برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پخش نشدن مسابقات فوتبال از تلویزیون

سه‌شنبه، ۲۰ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۲۸ — قانون

در فاصله‌ی دو هفته مانده به شروع دوازدهمین لیگ برتر فوتبال،‌ بار دیگر بحث‌ پخش نشدن این مسابقات از تلویزیون مطرح شده است که بیش از همه مخاطب علاقمند به فوتبال را نگران می‌کند.

تیم پرسپولیس

طی روزهای اخیر بار دیگر اختلاف بین تلویزیون و سازمان لیگ برتر درخصوص خرید حق پخش بازی‌ها به رسانه‌ها سرایت کرده که به نگرانی‌ ببینندگان در خصوص پخش نشدن این مسابقات دامن می‌زند؛ این اختلافات حتی برای اهالی فوتبال هم چندان خوشایند نیست؛ به طوری که مسؤولان تیم‌های لیگ برتری در مصاحبه‌هایی جداگانه با اعلام نارضایتی از وضعیت موجود، اظهار کرده‌اند که حاضرند بازی‌هایشان پخش تلویزیونی نداشته باشد اما این مساله یک بار برای همیشه حل شود.

بازی تیم ملی ایران و قطر در مرحله‌ی مقدماتی جام‌ جهانی ۲۰۱۴، آخرین موردی بود که اعلام خبر عدم پخش تلویزیونی آن از سوی برخی رسانه‌ها، نگرانی بینندگان علاقمند به فوتبال را در پی داشت. هرچند شبکه سه در نهایت این بازی را پخش کرد اما با اقداماتی مثل قرار ندادن پخش بازی در کنداکتور شبکه یا اعلام نکردن قطعی پخش بازی تا لحظات آخر، فشار زیادی را روی هواداران و تیم ملی که قرار است رسانه یار دوازدهمش باشد (!) وارد کرد.

پیش از بازی ایران و قطر، موردی مشابه آن در خصوص پخش تلویزیونی مسابقه فوتبال ایران و ازبکستان نیز پیش آمده بود.

دو سال پیش هم به این بهانه که حق رایت بازی بسیار بیشتر از بودجه‌ای است که سیما به فوتبال اختصاص داده، مخاطب در اضطرابِ پخش نشدن یکی از مهم‌ترین بازی‌های فوتبال سال ـ یعنی بازی ایران و برزیل ـ قرار گرفت؛ هرچند این اتفاق نیفتاد اما باز هم تلویزیون با جلوگیری از درج اخبار رسمی، تماشاگران را تا آخرین لحظات پیش از بازی معطل کرد.

عدم پخش رقابت‌های مهم لیگ برتر کشورهای دیگر مثل فوتبال جزیره نیز مساله‌ای بود که مخاطبان ثابت فوتبال به تازگی با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند؛ به طوری که در یک دوره‌ی چند هفته‌ای تقریبا هیچ بازی مهم فوتبالی به شکل زنده پخش نشد و تلویزیون تنها به پخش با تاخیر مهم‌ترین بازی‌ها اکتفا کرد. در این دوره، افرادی که تماشای فوتبال را به طور حرفه‌یی دنبال می‌کردند، چند بازی مهم را از دست دادند.

این روزها نیز مشکل جدی‌تری مطرح است؛ این بار بحث خرید حق پخش یک مسابقه خارجی یا یک دیدار تدارکاتی مطرح نیست، بلکه صحبت از پخش نشدن بازی‌های باشگاهی لیگ برتر به میان می‌آید که اگر چه تحقق آن کابوسی دست نیافتنی(!) به نظر می‌رسد اما هر علاقمند به مسابقه‌ی فوتبالی را که البته تعدادشان کم هم نیست به شدت نگران می‌کند.

اما آنچه در دعوای بین سازمان لیگ برتر و فدراسیون فوتبال همراه نادیده گرفته می‌شود، مخاطبی است که می‌خواهد با فراغ بال رقابت‌های تیم محبوبش را از تلویزیون ببیند. تماشاگری که این روزها با آغاز هر بازی مهم، این دغدغه برایش پیش می‌آید که آیا این بازی از تلویزیون پخش می‌شود یا نه. هر چند در این دور باطل که تاکنون به نفع صداوسیما و البته بیننده تمام شده، مخاطب همیشه به خواسته‌اش رسیده اما فشار زیادی را تحمل کرده است.

اختلاف بین سازمان لیگ و رسانه‌ی ملی در حالی این روزها جدی‌تر شده که راه‌اندازی شبکه ورزش و سراسری شدن این شبکه همزمان با مسابقات المپیک لندن ـ تفاهم بیشتری بین این دو سازمان را برای داشتن یک شبکه‌ی ورزش معتدل و همه‌جانبه طلب می‌کند. تفاهمی که در نهایت به ارتقای ورزش کشور و آرامش و رضایتمندی مخاطب علاقمند به ورزش می‌انجامد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391