برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اکبرپور: تماشاگران به مجیدی هم می‌گفتند حیـا کن، رهـا کن

سه‌شنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۲۰:۱۴ — گل

می‌خواهم یک صحبتی با هواداران داشته باشم آنهایی که به استادیوم می‌آیند و بازی ما را تماشا می‌کنند. ما مثل بازیکنان فوتبالدستی هستیم. با ما مثل بازیکنان فوتبالدستی رفتار کنند.

سیاوش اکبرپور و تیم استقلال

انگشت پایش کبود شد و از بازی بیرون رفت، پزشکان در وهله اول فکر کردند اکبرپور چند هفته‌ای باید از فوتبال دور باشد اما جواب عکس پای اکبرپور چیز دیگری می‌گفت. سیاوش زودتر از تصور پزشکان یا چند جلسه فیزیوتراپی برگشت و می‌تواند مقابل ذوب‌آهن به میدان برود. اکبرپور درباره مصدومیت، شرایط بازی با سایپا و همچنین بازی که در پیش دارند صحبت می‌کند. این مصاحبه را به نقل از ایران ورزشی بخوانید:

شرایط جسمانی‌ات چطور است؟
خدا را شکر بهتر شدم، با تیم تمرین کردم.
به بازی با ذوب‌آهن می‌رسی؟
بله، مشکلی ندارم اگر کادر فنی بخواهد بازی می‌کنم.
به نظر می‌رسید مشکلت جدی‌تر از این حرف‌ها باشد!
خودم و پزشکان هم اینطور فکر می‌کردیم. راستش را بخواهید خیلی نگران بودم چون انگشت پایم کبود بود اما به همراه پزشک تیم بعد از بازی به بیمارستان رفتم از پایم عکس گرفتند گفتند مشکلی نیست دردم کمتر شد و با فیزیوتراپی مشکلم برطرف شد.
در بازی با سایپا گل زدی اما گلت میان شرایط بدی که برای استقلال پیش آمد گم شد!
آن بازی شرایط خودش را داشت. به نظرم روز خوب سایپا بود. فیلم بازی را که نگاه می‌کردیم به این نتیجه رسیدیم که اگر کمی هوشیار بودیم می‌توانستیم گل بزنیم البته این را بگویم خوب شد که باختیم.
چرا؟!
به نظرم خوش موقع باختیم باید طعم باخت را می‌چشیدیم تا یکسری چیزها را بفهمیم و انرژی و انگیزه‌مان برای بازی‌های بعدی بیشتر شود. مطمئن باشید که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی هستیم و قهرمان می‌شویم.
اما سکوهای ملتهب با تو هم‌عقیده نبود! تماشاگران بدجور به باخت استقلال واکنش نشان دادند.
من از این چیزها زیاد دیدم شش هفت سالی که در استقلال بودم از این مسائل فراوان دیدم. این مسائل برای من و تمام بازیکنان حتی خود مجیدی هم به وجود آمده است.
چطور؟!
یادم می‌آید در یک بازی به خود همین مجیدی گفتند حیا کن، رها کن. سال ۸۳ در ورزشگاه استقلال را هو کردند پس این مختص این بازی نیست اما باید این را بگویم استقلال برای من، سیاوش اکبرپور نیست برای تماشاگران است. بزرگتر از من و مجیدی هم به استقلال آمدند و رفتند اما استقلال باقی ماند، باقی ماند برای همین هواداران پس خودشان باید دلشان برای تیم بسوزد و جو را ملتهب نکنند وگرنه نخستین کسانی که شاد می‌شوند پرسپولیسی‌ها هستند.
اما شعار هواداران به نوعی اعتراض به بازی بد استقلالی‌ها بود؟
می‌دانم اما اعتراض نباید اینگونه مطرح شود وگرنه به ضرر استقلال است.
بعضی‌ها تصور می‌کنند این اعتراضات خودجوش نبوده و از جایی به تماشاگران خط داده‌اند؟
من اصلاً اینطور فکر نمی‌کنم. ما نباید شخصیت تیم و بازیکن خود را زیر سوال ببریم. باید به این بازیکن که با جان و دل برای استقلال بازی می‌کند و یک ریال هم نمی‌گیرد احترام بگذارند.
اما نگاه مردم به فوتبالیست‌ها خصوصاً آنهایی که در پرسپولیس و استقلال بازی می‌کنند اینطور نیست، آنها می‌گویند فوتبالیست‌ها میلیاردی پول می‌گیرند پس باید با تعصب برای تیمشان بازی کنند.
قسم می‌خورم یک ریال هم تا به حال نگرفتیم نه اینکه به پول نیاز نداشته باشیم چرا، همه ما اتفاقاً به پول نیاز داریم اما باور کنید یک ریال هم نگرفتیم. می‌خواهم یک صحبتی با هواداران داشته باشم آنهایی که به استادیوم می‌آیند و بازی ما را تماشا می‌کنند. ما مثل بازیکنان فوتبالدستی هستیم. با ما مثل بازیکنان فوتبالدستی رفتار کنند.
یعنی چه که شما مثل بازیکنان فوتبالدستی هستید؟!
یعنی اینکه هرطور ما را شارژ کنند همانطور نتیجه می‌گیریم، تشویقمان کنند شارژ روحی می‌شویم و خوب بازی می‌کنیم وگرنه سرنوشتمان مثل پارسال پرسپولیس می‌شود.
یعنی اعتقاد داری سکوهای ملتهب سرنوشت شما را تغییر می‌دهد؟
تأثیر می‌گذارد اما این را هم بگویم ما از بدترین شرایط هم تا به حال توانسته‌ایم گذر کنیم. این بار هم از این شرایط می‌گذریم و بهترین نتایج را خواهیم گرفت.
خیلی‌ها معتقدند که تیم‌های قلعه‌نویی از هفته چهارم و پنجم به بعد نتایج خوبی می‌گیرند.
من هم اینطور اعتقاد دارم صبور باشید تا استقلال واقعی را ببینید.
راستی نبود آقای قلعه‌نویی در کنار زمین چقدر در بازی با سایپا اثر داشت؟
خیلی زیاد. ایشان عادت دارد که در کنار زمین نکات مهم را گوشزد می‌کند و خیلی زود تغییر روش می‌دهد اما وقتی از روی سکو بازی را تماشا می‌کند نمی‌تواند آنطور تصمیم بگیرد.
یعنی نمی‌تواند شوک بدهد؟!
به هر حال حضور ایشان کنار زمین تأثیر زیادی دارد.
انتقادات زیادی از بازی نکونام شد تو به عنوان شخصی که در کنار او کار کردی چقدر انتقادات را قبول داری؟
من این حرف‌ها را قبول ندارم جواد در بازی سایپا خوب بود. این را قبول کنید که بازیکنان استقلال هر کدام از یک تیم آمده‌اند و نیاز به هماهنگی دارند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391