برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فتح‌الله‌زاده: والله ۳۵۰ میلیون به نکونام دادیم

سه‌شنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۴۲ — مشرق

عاشق چشم و ابروی اوساسونا نبودیم که ۷۰۰ هزار یورو به این باشگاه بدهیم این پول را بخاطر نکونام دادیم و ۳۵۰ میلیون تومان هم به خودش دادیم.والله، بالله ۳۵۰ میلیون به نکونام دادیم. اگر ۱۰ سال بعد هم کسی گفت پول بیشتری دادم من را محکوم کنید و آبرویم را بریزید.

علی فتح الله زاده

به گزارش مشرق، در اواسط برنامه ۹۰ دیشب مدیر عامل استقلال روی خط تلفنی آمد و در خصوص نقل و انتقالات و صحبت های رویانیان و ماجرای قرارداد نکونام و نیامدن مجیدی به سوالات فردوسی پور جواب داد.
پرسش و پاسخ فردوسی پور با فتح الله زاده را در زیر بخوانید:

* نکونام و جانواریو را گرفتید و جباری را هم حفظ کردید، از نقل و انتقالات راضی هستید؟

من گفتم نیمه اول را به کادر فنی اختصاص دادم و یک مربی طراز اول جذب کردیم. در نیمه دوم هم با نظر سرمربی، تیم را بستیم. خوشحالم که کاپیتان تیم ملی ایران را هم به استقلال آمد. تیمی در شان هواداران بستیم. تیم خوبی داریم که بتواند در آسیا قهرمان شود. به قلعه نویی گفتم دیگر قهرمانی در لیگ برتر ایران برایمان جذابیت ندارد و باید برای قهرمانی آسیا بجنگیم و یا اینکه حداقل بین ۴ تیم برتر آسیا قرار بگیریم. این هدف و برنامه ما است که بین ۴ تیم برتر قاره باشیم.

* ظاهرا بازیکنان استقلال پیشنهادهایی از تیم های قطری دارند...

یکی از آقایانی که ایجنت است اما از نظر من دلال است، این کار را می‌کند و اگر به حرکات شوم خود علیه استقلال ادامه دهد با آن برخورد می کنم. برخی آقایان که نمی توانند از ما باج خواهی کنند به بازیکنان ما می گویند شما را به قطر می برم. آن هم در حالی که شورایی در قطر است که گفته فعلا قصد جذب بازیکن ایرانی ندارد اما این آقا با برنامه تعیین شده چنین پیشنهادهایی می دهد ولی من با رفتن بازیکنان استقلال به قطر موافقت نمی کنم.

* گفته می شود شما با قلعه نویی معامله کردید و جباری را او خواسته و مجیدی را شما؟

مگر ما با هم همطراز هستیم که بخواهیم معامله کنیم؟ من مدیر باشگاه هستم و می توان از ۲۵ بازیکن یک بازیکن با نظر من جذب شود. آن هم بازیکنی که مورد وثوق همه هست. معامله ای در کار نبود. من با وجود اینکه مسئولیت دارم وقتی به کسی اختیارات می دهم دیگر خودش مسئول است و بازیکن تحمیل نمی کنم زیرا قلعه نویی مسئول فنی تیم است و باید پاسخگو باشد. پنج شنبه گذشته قلعه نویی به دفتر من آمد و گفت ما نباید سرمایه سوزی کنیم و باید آخر فصل را ببینیم یا دیدار با الهلال و الاتحاد را در نظر داشته باشیم و به همین دلیل به جباری و مجیدی نیاز داریم.

* ظاهرا شما با جباری درگیری فرا لفظی داشتید؟

جر و بحث داشتیم اما فرا لفظی نبود. با بازیکنان بر سر مبلغ قرارداد چانه زنی می کنیم اما اگر به این شکل که می گویید باشد، جباری اکنون در باشگاه نبود. جباری پرخاشگر است و زود عصبانی می شود اما در مقابل مدیرعامل اینگونه نیست.

*یعنی بحث قندان پرتاب کردن نبوده؟

نه.

* حرف‌ها در مورد انتقال نکونام ضد و نقیض است،‌ ۷۰۰ هزار یورو به نکونام داده شده یا باشگاه اوساسونا؟

در بحث انتقال نکونام نیازی به لاپوشانی نیست. قوانین این اجازه را می دهد که به باشگاه خارجی پول رضایت نامه را بدهیم و این جز سقف قرارداد نیست. من پول نداشتم به باشگاه اوساسونا بدهم و نکونام خودش پول داد و من به او چک ۱۵ روزه دادم. از باشگاه اوساسونا هم رسید دریافت می کنیم زیرا باید اسناد را داشته باشیم چرا که ما یک باشگاه دولتی هستیم.

* روزنامه مارکا اسپانیا نوشته که بابت انتقال نکونام رقمی به باشگاه اوساسونا داده نشده است؟

شما دارید با صاحب کار صحبت می کنید، الحمدالله روزنامه های خارجی هم به میان آمدند این روزنامه برای اسپانیایی‌ها معتبر است نه برای من.

* باشگاه اوساسونا نکونام را بازیکن آزاد اعلام کرده زیرا نمی توانسته حقوقش را پرداخت کند؟

من از شما با مردم صادق تر هستم. ما با باشگاه اوساسونا مذاکره کردیم و قرار است پول را که دادیم رسید بگیریم. رسید را که گرفتیم می دهیم شما آن را چاپ کنید! اینکه باشگاه اوساسونا گفته حقوق نکونام بالاست دلیل نمی شود او را مفت از دست بدهد.

* شما و رسولی نژاد گفتید نکونام در حد سقف قرارداد پول گرفته است؟

شما به ما اجازه می دهید که ۵ دوربین بردارم و از افراد مختلف در صدا و سیما مصاحبه بگیرم در مورد سیاست کلی صدا و سیما؟ شما می دانید سیاست ضرغامی چیست؟ ولی شما از معاون و معاون معاون سوال می کنید در حالی که من مدیرعامل باشگاه هستم. من ۷۰۰ هزار یورو به باشگاه اوساسونا دادم و ۳۵۰ میلیون تومان هم به خود نکونام. اگر کسی آمد و سند آورد که یک ریال بیشتر داده ام من را بازخواست کنید.

* مگر می شود قبول کرد نکونام یک میلیون یورو را در اسپانیا رها کرده و با ۳۵۰ میلیون تومان به استقلال آمده است؟

او می خواسته آزاد شود و پول آزادی نکونام را ما به اوساسونا دادیم. عاشق چشم و ابروی اوساسونا نبودیم که ۷۰۰ هزار یورو به این باشگاه بدهیم این پول را بخاطر نکونام دادیم و ۳۵۰ میلیون تومان هم به خودش دادیم.

* مگر می شود باور کرد نکونام با این ارقام به استقلال آمده؟

حالا که آمده و دلش خواسته که بیاید. به نماز و روزه ام قسم یک ریال بیشتر از مبلغی که گفتم ندادم. والله، بالله ۳۵۰ میلیون به نکونام دادیم. اگر ۱۰ سال بعد هم کسی گفت پول بیشتری دادم من را محکوم کنید و آبرویم را بریزید.

*بحث دو چک ۷۰۰ هزار یورویی مطرح است؟

برای یک سال ۷۰۰ هزار یورو است و اگر فصل آینده هم این بازیکن را بخواهیم ۷۰۰ هزار یورو دیگر باید بدهیم. مدیر برنامه نکونام که اتفاقا پرسپولیسی تاپ هم هست می تواند بگوید. من قسم خوردم که دروغ نمی گویم. من اطمینان می دهم ۲۰ درصد زیر قیمت رقیب با بازیکنان قرار داد بستیم. از وزیر محترم ورزش می خواهم که یک حکم به من و رویانیان بدهد تا ما قراردادهای باشگاه های یکدیگر را بررسی کنیم.

* انصاری فرد چقدر با باشگاه استقلال صحبت کرد؟

او از پیش ما رفته و درست نیست حرف بزنم. کریم بی معرفتی کرد و از پیش ما رفت و جواب ما را دیگر نداد اما او گفت یک باشگاه دیگر به او پیشنهاد یک میلیارد و سیصد میلیون تومانی داده است. در نهایت هم به تیم رقیب رفت. به قول رویانیان از همان عشق های یک و نیم میلیارد تومانی!

* شما و رویانیان مدام علیه یکدیگر مصاحبه می کنید؟

تاریخ مصاحبه‌ها را نگاه کنید. من برای رویانیان احترام قائل هستم اما او به من تهمت زد و من هم جوابش را دادم و بعد عذرخواهی کردم. من می گویم او تیم خوبی بسته است. فصل گذشته نیز برنامه ۹۰ نظر سنجی بهترین عملکرد در فصل نقل و انتقالات را گذاشت و پرسپولیس رای آورد اما من گفتم اشکالی ندارد؛ تا فردوسی پور در برنامه ۹۰ هست پرسپولیسی‌ها در تلویزیون برنده می شوند و ما در میدان مسابقه برنده هستیم.

* مهدی رحمتی سقف قرارداد را رعایت کرده است؟

یک تبصره هست که باشگاه هایی که در لیگ قهرمانان آسیا هستند می توانند جوایز مالی به بازیکنان بدهند و هر برد در آن مسابقات ۴۰ هزار دلار پاداش دارد و در صورت صعود هم ۸۰ هزار دلار به باشگاه پاداش مالی می دهند. بنابراین فدارسیون ابلاغ کرده که می توانیم از آن جوایز به بازیکنان پول بدهیم و اگر یک میلیون دلار پاداش بگیریم این پادش بین بازیکنانی که از سقف عبور کرده ایم تقسیم می شود.

* اسپانسر ۹ میلیاردی شما چه شد. راستی پول هایی که داده اید را از کجا می آورید؟

رویانیان دستش باز است اما برخی مثل ما شهرستانی هستند و دیر دوزاری‌شان می افتد. او درست می گوید از وزارت ورزش فقط ۴و نیم میلیارد تومان پول گرفته اما او از بخش های دیگر دولت پول گرفته تبصره ماده ۱۳، حمل و نقل ریلی و سی ان جی ، برایش قدرت می آورد. نمی گویم از این نهادها پول گرفته بلکه می گویم این نهادها قدرت می آورد و قدرت هم پول.

* با قدرت می توان پول آورد؟

بله، یکی همین اسپانسر خودرو که هر وقت می خواهد می زند و پول می گیرد. قدرت، پول هم می آورد. او تیم ۲۰ میلیارد تومانی بسته است. من آنقدر تواضع دارم که از رویانیان یاد بگیرم به ما یاد بدهد چطور پول دربیاوریم.

* هنوز بحث انتقال نکونام و اوساسونا قابل باور نیست؟

ما مسلمانیم و مسلمانان در ماه مبارک رمضان دروغ نمی گویند. ۷۰۰ هزار یورو به باشگاه اوساسونا دادیم. من یکبار به رویانیان گفتم عددی نیستی که علتش این بود که رویانیان به من گفت خالی بند هستی و چک های بی محل به دست مردم می دهی. آقای فردوسی پور چرا عدالت را رعایت نمی کنید و مطالب او را نمایش نمی دهید؟ هر چه به ضرر ماست ویروسی شده است؟! ضمن اینکه از اینکه شما گفتید پهلوان زنده را عشق است ناراحتم زیرا کیانوش رحمتی با ما قراردادی نداشت و من بخاطر همین "پهلوان زنده را عشق است" با این بازیکن تمدید قرارداد کردم. چون او پایش را بخاطر استقلال از دست داد اولین بازیکنی بود که قراردادش را تمدید کردم. اگر آسیب دیده نبود با او قرارداد امضا نمی کردم

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391