برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مشکلات تیم فوتبال مس برای برگزاری تمرین بعد از افطار

سه‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۳۱ — مهر

سازمان لیگ فوتبال ایران در جدیدترین تصمیم خود برای تیم های لیگ برتری مقرر کرده است که با آغاز ماه رمضان تمرینات تیم های خود را بعد از افطار و زیر نور برگزار کنند.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که محمد رویانیان مدیر عامل تیم فوتبال پرسپولیس با استفتاء از مراجع تقلید در رابطه با برگزاری بازی های فوتبال در ماه رمضان سوال کرده بود که در پاسخ آمده بود اگر برگزاری این بازی‌ها با روزه خواری و یا تظاهر به آن همراه شود انجام آن جایز نخواهد بود.

از همین رو پس از اینکه سازمان لیگ تمامی بازی های لیگ برتر در ماه رمضان را به بعد از افطار موکول کرده است در تصمیم جدید خود تمرینات تیم‌ها را نیز مقرر کرده است که بعد از افطار و زیر نور برگزار کنند.

این در حالی است که هیچ یک از تیم های لیگ برتری زمین تمرین مجهز به نور استاندارد ندارند و یکی از این تیم‌ها مس کرمان است.

در حال حاضر تمرینات تیم مس در زمین چمن دانشکده چمران کرمان برگزار می شود که فاقد تجهیزات روشنایی و پروژکتور می باشد و از سوی دیگر تنها مکانی که می تواند تمرینات مس را در شب میزبانی کند زمین اصلی بازی های این تیم یعنی استادیوم شهید باهنر است.

انجام یک ماه تمرین مداوم برروی این زمین ضمن اینکه برای باشگاه مس از نظر مالی و اجاره زمین به صرفه نیست، چمن ورزشگاه را نیز با مشکلات جدی مواجه می‌کند از این رو مسئولین این ورزشگاه درصدد صدور این اجازه برای تیم مس نیستند.

تربیت بدنی کرمان که از نظر مالی وضعیت نا به سامانی دارد نتوانسته است هزینه های لازم برای ترمیم و یا کشت چمن ورزشگاه باهنر را تامین کند از این رو برگزاری مداوم تمرینات روی این زمین سبب می شود که در جریان بازی‌ها کیفیت این چمن به شدت افت کند و این در طول بازی‌ها برای بازیکنان مس مشکل ایجاد کند.

زمین دیگری که می تواند در زیر نور پذیرای تمرین بازیکنان مس باشد زمین چمن دانشگاه شهید باهنر کرمان است که پس از اتفاقات چند هفته قبل تمرینات مس در این زمین و درگیری هایی که بین تماشاگران و برخی اعضای تیم رخ داد، مسئولین این دانشگاه با بیان اینکه محیط علمی دانشگاه باهنر با این اتفاقات خدشه دار شده است رسما اعلام کردند که دیگر هیچ زمانی به تیم مس زمین خود را اجاره نخواهند داد!

در حال حاضر مذاکرات باشگاه و تربیت بدنی برای انتقال تمرینات مس به استادیوم باهنر ادامه دارد. البته این فقط مشکل تیم مس کرمان نیست و بیشتر تیم های لیگ برتری با این مشکل روبرو هستند و با آغاز ماه رمضان مشخص نیست که چگونه این تیم‌ها می توانند امکانات تمرین زیر نور را برای خود فراهم کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391