برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کالدرون بخت اول سرمربی‌گری پرسپولیس

شنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۰۷ — انتخاب

پرسپولیسی‌ها در حالی دوشنبه برای اردوی‌۱۰‌روزه به سمت ترکیه می‌روند که هنوز سرمربی این تیم مشخص نشده و گفته‌ها و شنیده‌ها حکایت از آن دارد که رویانیان و پروین امروز یا فردا سرمربی را مشخص خواهند کرد.

تیم پرسپولیس

اکنون تمام تیم‌های حاضر در لیگ به جز راه‌آهن و پرسپولیس سرمربی فصل آینده‌شان را مشخص کرده‌اند و به نظر می‌رسد راه‌آهنی‌ها نیز با علی دایی به توافق رسیده‌اند تا او یک فصل دیگر سرمربی آن‌ها باشد. البته پس از منتفی شدن حضور سرمربی خارجی در پرسپولیس دایی جزو گزینه‌های مربی‌گری پرسپولیس بود اما به نظر می‌رسد مخالفت پروین و چند تن از بازیکنان باعث شد تا رویانیان قید دایی را برای این فصل بزند.

این فصل قبل از بسته شدن تیم کهکشانی، سرنوشت سرمربی فصل بعد پرسپولیسی‌ها مشخص بود و مصطفی دنیزلی با این تیم قرار‌داد داشت اما شرایط غیر‌قابل پیش‌بینی دنیزلی را از نیمکت پرسپولیس دور کرد تا این مربی ترکیه‌ای و محبوب هواداران از جمع سرخ‌پوشان جدا شود. رویانیان هم که نشان داده علاقه‌ زیادی برای حضور سرمربی خارجی دارد، پس از منتفی شدن حضور دنیزلی مذاکراتش را با مربیانی چون‌ کالدرون، مانوئل خوزه، متسو، هولیه و ... آغاز کرد که در مذاکرات اولیه هیچ‌کدام حاضر نشدند هدایت پرسپولیس را در دست بگیرند. مدیرعامل سرخ‌پوشان هم در اقدامی غیر‌قابل پیش‌بینی علی پروین را سرمربی معرفی کرد اما پروین در کمتر از ۲۴ ساعت تغییر عقیده داد و از این کار صرف‌نظر کرد. پس از استعفای پروین، دایی و مایلی‌ کهن گزینه‌های جدی نیمکت پرسپولیس شدند اما به نظر می‌رسد همچنان رویانیان به دنبال گزینه‌های خودش است تا سرمربی فصل بعد سرخ‌پوشان خارجی باشد. در حالی‌که پروین و رویانیان اعلام کرده‌اند سرمربی پرسپولیس از بین ۳ گزینه‌ خارجی امروز یا فردا از سوی کمیته فنی و پیشکسوتان باشگاه انتخاب می‌شود اما هر دو از شانس بالای متسو خبر داده‌اند و به احتمال زیاد این مربی فرانسوی برای هدایت پرسپولیس دوباره به ایران می‌آید. محمد رویانیان مدیرعامل پرسپولیس با این‌که گفته بود شانس کالدرون آرژانتینی از همه بیشتر است اما این بار در این خصوص گفت: «با متسو، کالدرون و مانوئل صحبت کرده‌ایم و آن‌ها منتظر پاسخ ما هستند. متسو که به ایران هم آمد به پرسپولیس علاقه دارد و گزینه اول ما‌ست. با کالدرون هم که گزینه‌ دوم است صحبت کرده‌ایم و او در مادرید مانده و سفر به آرژانتین را لغو کرده تا در صورت پاسخ ما به ایران بیاید. مانوئل پرتغالی هم گزینه‌ سوم ماست. مذاکرات ما با این ۳ مربی بیشتر در این مورد بود که آن‌ها شخصیت قهرمانی داشته باشند و سطح توقع مالی‌شان نیز در حد فوتبال ایران باشد.»

وی ادامه داد: «هر‌۳ گزینه منتظر پاسخ ما هستند اما با صحبتی که با پروین انجام دادیم خواستیم به احترام پیشکسوتان صبر کنیم تا با نظر آن‌ها یکی از این ۳ گزینه را نهایی کنیم.» علی پروین مدیر تیم فوتبال پرسپولیس نیز در این باره گفت: «همان‌طور که در جذب بازیکن پیروز شدیم، می‌خواهیم در انتخاب مربی هم همین‌طور باشیم و کسی را انتخاب نکنیم که بعدا پشیمان شویم. دنیزلی ۱۵‌روز ما را عقب انداخت اما به زودی مربی را انتخاب می‌کنیم و با بازیکنان تاکتیک‌پذیری هم که داریم تیم زود جمع و جور می‌شود.» مدیر‌راهبردی پرسپولیس همچنین ادامه داد: «هر‌۳ گزینه شانس دارند و همه چیز بستگی به انتخاب‌۱۰ عضو کمیته فنی دارد.» این در حالی است که متسو ۲ مشکل جدی دارد. شهراد ناظمی که از سوی کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال مجوز فعالیت ندارد، مدیر‌برنامه‌های این مربی است و آرایش موهای متسو نیز مشکل دیگر اوست. از طرفی رسانه‌های عربی خبر داده‌اند برونو متسو در آستانه عقد قرارداد با یک باشگاه تونسی قرار دارد.

این مربی فرانسوی پیشنهادی جدی از قهرمان سابق لیگ تونس دارد. متسو که در آخرین تجربه مربی‌گری‌اش در الغرافه قطر ناکام بود و از سمت خود برکنار شد، از باشگاه تونسی ‌کلاب آفریکین‌ پیشنهادی جدی دریافت کرده است. تمام این صحبت‌ها در حالی انجام می‌شود که منابع خبری نزدیک به باشگاه می‌گویند، رویانیان سرمربی فصل آینده خود را برگزیده و گابریل کالدرون آرژانتینی روز یک‌شنبه، به ایران می‌آید. این مربی مدیر‌‌برنامه‌ای ایرانی دارد. بابک بهراد واسطه مذاکره رویانیان با کالدرون بوده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391