برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

وقتی پدیده نداریم، محتاج دو رگه‌ها می شویم

شنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۹:۴۲ — افکارنیوز

در شرایطی که چرخش مالی چند ده میلیاردی در فوتبال ایران در جریان است، روند پدیده سازی در فوتبال ایران به نحوی رو به کندی گذاشته که دست به دامان بازیکنان دو رگه شده ایم.

کارلوس کی‌روش و جواد نکونام و اشکان دژاگه

استفاده از بازیکنان دو رگه در تیم ملی مخالفان و موافقان خاص خود را دارد، برخی معتقدند استفاده از این بازیکنان در وضعیتی که بازیکنان ایرانی زیادی در لیگ های داخلی داریم که هیچ گاه فرصت حضور در تیم ملی را پیدا نمی کنند، ظلم به این دسته از بازیکنان می باشد، ضمن اینکه این بازیکنان در فوتبال ایران پرورش نیافته اند و علاوه بر اینکه با فرهنگ و اخلاقیات ما آشنایی ندارند، این احتمال وجود دارد که بازی کردن آن‌ها در تیم ملی بعدها تبعاتی از ابعاد غیر ورزشی داشته باشد.

اما موافقان استفاده از بازیکنان دورگه مدعی هستند که این بازیکنان که در لیگ های اروپایی فرصت بازی کردن پیدا می کنند، کیفیت متفاوتی نسبت به بازیکنان داخلی دارند و باید از پتانسل آن‌ها برای بالا بردن سطح کیفی تیم ملی و کمک به موفقیت این تیم بهره برد.

در اردی اخیر تیم ملی کارلوس کی روش سرمربی تیم از سه بازیکن دو رگه برای حضور در تمرینات دعوت کرد.رضا قوچان نژاد، امید نظری و اشکان دژاگه این سه بازیکن بودمد که در این میان قوچان نژاد فرصت بازی پیدا نکرد.

در این بازی نه دژاگه نمایش دلچسبی داشت و نه امید نظری بازی متفاوتی را اجرا کرد البته اظهار نظر در مورد هر دو این بازیکن و همچنین قوچان نژاد هنوز زود است اما به نظر میرسد در لیگ برتر نیز بازیکنان زیادی داریم که به چشم نیامده اند وشاید هیچ گاه نیز فرصت حضور در لیگ برتر را پیدا نکنند.

از طرفی به نظر میرسد کاهش روند پدیده سازی در فوتبال ایران که به دلیل نتیجه گرا بدن باشگاه‌ها و نبود مکانیسم صحیح در امر بازیکن سازی رخ می دهد، در تمایل مربیان تیم ملی برای استفاده از بازیکنان دو رگه بی ارتباط نباشد و شاید اگر پدیده های زیادی در لیگ ظهور کنند؛ دیگر چشم انتظار درخشش بازیکنی که نسبش به ایران برسد، در آن سوی مرزها نباشیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391