برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آیا داماش از این شکست درس می گیرد؟

سه‌شنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۲۲:۲۱ — گل

هرندی با میدان دادن به بازیکنان جوان توانسته یک ترکیب مناسب از جوانان و بازیکنان با تجربه را ایجاد نماید. این اعتماد به جوانان بومی باعث شد در بازی با پیکان بتواند نتیجه خوبی بگیرد

تیم داماش گیلان

سایپا در چند دوره اخیر لیگ برتر به برنده بازی‌ها در مقابل داماش تبدیل شده و با بازی های مناسب توانسته پیروز از زمین خارج گردد. سایپا از ۴ بازی گذشته تا کنون هر بار که با تیم داماش بازی کرده توانسته این تیم راشکست دهد که بدترین باخت در لیگ هشتم را همین تیم سایپا به داماش تحمیل نمود. در بازی داماش و سایپا هر چند که هواداران داماش بسیار بیشتر از هواداران سایپا بودند اما آنها نتوانستند کاری را از پیش ببرند.

گربه سیاه

گاهی یک تیم در مقابل تیم دیگری توانایی ارائه بازی برتر را داشته و هرچند تیم مقابل در بهترین شرایط آمادگی باشد اما در برابر آن تیم پیروز خواهد شد. در چند سال اخیر بحرین برای ما ایرانی‌ها حکم گربه سیاه را داشته و اکنون دربازی های رو در رو باید این لقب را به سایپا در برابر داماش داد. سایپا با سه مربی متفاوت توانسته داماش را در ۴ بازی پیاپی شکست دهد. حال باید لقب گربه سیاه را مناسب سایپا دانست تیمی که در سال های نه چندان دور در مقابل استقلال همین روال را در پیش گرفته بود.


اولین باخت

هرندی در ۴ بازی اخیر تیمش را با یک ترکیب مشابه وارد میدان کرده است و آن همان ترکیب مورد علاقه او ۲-۴-۴ است. او دوست دارد تا مانند باشگاه های انگلیس در دهه های گذشته از یک مهاجم قد بلند استفاده نماید. در بازی با سایپا هرندی در نیمه اول ابتدا به فکر گل نخوردن بود و توانست به این مهم دست یابد اما در نیمه دوم با اشتباه دروازه بان و مدافعین این تیم شیرازه تیمش از هم پاشید تا بازی را واگذار کند هر چند او تعویض های را برای دستیابی به گل انجام داد و از تعداد مدافعان تیمش کم کرد و به مهاجمین اضافه کرد اما باز این حربه کارساز بود و تیمش با شکست از زمین خارج شد. در این بازی داماش موقعیت های بسیار زیادی را داشت اما با بی دقتی بسیاری از آنها را ه هدر داد. با نگاهی به ساختار دفاعی تیم داماش می توان دریافت که این تیم از یک ضعف کلی در ساختار دفاعی تیم رنج می برد دریافت ۵ گل در ۲ بازی نمی تواند نتیجه بسیار مناسبی برای یک خط دفاعی باشد. دادن خطاهای بسیار زیاد یکی از نقاط ضعف این تیم به شمار می‌رود که ناشی از این ضعف ساختاری می باشد.

سایپا برنده

برای سایپا فرق نمی کند که داماش با چه شرایطی در مقابلش قرار گرفته این تیم هرگاه با داماش بازی کرده توانسته این تیم را آزار دهد و با نتیجه مطلوب از زمین خارج شود. سایپا در اکثر دقایق توپ را در اختیار داشت و توانست با استفاده از موقعیت های به دست آمده بازی را به نفع خود به اتمام برساند. میلاد غریبی بازیکن این تیم در میدان یکی از بهترین بازی هایش را به نمایش گذاشت و نقش موثری را در بازی داشت. استفاده از ضربه های ایستگاهی یکی از نقاط قوت تیم سایپا محسوب می شود و آنها توانستند یکی از گل‌ها را با استفاده از ضربات ایستگاهی میلاد غریبی به دست آورند. سایپا بیشتر به فکر حفظ توپ در میانه میدان بود تا بتوانند با استفاده از روزنه های دفاعی و اشتباه مدافعین داماش موقعیت هایی را به دست آورد.

تعطیلات لیگ

اولین باخت در کارنامه امید هرندی در حالی رقم خورده که این تیم هنوز در تب و تاب مشکلات ناشی از عدم بدنسازی مناسب در ابتدای فصل رنج می برد. با توجه به تعطیلی رخ داده در این برهه از زمان در لیگ برتر تیم‌ها به ناچار برای جبران نقاط ضعف جسمانی و همچنین حفظ آمادگی خود باید به تمرینات بدنسازی بپردازند. تمریناتی که در صبح به بدنسازی و در عصر به انجام کارهای تاکتیکی و تکنیکی پرداخته می شود. داماش از هفته گذشته به تمرینات بدنسازی پرداخته و این یکی از مشکلات این تیم در بازی با سایپا بود این خستگی را می توان در بازی مهدوی که بازیگردان داماش در این بازی بود به صورت واضح دید. تقوی و یارانش که تمرینات پیش فصل روند بسیار منظم تری را نسبت به بازیکنان داماش داشتند تمرینات سنگین بدنسازی را همانند داماشی‌ها در هفته پیش پشت سر نگذاشته بودند و توانستند با آمادگی بدنی بهتری در بازی حاضر شوند .

بازیکنان آینده ساز

هرندی با میدان دادن به بازیکنان جوان توانسته یک ترکیب مناسب از جوانان و بازیکنان با تجربه را ایجاد نماید. این اعتماد به جوانان بومی باعث شد در بازی با پیکان بتواند نتیجه مناسبی را کسب نماید. بازیکنانی همچون محمد سیا و الماس خاله و جهانبخش از امیدهای او برای بازی های پیش رو در لیگ برتر می باشد. کم تجربگی بازیکنان داماش و همچنین کند بودن آنها در بازی با سایپا سبب تا با هدر دادن موقعیت های مختلف نتوانند به نتیجه دلخواه خود دست یابند.این تیم با توجه به بضاعتش در ابتدای فصل اقدام به خرید بازیکنانی در خط حمله کرد اما این خریدها گره ای را برای این تیم بازنکرد. سایا هرچند با از دست دادن بازیکنان بسیار خوب خود همانند انصاریفرد و منوچهری توانست در این بازی با پرکردن جای آنها توسط بازیکنان جایگزین بازی خوبی را ارائه نماید. سجاد شهباز زاده در این بازی بارها صاحب موقعیت شد که یکبار آن به تیرک برخورد کرد و بار دیگر آن وارد دروازه شد. میلاد غریبی با بازیگردانی مناسب و همچنین مهارت در ضربات آزاد از امیدهای تقوی در بازی های آینده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391