برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اولین های لیگ برتر دوازدهم

یکشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۲۲:۴۹ — جام‌نیوز

اولین گل، سریعترین گل، اولین ۲ گله لیگ، اولین بسته ماندن دروازه و ... را در این خبر بخوانید.

اولین گل فصل
تیم های فجر سپاسی و ذوب آهن اولین بازی لیگ دوازدهم را برگزار کردند و زودتر از سایر تیم‌ها به زمین مسابقه رفتند. و محمد مهدی نظری، مهاجم فجر سپاسی از این مسئله نهایت استفاده را برد و با باز کردن دورازه ذوب آهن، اولین گل لیگ دوازدهم را به نام خودش ثبت کرد.
این بازیکن در دقیقه ۱۰ بازی با ذوب آهن و با یک ضربه سر تماشایی موفق به گلزنی شد تا اولین رکورد فصل را به نام خودش ثبت کند.

سریعترین گل فصل
محمد مهدی نظری اولین گل لیگ دوازدهم را به ثمر رساند اما این میلاد نوری بود که سریعترین گل فصل را به نام خودش ثبت کرد.
هافبک صبای قم در دقیقه سه بازی تیمش مقابل پیکان موفق به گلزنی شد تا هم سریعترین گل فصل و هم سریعترین گل هفته اول را به ثمر رسانده باشد. جالب اینکه نوری دورازه تیمی را باز کرد که هدایت آن بر عهده سرمربی سابقش بود و به نوعی او را احیا کرده بود.

اولین دو گله لیگ
میلاد نوری که سریعترین گل لیگ را در دقیقه سه به ثمر رسانده بود، در دقیقه ۵۶ هم یک بار دیگر دروازه پیکان را باز کرد تا اولین دو گله لیگ دوازدهم حرفه ای شود.
در اولین هفته لیگ دوازدهم فقط میلاد نوری بود که بیشتر از یک گل برای تیمش به ثمر رساند.
جالب اینکه در حال حاضر هافبک صبای قم بهترین گلزن این فصل را از رقابت‌ها است و اولین بازیکنی است که صدر جدول گلزنان را در اختیار گرفته است. باید دید نوری تا چند هفته می تواند این عنوان را حفظ کند.

اولین بسته ماندن دروازه
وحید شیخ ویسی اولین دروازه بانی بود که در لیگ دوازدهم حرفه ای دروازه تیمش را بسته نگه داشت. دروازه بان فصل گذشته فجر سپاسی که با تمدید قراردادش در این تیم ماندنی شد، در اولین بازی فصل دروازه اش را مقابل ذوب آهن بسته نگه داشت و هیچ گلی را دریافت نکرد.
علی حسنی صفت، شهاب گردان، حامد لک، محمد باقر صادقی، سیدمهدی رحمتی، محسن فروزان و رحمان احمدی دیگر دروازه بانانی بودند که در هفته اول هیچ گلی دریافت نکردند.

اولین تعویض فصل
اولین تعویض فصل لیگ دوازدهم حرفه ای در قم رقم خورد. یحیی گل محمدی با وجود اینکه تیمش از پیکان پیش بود، تصمیم گرفت اکبر صادقی را در دقیقه ۴۰ از زمین خارج کند و ابوالفضل ابراهیمی را به زمین بفرستد. این تعویض نتایج مثبتی برای صبا به همراه داشت و زمینه ساز پیروزی پر گل این تیم در اولین گام شد. جالب اینکه صبا در هفته اول تنها تیمی بود که در نیمه نخست اقدام به تعویض کرد.

اولین اخطاری فصل
محمد مهدی نظری که اولین گل لیگ دوازدهم حرفه ای را به ثمر رسانده بود، اولین اخطار فصل را هم به نام خودش ثبت کرد. مهاجم فجر سپاسی در دقیقه ۱۴ بازی با ذوب آهن، از داور مسابقه کارت زد گرفت تا یک رکورد دیگر را هم در اختیار گرفته باشد.
در هفته اول لیگ دوازدهم هیچ کارت قرمزی از جیب داوران خارج نشد و حالا باید دید اولین اخراجی فصل چه بازیکنی خواهد بود.

اولین گل وقت های اضافی
در هفته ای که گذشت تنها یک گل بعد از دقیقه ۹۰ به ثمر رسید. حمید جوکار، هافبک فجر سپاسی در دقیقه ۳+۹۰ دروازه ذوب آهن را باز کرد تا زننده اولین گل فصل در وقت های اضافی باشد. البته گلی که جوکار به ثمر رساند، چندان برای فجری‌ها سرنوشت ساز نبود.
تیم یاوری در ۹۰ دقیقه دو گل به ذوب آهن زده بود و جوکار باگلش در دقیقه ۳+۹۰ اختلاف را به سه گل رساند.

اولین تساوی بدون گل فصل
روند نتیجه نگرفتن تراکتور سازی در تبریز مقابل سایپا در لیگ دوازدهم هم ادامه پیدا کرد و این دو تیم در هفته اول به نتیجه ای بهتر از تساوی صفر - صفر نرسیدند.
به این ترتیب اولین تساوی بدون گل لیگ دوازدهم در تبریز رخ داد تا تراکتوری‌ها هم رکورددار شوند.
البته اولین تساوی فصل در بازی تیم های نفت تهران - راه آهن رقم خورد. این دو تیم در تهران به تساوی یک بر یک رسیدند.

اولین پاس گل فصل
محمد آفند، هافبک فجر سپاسی شیراز اولین پاس گل لیگ دوازدهم را به نام خودش ثبت کرد. این بازیکن در دقیقه ۱۰ بازی با ذوب آهن توپ را روی دروازه ارسال کرد تا محمد مهدی نظری با یک ضربه سر تماشایی دروازه تیم میهمان را باز کند.
سانتر زیبای آفند در دقیقه ۱۰ زمینه ساز پیروزی با ارزش تیم یاوری در هفته اول لیگ شد.

اولین پنالتی فصل
اولین پنالتی لیگ دوازدهم در بازی تیم های گهر زاگرس و ملوان انزلی گرفته شد. رافخایی در دقیقه ۵۲ در محوطه جریمه روی زمین افتاد تا داور مسابقه اعلام ضربه پنالتی کند. خود رافخایی پشت این ضربه ایستاد و با گل کردن توپ، زمینه ساز برد ملوان شد. تنها پنالتی هفته اول لیگ سر و صدای فراوانی را هم ایجاد کرد، چرا که به اشتباه گرفته شد و بازی را به جنجال کشید.

اولین اشتباه داوری فصل
اکثر داوران لیگ برتر در هفته اول فضاوت های خوبی داشتند، اما محمد رضا اکبریان اجازه نداد این هفته بدون اشتباه داوری به پایان برسد. او که قضاوت بازی تیم های گهر و ملوان را بر عهده داشت، به اشتباه یک پنالتی به سود ملوانان اعلام کرد و با همین یک اشتباه نتیجه بازی را تغییر داد.
جالب اینکه رئیس کمیته داوران از داوری های هفته اول ابراز رضایت کرده و مدعی شده در هیچ دیداری اشتباه بزرگ داوری رخ نداده است.

اولین درگیری فصل
اولین درگیری فصل هم بین هواداران گهر و ملوان انزلی در کرج رخ داد. هواداران این تیم بعد از پایان بازی به شدت با هم درگیر شدند و تا جایی که توانستند از خجالت هم در آمدند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391