برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

حیدر سلیمانی: داوری پرسپولیس - گهر بسیار ضعیف بود

سه‌شنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۲۹ — ورزش۳

پیشکسوت داوری فوتبال ایران گفت: اشتباهات داوری رو به افزایش است و کمیته داوران باید هرچه زودتر وارد عمل شود و جلوی آن را بگیرد.

حیدر سلیمانی عنوان کرد: در هفته های دوم و سوم لیگ برتر اشتباهات داوری بسیار محرز و آشکار بود و برخی تیم‌ها امتیازات حساسی از دست دادند.

وی گفت: در بازی پرسپولیس مقابل گهر، اشتباهات فاحشی در داوری رخ داد و منجر به ضایع شدن حق تیم گهر شد که قطعا تبعات این اشتباهات در آینده برای کمیته داوران سنگین خواهد بود.

سلیمانی تصریح کرد: در بازی هفته گذشته نیز شاهد بودیم که گل های تراکتورسازی و سایپا به دلیل خطای کمک داور گرفته نشد واین امر از همین ابتدا می تواند داوری‌ها را تحت الشعاع قرار دهد.

وی افزود: تکنولوژی خط دروازه هنوز توسط فیفا اجرایی نشده و تا زمانی که این اتفاق در همه جای دنیا رخ ندهد همواره باید شاهد بروز چنین اشتباهاتی باشیم در بازی شب گذشته علاوه بر این اشتباه داور و کمک داور، اشتباهات دیگری نظیر نگرفتن خطای پنالتی به نفع گهر و اخراج نادرست پولادی را هم رخ داد که ضعف داوری آنان در نیمه دوم را آشکار کرد.

پیشکسوت داوری علت اصلی ضعف داوری در بازی پرسپولیس مقابل گهر را، عصبانیت و مداخله بی مورد کمک داور در کار بازیکنان عنوان کرد و گفت: داود رفعتی یکی از داوران با تجربه و بین المللی ماست اما به علت اعتراض بازیکنان، در بازی شب گذشته عصبی شد و تمرکز خود را از دست داد و به همین دلیل نتوانست گل صحیح محمد پروین را ببیند و در سایر صحنه‌ها نیز به همراه داور مسابقه قضاوت خوبی را از خود به نمایش نگذاشتند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: اگر اتفاقات این بازی در شهر دورود می افتاد معلوم نبود چه فاجعه ای رخ می داد زیرا قطعا تماشاگران لرستانی تحمل دیدن ضایع شدن حقشان را نداشتند. کمیته داوران اکنون با حضور فنایی و مرادی بار فنی بالاتری به خود گرفته و باید از هم اکنون با برگزاری چند جلسه کلاس عملی، جلوی اشتباهات فاحش در هفته های بعد از سوی داوران را بگیرد زیرا هم اکنون حساسیت لیگ کمتر است و در هفته های آینده دیگر تیم‌ها تحمل چنین اشتباهاتی را ندارند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391