برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بهروز سلطانی: امثال مهدوی‌کیا باید خداحافظی کنند، پسر من هم باید به پرسپولیس بیاید!

دوشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۴۴ — قانون

نمی‌دانم این انتخاب بر چه اساس و ملاک انجام شده اما برای من جای تعجب دارد که چرا این اتفاق رخ داده است. اینجا هم همان سلسله مراتبی که گفتم رعایت نشده است و برای امیر قبول این مسئولیت خیلی زود است.

امیر عابدزاده

بهروز سلطانی، دروازه‌بان اسبق پرسپولیس از انتقال پسر احمدرضا عابدزاده به این تیم شدیدا انتقاد کرد.
بهروز سلطانی حرف‌هایش را با تحلیلی درباره شرایط دروازه‌بان‌ها در فوتبال ایران آغاز می‌کند: زمانی بود که دروازه‌بان‌ها با طی سلسله مراتب به تیم‌های بزرگ مثل پرسپولیس و استقلال می‌آمدند اما متاسفانه این موضوع در حال حاضر در باشگاهی مثل پرسپولیس اعمال نمی‌شود.هر دروازه‌بانی به این شیوه یک شبه به تیم‌های بزرگ بیاید مطمئن باشید یک شبه نیز محو می‌شود.درست مثل آنچه که سال قبل در پرسپولیس شاهدش بودیم.این رابطه‌ها فوتبال ما را به بن بست می‌کشاند.
سلطانی در مورد آموزش نیروهای مستعد در پست دروازه‌بانی می‌گوید: متاسفانه ما از ضعف آموزشی در پرورش دروازه‌بان‌ها رنج می‌بریم. به طور مثال باشگاهی مثل پرسپولیس می‌رود فلان مربی خارجی را برای دروازه‌بان‌هایش به خدمت می‌گیرد این در حالی است که خود ما نیروهای خوب و مجربی داریم که با فوتبال ما و مسائل فنی آشنا هستند اما متاسفانه بیکار مانده‌اند.
از این پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره استفاده از مربیان خارجی برای دروازه‌بان‌ها می‌پرسیم که وی در پاسخ می‌گوید: به اعتقاد من استفاده از دروازه‌بان یا مربی دروازه‌بان خارجی به سود فوتبال ما نیست و این مساله تنها باشگاه‌های ما را با هزینه‌های هنگفت مواجه می‌کند ضمن اینکه در باشگاهی مثل پرسپولیس و استقلال برای حضور دروازه‌بان در تیم‌های بزرگسالان باید سلسله مراتبی پشت سر گذاشته شود. مساله‌ای که نه امسال و نه در فصل گذشته در باشگاه پرسپولیس اعمال نشد تا این تیم با صدمات جبران ناپذیری روبرو شود.
سلطانی در مورد وضعیت شهاب گردان دروازه‌بان اول سرخ پوشان نیز اینگونه اظهار نظر می‌کند: من در ملاقاتی که با گردان داشتم به این دروازه‌بان گفتم یادت باشد اینجا پرسپولیس است. اگر تو در اصفهان و در باشگاه ذوب‌آهن روزی سه ساعت تمرین می‌کردی باید این مساله را بدانی که در اینجا باید روزی پنج ساعت تمرین داشته باشی! چرا که شرایط پرسپولیس با تیمی مثل ذوب‌آهن خیلی فرق دارد. حتی تیم‌های ضعیف هم در بازی‌ برابر پرسپولیس انگیزه دارند و باید آمادگی‌ات به مراتب بهتر از تیم سابقت باشد.
سلطانی سپس جمله جالبی را به زبان می‌آورد: با شرایطی که من در لیگ امسال می‌بینم خدا باید به گردان رحم کند! اما به هر حال گردان دروازه‌بان خوبی است که برایش آرزوی موفقیت دارم.
این پیشکسوت فوتبال درباره مهدی مهدوی‌کیا هم اینگونه حرف‌هایش را مطرح کرد: به نظر من فوتبالیستی که سن وسالش از ۲۵ سال بالاتر است دیگر به درد فوتبال نمی‌خورد، البته در این میان استثنائی چون علی کریمی را باید از این شرط جدا دانست اما به نظر من امثال مهدوی‌کیا دیگر کارایی برای پرسپولیس ندارند و باید جای خود را به جوان‌ترها بدهند.
سلطانی بچه عقاب را هم از انتقادات تندش بی‌نصیب نمی‌گذارد: نمی‌دانم این انتخاب بر چه اساس و ملاک انجام شده اما برای من جای تعجب دارد که چرا این اتفاق رخ داده است. اینجا هم همان سلسله مراتبی که گفتم رعایت نشده است و برای امیر قبول این مسئولیت خیلی زود است. درست است که احمدرضا عابدزاده دروازه‌بان خوب و قابلی بوده ما این موضوع ملاک خوبی نیست که پسرش هم گلر خوبی باشد. اگر ملاک این مساله است پس من هم بروم و بگویم پسرم باید بیاید پرسپولیس! البته شنیده‌ام پرسپولیس قصد دارد یک دروازه‌بان برزیلی را هم به خدمت بگیرد که هیچ کس او را گزینش نکرده است و بدون شناخت قصد دارند پیراهن پرسپولیس را بر تن او کنند، موضوعی که جای تاسف دارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391