برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

یک بام و دو هوای عابدینی

یکشنبه، ۸ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۱۴ — جوان‌آنلاین

بعد از گذشت دو هفته از آغاز لیگ دوازدهم، تکلیف داماش گیلان روشن شد؛ تکلیفی که البته با توجه به اتفاقات اخیر باید گفت ظاهراً مشخص شد.

تیم داماش گیلان

باشگاه داماش گیلان متعلق به متهم ردیف اول اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی بود، این یکی از اصلی‌ترین دردسر‌های آن برای واگذاری بود؛ واگذاری‌ای که گفته می‌شد با اما و اگر و شرط و شروط زیادی همراه است، به همین دلیل به رغم آنکه قبل از شروع فصل گفته می‌شد این تیم چند مشتری خوب و دست به نقد دارد، عابدینی موفق به واگذاری آن نشد اما بعد از گذشت دو هفته از لیگ، شرکت صدرا، یکی از اسپانسرهای فصل گذشته پرسپولیس اقدام به خرید داماش کرد تا این تیم از هفته دوم با چهره‌ای متفاوت به کارش در لیگ دوازدهم ادامه دهد اما با وجودی که خریداران، داماش را به طور تمام و کمال خریداری کرده‌اند و همانگونه که خود نیز به آن تأکید دارند، با تأیید ناظر قوه قضایی، با این وجود نه قرار است نام این تیم دستخوش تغییر شود و نه حتی کادر مدیریت و کادر فنی آن و داماش، با همان نفرات قبلی به کار خود ادامه می‌دهد، البته با این تفاوت که این بار خریداران می‌گویند پول می‌دهند تا عابدینی خرج کند و این یعنی تنها نماینده مردم رشت در لیگ برتر دیگر از مشکلات مالی رنج نمی‌برد.

رفت و آمد کوتاه خریدار جدید به ساختمان باشگاه و رد و بدل شدن سندهای مربوطه، خونی تازه به رگ‌های داماش و مردم گیلان تزریق کرده و شهر را به هیجان آورده است؛ هیجانی که البته هنوز مشخص نیست تا کی ادامه دارد.

مالک جدید اما هنوز در شوک است. او که تنها سابقه همکاری‌اش با تیم‌های ورزشی به چند ماه قبل و اسپانسرینگ بودن پرسپولیس در فصل گذشته برمی‌گردد، اکنون و بعد از خرید امتیاز یک تیم فوتبال، آنقدر سر ذوق آمده که ناخود‌آگاه ما را یاد تازه‌واردهای قبلی می‌اندازد؛ مدیرانی که پیش‌تر از او وارد فوتبال شدند و روز اول آنقدر ذوق و ایده داشتند که اگر پای حرف‌هایشان می‌نشستی، یک روزه تمام قله‌ها را فتح می‌کردند و موفقیت پشت موفقیت بود که کسب می‌کردند تا رسیدن به قله افتخارات اما بعد از اندک‌زمانی کوتاه که چم و خم کار دستشان می‌آمد و با زیر و رو کشیدن‌های کار آشنا می‌شدند، دیگر هیچ شباهتی به آن مدیر امیدوار و دست به نقد روز اول نداشتند بماند، از صغیر و کبیر فوتبال هم طلبکار بودند.

شهرام قویدل مدیر‌عامل شرکت صدرا و مالک جدید داماش هم امروز همه چیز را سفید می‌بیند و برای همه مسائل و حتی تیم‌های پایه هم برنامه دارد و به خاطر مردم، حتی حاضر به تغییر نام داماش هم نیست و عنان کار را هم به همان مدیران قبلی سپرده:«هنوز در شوک هواداران هستند. بار اول که به فوتبال آمدیم، خاطره خوبى کسب نکردیم اما حالا با دیدن این جو اگر با قدرت ۵۰ آمده بودیم، اکنون با دیدن این اشتیاق توانمان ۱۵۰ شده است. از عابدینى مى خواهم براى قرار گرفتن داماش در رده‌هاى بالا، دستش باز است که هرکسى را مى‌خواهد جذب کند.

من بدون عابدینى کار نمی‌کنم. اگر او نباشد ما هم نیستیم، هر تغییرى ایشان صلاح دانستند، انجام بدهند و قرار شد ما پول بدهیم و ایشان خرج کنند. شهر رشت را بالا می‌آوریم، تا صدر فوتبال ایران بالاتر از اصفهان و آذربایجان. براى تیم‌هاى پایه هم برنامه داریم و در رشته‌هاى دیگر هم سرمایه‌گذارى می‌کنیم. هواداران داماش مطمئن باشند از قافله سایر تیم‌ها عقب نمی‌افتیم. به دنبال خرید ورزشگاه عضدی هم هستیم و قول می‌دهم که آن را در حد استاندارد‌هاى روز دنیا تجهیز و بهینه‌سازى نماییم تا هواداران داماش در بهترین شرایط پذیرایى شوند.»

امیدواری مالکان جدید داماش به آینده خوب است اما تجربه نشان داده این امیدواری خیلی ادامه پیدا نمی‌کند، خصوصاً که بعد از این خرید، عابدینی باز هم یاد بازگشت به پرسپولیس افتاده است: «مطمئن باشید که قطعاً اگر به هر دلیلی در داماش نمانم به پرسپولیس می‌روم، چون دوست دارم رویانیان و مجموعه پرسپولیس که زحمات زیادی کشیده‌اند، موفق شوند. اگر کاری برای پرسپولیس از دستم بر‌بیاید، حتماً انجام می‌دهم، البته این حرف من در شرایط فعلی است و اگر روزی احساس کنم که نمی‌توانم کمکی به پرسپولیس کنم، خود را سر بار این باشگاه نمی‌کنم اما امروز احساس می‌کنم که می‌توانم به پرسپولیس کمک کنم.»

اما این تازه‌وارد هنوز نمی‌داند کجا آمده و قرار است با چه کسانی کار کند، البته هیچ بعید نیست که در صورتی که مالکان جدید شرایط ایده‌آلی را برای عابدینی فراهم کنند، او به کارش در داماش ادامه داده و از خیر بازگشت به پرسپولیس بگذرد اما او هنوز دو‌دل است و در‌صدد آن که شرایط را با نفرات جدید بسنجد و سپس تصمیم نهایی خود را در این راستا بگیرد.

حرف‌های عابدینی بوی تردید و دودلی می‌دهد و مالکان جدید داماش هنوز معنای این تردید‌ها و دو‌دلی‌ها و چرایی آن را نمی‌دانند که اینقدر امیدوار هستند و. . . امیدواری که مشخص نیست تا کی و چه زمانی ادامه پیدا می‌کند!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391