برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

گزارش زنده : استقلال ۱ - ملوان ۱

یکشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۲۳:۲۳ — گل

استقلال نیمه دوم را با حمله آغاز کرده است و بدون هیچ تغییری پا به میدان گذاشته است.

تیم استقلال

ورزشگاه آزادی تهران

استقلال تهران ملوان بندر انزلی

تعداد تماشاگران : ۱۵ هزار نفر

ترکیب استقلال : سید مهدی رحمتی ، خسرو حیدری (علی حمودی در دقیقه‌ی ۸) ، امیرحسین صادقی ، حنیف عمران‌زاده ( امین منوچهری در دقیقه‌ی ۵۶) ، پژمان منتظری ، جواد نکونام ، فریدون زندی (رودریگو توزی در دقیقه‌ی ۸۰) ، فابیو جانواریو ، هاشم بیک‌زاده ، سیاوش اکبرپور و آرش برهانی

سرمربی : امیر قلعه‌نوعی

ترکیب ملوان : سرگی پاشنکو ، بابک پورغلامی ، سیامک کوروشی (محمدامین حاج‌محمدی در دقیقه‌ی ۷۰) ، احمد سید صالح (سعید سالارزاده در دقیقه‌ی ۶۰)، جواد شیرزاد ، پژمان نوری ، مازیار زارع ، محمد حیدری ،محمد نزهتی و جلال رافخائی

سرمربی : فرهاد پورغلامی

داور : تورج حق‌وردی

اخطار : کارت زرد برای هاشم بیک‌زاده در دقیقه‌ی ۷ ، کارت زرد برای فریدون زندی در دقیقه‌ی ۵۵ ، کارت زرد برای آرش برهانی در دقیقه‌ی ۶۵

گل : محمد نزهتی در دقیقه‌ی ۲۳ ، آرش برهانی در دقیقه‌ی ۷۲

شرح گل :

استقلال ۰ – ۱ ملوان : درحالی‌که محمد نزهتی با یک شوت بسیار زیبا رحمتی را وادار به واکنش کرد ، توپ به کرنر رفت تا روی این ضربه‌ی کرنر که توسط پژمان نوری زده شد ، خود نزهتی بتواند با یک ضربه‌ی سر شیرجه‌ای زیبا دروازه‌ی رحمتی را بگشاید. نکته‌ی جالب آن است رحمتی با خروج اشتباه خود مقصر اصلی بر روی این صحنه بود.

استقلال ۱ – ۱ ملوان : بازیکنان استقلال پشت محوطه‌ی جریمه صاحب یک ضربه‌ی آزاد شدند و زندی پشت این توپ قرار گرفت. توپ ارسالی زندی به علی حمودی رسید و او با یک ضربه‌ی سر یک پاس رو به بیرون برای برهانی فرستاد و این بازیکن نیز توانست دروازه‌ی ملوان را بگشاید.

نکته‌ی جالب آن است که بازیکنان ملوان به بهانه‌ی آفساید حرکت نکردند. جالب‌تر آن است که قبل از زدن ضربه توسط زندی قلعه‌نوعی به شدت حمودی و برهانی را برای رفتن به محوطه‌ی جریمه صدا می‌زد.

شرح بازی :

بازی در پانزده دقیقه‌ی ابتدائی بازی بسیار کم افت وخیز دنبال شده‌است و هیچ کدام از دو تیم موقعیت بسیار جدی را بر روی دروازه‌ی حریف ایجاد نکرده‌اند. با این وجود یاران آبی‌پوش برتری بساری خفیفی را در مالکیت توپ داشته‌اند. شاید جدی‌ترین صحنه‌ی این بازی در همتن ثانیه‌های آغازین بازی در محوطه‌ی استقلال رقم خورد جایی‌که جلال رافخائی در محوطه‌ی جریمه واژگون شد و مدعی ضربه‌ی پنالتی بود ، اما حق‌وردی اعتقادی به پنالتی نداشت.

عمده‌ی حرکات استقلال از جناح راست شکل گرفته است و آبی‌پوشان سعی دارند با سانترهای مکرر از این جناح به گل برسند ، اما در هرصورت این کار در غیاب خسرو حیدری کاری بس دشوار است.

نیمه‌ی نخست این دیدار گرچه از نظر مالکیت توپ با برتری استقلال همراه بود ، اما در نهایت با برتری ملوان به پایان رسید. در این دیدار استقلال موقعیت‌های خوبی برای گل‌زنی داشت اما پاشنکو و همچنین تیر دروازه از جمله عواملی بودند که استقلال از رسیدن به گل بازماند.

در این دیدار تاکتیک اصلی استقلال برای رسیدن به گل مثل همیشه نفوذ از جناحین و سانتر به روی دروازه بود. که این اتفاق بیش‌تر از جناح راست و در غیاب خسرو حیدری انجام شد.

در نیمه‌ی نخست ملوان بسیار هوشمندانه بازی کرد و قدر تک موقعیت‌های خود را به خوبی دانست و البته کمی هم خوش‌شانس بود که توانست این نتیجه را تا پایان نیمه‌ی نخست حفظ نماید.

دقایق حساس :

در دقیقه‌ی ۲۵ بازی استقلال صاحب یک ضربه‌ی آزاد از پشت محوطه‌ی جریمه شد که جانواریو توپ را به زیبایی سانتر کرد تا توپ در یک موقعیت عالی در اختیار صادقی قرار گیرد و این بازیکن با یک ضربه‌ی سر شیرجه‌ای توپ را با اختلافی بسیار کم به کنار دروازه‌ی ملوان کوبید.

در دقیقه ۳۰ بازی بار دیگر استقلال صاحب موقعیت عالی شد که بار دیگر شانس با آبی‌پوشان یار نبود توپ با تور دروازه آشنا نشد. در این صحنه هاشم بیک‌زاده جانواریو را به خوبی در پشت محوطه جریمه صاحب توپ کرد و این هافبک خلاق از بین چند مدافع شوتی زیبا را به سمت دروازه‌ی ملوان نشانه رفت که سرگی پاشنکو با واکنشی زیبا توپ را دفع کرد.

در دقیقه‌ی ۳۵ بازی بار دیگر استقلال از پشت محوطه‌ی جریمه روی یک شوت زیبا توسط فریدون زندی صاحب موقعیت شد که این‌بار تیر دروازه عاملی برای نرسیدن استقلال به گل بود.

در دقیقه ۳۶ بازی ، استقلال در محوطه‌ی جریمه صاحب یک موقعیت گل شد. در این صحنه ابتدا صادقی ابتدا توپ را در اختیار بیک‌زاده قرار داد و برای جاگیری به عمق رفت و بیک‌زاده توپ را در اختیار اکبرپور قرار داد و او نیز بار دیگر توپ را صادقی سپرد و او نیز توپ را با ضربه‌ای نه‌چندان خطرناک و تکنیکی در آغوش پاشنکو قرار داد.

در دقیقه‌ی ۳۸ بازی ملوان نیز پس از زدن گل اول بار دیگر توسط نزهتی در محوطه‌ی جریمه صاحب موقعیت گل شد که این‌بار این عمران‌زاده بود که خود را برابر توپ قرار داد و توپ را به کرنر فرستاد. در این صحنه نزهتی ابتدا صادقی را جا گذاشت و سپس اقدام به زدن ضربه نمود.

در دقیقه‌ی ۵۷ بازی روی یک سانتر از جناح چپ جلال رافخائی صاحب یک موقعیت بسیار عالی شد و او با یک ضربه‌ی سر مطمئن توپ را در درون دروازه قرار داد ، اما کمک داور رافخائی را در موقعیت آفساید اعلام کرد.

اتفاقات ویژه :

بر روی پیراهن بازیکنان استقلال در دیدار با ملوان هم اثری از اسپانسر دیده نمی‌شود. البته پشت پیراهن بازیکنان استقلال نام دو حامی مالی دیده می‌شود. به این ترتیب بار دیگر اسپانسر بدون اسپانسر اصلی به میدان رفت.

بر روی پیراهن بازیکنان ملوان نام آذربایجان را حک شده و به این ترتیب باشگاه ملوان با زلزله زدگان آذربایجان شرقی همدردی کردند.

صادق درودگر مدیرعامل و غفور جهانی پیشکسوت ملوان در جایگاه حضور دارند.

علی امیری، امیر عرب، سید مهدی علوی از معاونان باشگاه استقلال و امین نوروزی معاون پزشکی استقلال نیز در جایگاه ویژه حضور دارند.

هواداران استقلال از شکست پرسپولیس برابر داماش گیلان به شادی پرداخته و برای دقایقی طولانی امیر قلعه نویی را تشویق کردند.

پیش از آغاز این دیدار، پژمان منتظری مدافع ملی پوش استقلال بازیکنان این تیم را جمع کرد و برای لحظاتی با آنان به صحبت پرداخت و به حساسیت های دیدار با ملوان اشاره کرد.

بازیکنان استقلال و ملوان با بازوبند و ربان های سیاه رنگ به میدان آمده اند. برروی پیراهن ملوانی‌ها با رنگ مشکی نام آذربایجان نقش بسته است.

حدود ۲۰۰ هوادار پرشور ملوان نیز خود را از انزلی به ورزشگاه آزادی رسانده و در جایگاه پرسپولیسی‌ها مستقر شده اند.

هواداران استقلال با سردادن شعارهایی برای پرسپولیس‌ها شروع به کری خوانی کرده و دیدار شهرآورد تهران که روز جمعه برگزار می شود را یادآوری کردند.

زمانی که بازیکنان دو تیم وارد میدان شدند، مازیار زارع، پژمان نوری و حسین بادامکی بازیکنان ملوان که سابقه حضور در پرسپولیس را دارند با اعتراض هواداران استقلال روبرو شدند.

خسرو حیدری ، بازیکن ملی‌پوش استقلال در همان دقایق بازی دچار مصدومیت شد و در نهایت نیز جای خود را به علی حمودی داد. این اتفاق شوک بزرگی به یاران استقلال و امیر قلعه‌نوعی بود ، چراکه سانترهای خسرو حیدری یکی از راه‌های اصلی رسیدن به گل برای شاگردان قلعه‌نوعی محسوب می‌شد.

در دقیقه‌ی ۶۵ بازی یکی از بازیکنان ملوان برای چندمین بار بر روی زمین افتاد تا بازیکنان استقلال که دیوانه‌وار در پی رسیدن به گل بودند ، مجبور شوند توپ را به بیرون بزنند. در این صحنه برهانی به قصد اعتراض به سوی بازیکن ملوان رفت و با اعتراض‌های شدید خود در تلاش برای ایجاد جنجال بود. البته در این صحنه برهانی با یک شیطنت مچ پای بازیکن ملوان را لگد کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391