برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جنگ بیرونی فتح ا... زاده، جنگ درونی رویانیان

یکشنبه، ۸ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۱۰ — قدس آنلاین

صدای فتح ا… زاده چقدر زود درآمد. وقتی که گفت: «تیم من در شرایط بدنسازی است. هنوز بدن بازیکنان به فرم عادی نرسیده و برای همین در این دو بازی چندان چنگی به دل نمی‌زدیم...»

علی فتح الله زاده و محمد رویانیان و تیم استقلال

اما این صدا بیشتر از این که شبیه به یک استدلال باشد، بسان توجیهی می‌ماند که برای ناکامی هفته دوم و بازی ضعیف در هفته اول به زبان آمد. مدیرعامل استقلال، از کدام خستگی و بدنسازی حرف می‌زند؟
به سایپا نگاه می‌کنیم که درخشان ترین بازیکنانش رحمان احمدی درون دروازه و سعید دقیقی در خط حمله بودند. اولی ۵ موقعیت گل استقلالی‌ها را گرفت و دومی دو گل زد که یکی صد درصد سالم بود و رد شد و دومی هیچ شبهه‌ای برای سالم بودنش باقی نگذاشت. سایپا از چه روزی و چگونه بدنسازی کرد که امروز استقلال را شکست می‌دهد؟
تقوی در خط حمله‌اش دو مهاجم خود مانند کریم انصاری فر و امین منوچهری را کادو پیچی شده به هوادار پرسپولیس و استقلال تحویل می‌دهد. اما در نقطه مقابلش، بازیکنی که همین امروز قلعه نویی او را تمام شده می‌داند را به تیمش می‌آورد تا معادله مهمترین بازی تیمش در هفته دوم را عوض کند.
آنچه علی فتح ا... زاده به زبان آورده را می‌توان توجیهی تمام عیاردانست. اما دستکم او توانسته آن قدر مجموعه‌اش را یکدست بسازد که نگران رفتارهای غیراصولی زیر دستانش باشد. به اتفاقاتی که در پرسپولیس افتاده نگاه کنید. همان مردی که بیش از سه دهه تصور می‌کرد پرسپولیس چیزی جز ملک شخصی‌اش نیست و البته همواره خاطره چند بار حمل کردن پیراهن بازیکنان تیمش را در صندوق عقب به عنوان سندی به عنوان تملک تیم خود به زبان می‌آورد، حالا پس از یک بازی و یک شکست درخواست کمیته اضطراری را می‌دهد تا به وضعیت مانوئل رسیدگی شود. پروین نه تنها درمانی برای دردهای پرسپولیس نیست که خود دردی بزرگ در روزهای حساس زندگی این تیم به شمار می‌آید. مردی که هرگز اجازه نداد مت کوویچ، وینکو، سوبل و استیلی با خیالی راحت در این تیم زندگی کنند و زیر پای همه آنها را به نوعی خالی کرد، حالا انگشت اشاره‌اش را به سوی مردی مانند مانوئل نشانه رفته است.
اگر در استقلال، یک مصاحبه از امیری یا نظری جویباری با واکنش تند فتح ا... زاده روبه‌رو می‌شود و همه چیز به حالت عادی برمی‌گردد، اگر در استقلال از روز اول فتح ا... زاده پایه و بنا را روی محوریت شخص مدیرعامل می‌گذارد، اگر در استقلال فتح ا... زاده خود را سخنگوی روزهای شکست و ناکامی کرده، اگر در استقلال همه می‌دانند که علی فتح ا... زاده اجازه خودنمایی به هر فریادزنی را نمی‌دهد و اگر کار از کار بگذرد، قطعا صدای اعتراضش بلند خواهد شد، در پرسپولیس آن قدر تردید و ابهام در مورد واکنشهای احتمالی رویانیان به پروین وجود داشت که علی کریمی روز پس از شکست برابر فجر و شنیدن افاضات پروین به دوستانش گفت: «حالا ببینیم آقای رویانیان هیچ واکنشی نشان می‌دهد؟!»
این تصور که برخوردهای قاطع رویانیان فقط و فقط با بازیکنان است و پروین همواره از حاشیه امنیت کافی سود می‌برد، باعث شد حتی بازیکنان هم نسبت به فضای آلوده‌ای که پروین می‌ساخت دچار ترس شوند. ترس از تزلزل جایگاه سرمربی و احتمال بازگشت دوباره پروینیسم به ساختار باشگاه. اما رویانیان انگار خیلی زودتر از آنچه انتظار می‌رفت و تصور می‌شد، معادله‌های پروین را برهم زد. جایگاه مدیریت راهبردی‌اش را از او گرفت و طی حکمی اعلام کرد که از این پس تشکیل کمیته فنی بدون حضور شخص مدیرعامل، غیر قانونی خواهد بود.
یکی مانند فتح ا... زاده آن قدر تجربه و البته آن قدر ثبات در مدیریت خود داشته که مجموعه‌اش را یکدست و تحت امر خود بسازد و وقتی هم که تیمش شکست می‌خورد، با خیالی آسوده و راحت، بدون دغدغه و نگرانی، توجیهاتی عامه پسند را به زبان براند. توجیهاتی که اگر مدیرعاملی دیگر به زبان می‌آورد، خود او در مقام یک منتقد از آن کلام بلند می‌شد. یکی مانند رویانیان اما همین امروز بیش و پیش از آنکه نگران حریف بعدی در زمین بازی باشد، نگران خط و خطوطی است که از داخل باشگاه شکل می‌گیرد.
رویانیان همان روزی که برگه‌هایی در محکومیت متسو نوشته شد هم بخوبی می‌دانست که این حرکت، نه خودجوش بوده و نه با نظر مردم!
رویانیان امروز هم باید با حریف درونی بجنگد و هم با حریف بیرونی. این روایت دو رقیب متضاد است، رقیبانی که شباهتی به هم ندارند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391