برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مجیدی باید شفاف باشد!

شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۳۱ — بی باک

آیا بهتر نیست که فرهاد مجیدی صاف و شفاف بگوید من یک بازیکن حرفه ای هستم و در باشگاهی توپ می زنم که مطالبات مالی ام را محقق کند؟

فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی یکی از حرفه ای های تمام عیار فوتبال ایران است. نظم و انضباط و بازی کردن برای پول، ویژگی بسیاری از بازیکنان حرفه ای در فوتبال امروز دنیاست و مجیدی نیز واجد این ویژگی هاست.

فرهاد مجیدی در حالی که سال‌ها در امارات با رقم های بسیار کلانی بازی کرده بود و قاعدتاً از مال دنیا بی نیاز بود، استقلال را در میانه فصل اخیر لیگ برتر ترک کرد و به الغرافه پیوست.

با رفتن مجیدی از استقلال، استقلال به خاک سیاه نشست و قهرمانی در لیگ برتر را تقدیم سپاهان اصفهان کرد.

هر چند که مجیدی مشکلات خانوادگی اش را دلیل ترک استقلال اعلام کرد ولی در پایان فصل، بسیاری از هواداران استقلال بر این باور بودند که مجیدی برای مشتی دلار استقلال را به الغرافه فروخت!

فارغ از اینکه در آن ماجرا حق با مجیدی بود یا منتقدان وی، ظاهراً در این نکته نمی توان تردید کرد که فرهاد مجیدی در عاطفی کردن تصمیمات حرفه ای تبحر زیادی دارد.

این نکته را می توان با نظر به تناقض سخنان مجیدی و رئیس هیات مدیره باشگاه مس کرمان، درباره عدم حضور مجیدی در این باشگاه دریافت.

فرهاد مجیدی درباره عدم حضورش در مس کرمان می گوید: فقط یک بار آقای داوری رئیس پیشین هیئت مدیره باشگاه مس با من تماس گرفت و پیشنهاد این باشگاه را با من مطرح کرد. به ایشان گفتم هنوز تصمیم نگرفته‌ام که در فوتبال ایران در تیمی به غیر از استقلال بازی کنم یا نه اما اگر هم زمانی به این نتیجه برسم که می‌خواهم در ایران پیراهن تیمی به جز استقلال را بر تن کنم با شما کار خواهم کرد.

در واقع مجیدی تعصب بیش از حدش به استقلال را دلیل بازی نکردنش در مس اعلام کرده است. در حالی که رئیس هیات مدیره باشگاه مس روایت دیگری از نپیوستن فرهاد مجیدی و مجتبی جباری به تیم مس به دست می دهد: هر دو این عزیزان از بازیکنان بزرگ، نامدار و تاثیرگذار هستند اما به دلیل ارقام درخواستی جذب جباری و مجیدی منتفی است، مگر اینکه این بازیکنان در چارچوب سقف قرارداد حاضر به امضا قرارداد با باشگاه مس باشند که تصور می‌کنم این مسئله خیلی خوشایند آنها نباشد.

از تصمیم نگرفتن برای بازی کردن در تیمی به غیر از استقلال تا به نتیجه نرسیدن بر سر دستمزد توپ زدن برای مس، تفاوت از زمین تا آسمان است!

قاعدتاً در این میان روایت هر دو راوی صادق نیست. یعنی اگر مجیدی راست بگوید، رئیس هیات مدیره باشگاه مس دروغ گفته است و اگر رئیس هیات مدیره مس راست بگوید، مجیدی سخن خلاف واقع گفته است.

نحوه خروج مجیدی از استقلال احتمال درستی ادعای رئیس هیت مدیره باشگاه مس را تقویت می کند. مجیدی شش ماه پیش گفت به خاطر دخترم ناچارم استقلال را ترک کنم ولی الان مجدداً در ایران است!

از سوی دیگر، این نکته هم کاملاً قابل قبول است که باشگاه مس کرمان در پی جذب بازیکنی چون مجیدی باشد ولی به دلیل عسرت مالی نتواند او را جذب کند.

آیا بهتر نیست که فرهاد مجیدی صاف و شفاف بگوید من یک بازیکن حرفه ای هستم و در باشگاهی توپ می زنم که مطالبات مالی ام را محقق کند؟ بیان این حرف عین صداقت است ولو که از محبوبیت مجیدی بکاهد.

اگر فرهاد مجیدی می خواهد با بیان جملات تحریک کننده عواطف هواداران استقلال، محبوبیت خود را در میان آنها همانند قبل حفظ کند و عاقبت نیز سر از تیم دیگری درآورد، اولاً خرد هواداران استقلال را بیش از حد خرد فرض کرده است، ثانیاً در نهایت دچار ریزش محبوبیتی بیش از حد معمول می شود.

اگر مجیدی در ایران باشد و برای مس بازی کند، طبیعی است که محبوبیتش نزد استقلالی‌ها تا حدی کمرنگ می شود ولی اگر در ایران باشد و سخنان عاطفه برانگیز بگوید و در نهایت باز هم برای مس ( یا هر تیم دیگری ) بازی کند، محبوبیتش به مراتب با افت بیشتری مواجه می شود. پس آن به که مجیدی صداقت حداکثری را به محبوبیت حداکثری ترجیح دهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391