برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بدنساز سابق پرسپولیس: کار من نصفه ماند، مهدوی کیا و کریمی می‌گفتند برای المپیک آماده می‌شویم

پنجشنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۰۹ — گل

وقتی آقای مانوئل آمد من یک گزارش کار به آقای عاشوری دادم که ظاهرا بعدها برای مانوئل ترجمه شده اما خودشان یک کلمه از من نپرسیدند چه کار کردی .

پرسپولیس بد و بی‌طراوت بازی می‌کند و به نظر می‌رسد به غیر از مشکلات فوتبالی و فنی این تیم شامل اشتباه در مهره‌چینی و تعویض‌ها و بازی دادن به بازیکنان در پست غیرتخصصی‌شان مسائل دیگری از جمله شرایط بدنی هم در این نمایش‌های ضعیف دخیل است. البته خود ژوزه به ترس بازیکنان و استرس آنها در میدان اشاره کرده و مهم‌ترین مشکل تیمش را به این مسائل ارتباط داده اما بحث مشکلات بدنی پرسپولیس هم بحث روز رسانه‌های نوشتاری است.

روزی ۱۲ کیلومتر می‌دویدیم
دیروز بهزاد نوشادی بدنساز سابق استقلال از تمرین‌های پیش‌فصل فرهاد چیذری بدنساز سابق پرسپولیس ایراد گرفته و مشکلات بدنی فعلی تیم را به این مساله و البته بدنساز جدید تیم که مانوئل با خودش به تهران آورده ارتباط داده بود.
فرهاد چیذری در دفاع از خود و اقداماتش می‌گوید: «من آقای نوشادی را دوست دارم و برای نظرات ایشان و تمام اساتید بدنسازی احترام خاصی قایلم اما تمرین‌های ما بسته بود و کسی نمی‌دید چه کار می‌کنیم. ما صبح و بعد از ظهر روزی ۱۲ کیلومتر می‌دویدیم و تمرین‌های‌مان کامل و به روز بود. من تضمین کرده بودم که بدن‌ها به موقع راه می‌افتد اما ...» مشکلات اساسی پرسپولیس به وقتی ربط داده می‌شود که مانوئل با خودش بدنساز آورد: «من ۲۴ روز در پرسپولیس بودم و بقیه کارها را هم بدنساز آقای مانوئل انجام داده. در زمانی که من کار می‌کردم تنها کار استقامتی نمی‌کردیم بلکه ضربان قلب روی ۱۷۰-۱۶۰ می‌رفت و برمی‌گشت و شرایط همه عالی بود و راحت می‌دویدند.»

کار اصلی بدنساز در طول فصل انجام می‌شود
چیذری از سبک کار خودش می‌گوید: «کار من شبیه مربیان اروپای شرقی است چون در آنجا آموزش دیده‌ام. دویدن با یک وزنه یک کیلویی به مسافت ۱۲ کیلومتر اصلا کار آسانی نیست. تمرین‌های ما آنقدر سنگین بود که مهدوی‌کیا و کریمی به شوخی می‌گفتند ما داریم برای المپیک لندن آماده می‌شویم. کریمی بعد از تمرین می‌گفت برای رانندگی جان ندارم و در ورزشگاه درفشی‌فر می‌ماند.» بدنساز سابق پرسپولیس ادامه می‌دهد: «در هر تیمی که بودم چه بسکتبال چه فوتبال همه از کارم راضی بوده‌اند. ۱۱ بار به رقابت‌های قهرمانی آسیا با تیم‌های مختلف بسکتبال رفته‌ام و در سخت‌ترین شرایط کار کرده‌ام.» چیذری می‌گوید: «شما ببینید یک کشتی‌گیر شش ماه تمرین می‌کند تا در یک روز کشتی بگیرد اما فوتبال فرق می‌کند و کار اصلی بدنساز در طول فصل باید انجام شود. مثلا در پرسپولیس بازیکن از اردوی تیم ملی می‌آید و باید ریکاوری مناسبی داشته باشد. من خودم کار را با ۱۰ نفر شروع کردم و در یک هفته اول تمرین ۱۰ نفر بودیم بعدا ۱۲ و ۱۴ نفر شدیم. ملی‌پوشان هم با وجود اینکه ۱۱ ماه در اردو بودند خیلی زود به تمرین‌ها برگشتند.»

مانوئل یک کلمه نپرسید چه کار کردی
بدنساز قبلی پرسپولیس از این ناراحت است که کارش نیمه کاره رها شده: «وقتی آقای مانوئل آمد من یک گزارش کار به آقای عاشوری دادم که ظاهرا بعدها برای مانوئل ترجمه شده اما خودشان یک کلمه از من نپرسیدند چه کار کردی در صورتی که اگر از خودم می‌پرسیدند خیلی بهتر بود.»وی ادامه می‌دهد: «کار من درست مثل این بود که یک خورش دشوار مثل فسنجان را درست کرده بودم و مانده بود روغن دادنش اما کار من نصفه کاره ماند و این کار را از من گرفتند. تازه عجیب است که بعد از آن زنگ نزدند که بپرسند کجا رفتی و چه کار کردی. یک سال کار من با همان دوران کوتاه در پرسپولیس هدر رفت و زندگی‌ام تحت تاثیر این مساله قرار گرفت اما یک هزار تومانی از پرسپولیس نگرفتم.»

با یک برد همه چیز درست می‌شود
چیذری می‌گوید بازیکنان پرسپولیس از کار او رضایت دارند: «مهرداد پولادی از زمان حضورش در پیکان با من کار می‌کرده. بروید از او، مهدوی‌کیا، نورمحمدی، کریمی و بقیه بپرسید که کار من چطور بود. من با جان و دل تمرین می‌کردم و خودم هم همراه بازیکنان می‌دویدم در حالی که قرارداد هم نداشتم.» وی مشکلات بدنی پرسپولیس را قبول ندارد: «به نظر همه اساتید بدنسازی احترام می‌گذارم اما هر پزشکی برای معالجه بیمارش یک روش دارد و همه می‌خواهند بیمارشان خوب شود. یک بدنساز برای یک فصل برنامه‌ریزی می‌کند و برنامه من هم نصفه کاره رها شد اما مطمئنم شرایط بحرانی پرسپولیس با یک برد تمام می‌شود. به نظر من بازیکنان پرسپولیس در حال حاضر بیشتر از لحاظ روحی مشکل دارند، ضمن اینکه مشکلات فنی هم وجود دارد که تا حالا مانع نتیجه‌گیری شده است.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391