برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مردم شاکی منشوری‌ها هستند؛ پس برخورد کنید

پنجشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۰۴ — افکارنیوز

منشوری های اخیر که عمده آن‌ها را دلالان فوتبال تشکیل می دادند، می توانند کما فی سابق به فعالیت سودآور خود ادامه بدهند، مگر اینکه شاکی خصوصی داشته باشند!

دبیر ستاد منشور اخلاقی اعلام کرد که منشوری هایی که شاکی نداشته باشند، بخشیده می شوند اما انگار آقایان نمی دانند که شاکیان منشوری‌ها کل مردم ایران هستند که از ریخت و پاش پول های غیر قانونی در فوتبال ایران گلایه مند هسند.

&#۱۶۰;بحث منشوری‌ها که از چند سال قبل در فدراسیون فوتبال و در ستاد منشور اخلاقی به راه افتاد و مخالفان و موافقان خاص خود را داشت، در دوره دوم ریاست علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال با تغییراتی مواجه شد که تغییر نام آن به ستاد رسیدگی به تخلفات اولین تغییر صورت گرفته بود.

گفته می‌شد علی کفاشیان در دوره دوم ریاستش در فدراسیون فوتبال موافق اجرایی شدن منشور اخلاقی به شیوه چهار سال اولیه ریاست نیست و گمانه زنی هایی در خصوص منتفی شدن کامل بحث منشوری‌ها در فوتبال ایران مطرح شد.

بحث و تبادل نظر‌ها در این باره ادامه داشت تا اینکه به یکباره اعلام شد لیستی ۱۰۱ نفره به صورت محرمانه به باشگاه های فوتبال ارسال شده و از باشگاه‌ها خواسته شده با ۱۰۱ نفری که در این لیست نامشان دیده می شود، همکاری نکنند و اصلاحا این نفرات منشوری های جدید فوتبال ایران معرفی شدند که اصطلاحا ممنوع الفعالیت شده بودند.

رسانه ای شدن اسامی لیست محرمانه با سکوت مصلحت آمیز فدراسیون فوتبال همراه شد تا اینکه دبیر کمیته رسیدگی به تخلفات یا همان ستاد منشور اخلاقی اعلام کرد منشوری هایی که شاکی نداشته باشند، بخشیده می شوند؛ به عبارت دیگر منشوری های اخیر که عمده آن‌ها را دلالان فوتبال تشکیل می دادند، می توانند کما فی سابق به فعالیت سودآور خود ادامه بدهند، مگر اینکه شاکی خصوصی داشته باشند.

اما ابهام بزرگ اینجاست که اگر بنا به برخورد با این افراد نبود، چرا لیست محرمانه درست شد و جریانات بعد از آن به وجود آمد و اگر تصمیم به برخورد وجود دارد، چرا بحث شاکی مطرح شده است زیرا در فوتبال ایران بازیکنان از ترس اینکه مبادا بدون تیم بمانند، هیچ گاه حاضر به بازگو کردن تخلفات دلالان نیستند و مدیران باشگاه‌ها نیز برای اینکه آتویی دست این افراد ندهند، از سودجویی های آن‌ها به سادگی عبور می کنند و نتیجه آن می شود که این منشوری‌ها شاکی پیدا نمی کنند.

اما در واقع شاکی اصلی دلالان فوتبال که با تخلفات آشکار و پنهان که گاها در فصل نقل و انتقالات به سودهای میلیاردی می رسند، همه مردمی هستند که از بیت المال سهم داشته و رضایت ندارند که عده ای در بازی های پشت پرده و بدون کار کردن یا تخصص ویژه ای داشتن ثروت عمومی کشور را به غارت ببرند.

آقایان فدراسیون نشین منتظر شاکی نمانید و اگر قصد برخورد با فساد های مالی صورت گرفته در فوتبال را دارید؛ به طور جدی وارد عمل شوید.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391