌نماید. رای کمیسیون استیناف قطعی است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391