برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فرهنگ فوتبال ایرانی

چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۱۱ — خبرآنلاین

فرهنگ ، دستوری نیست. فرهنگ ،رفتارهای همراه با رضایتی است که در زندگی عادی انسانها تکرار می شود. فرهنگ ، مهم ترین صادرات یک کشور است. اگر کشوری بتواند فرهنگ خود را به دیگران صادر کند می تواند مطمئن باشد، بازار مصرف ، تضمین شده ایی را برای محصولات خویش بوجود آورده است. فرهنگ ، مقوله ایی نیازمند به زمان وبطور حتم با برنامه ریزی درازمدت است .

تیم صبای قم

درهرکشورنقش رادیو وتلویزیون ملی و رسمی به عنوان اصلی ترین سازمان فرهنگ ساز آن سرزمین ،بسیار مهم وجدی است. مسؤلیتی که به جهت اهمیت خود ، نیاز به پاسخگویی را ایجاد می کند.رهبر انقلاب ، چهار مولفه دین، آگاهی ، اخلاق وامید را از جمله انتظارات خویش از رسانه ای ملی مطرح فرمودند.
مقوله ای ورزش وبویژه فوتبال در طی سالهای اخیر حجم بیشتر توجهات را در فضای رسانه ایی کشور به خود معطوف کرده است. فوتبال از سال ١٢٤٢ هجری شمسی با قوانین داخل چارچوب خود شکل یافت اما کمتر کسی است که نداند داستان فوتبال ایرانی در خارج از زمین بازی وحتی فراتر فضای فوتبالی رقم می خورد. ما غیرفوتبالی ترین مدیران فوتبالی دنیا را داریم . چرا ؟ چون لابد فوتبالی‌ها نتوانسته اند مدیران لایق وشایسته ای را تربیت نمایند!

رسانه ملی وعدالت رسانه ای

نمی دانم چقدر پول برای خرید یک تورنمنت خارجی یا مسابقاتی نظیر یورو٢٠١٢ پرداخت شده است؟ برای مسابقات جام جهانی فوتبال چطور؟ اما از نظر فقهی و شرعی بد نیست این استفتاء از مراجع استفسارشود که اگر رسانه ملی بواسطه پخش مستقیم وتحلیل محتوای یک پدیده نظیر لیگ برتر فوتبال ایران ، میلیاردها تومان درآمد از محل آگهی‌ها و نیز پرنمودن آنتن شبکه های مختلف رادیو وتلویزیونی کسب کند، دراین شرایط آیا جایز است حق پخش بازیهای فوتبالیست های ایرانی که به نوعی حق تمامی کارگران ایرانی دخیل در این عرصه هستند را کمتر از نمونه خارجی و درآمدهای ناشی ازهمان پدیده ؛ خریده وبه جهت انحصاری بودن درمعامله با ایشان، خدای نکرده از اجبار وشرایط تحمیلی استفاده کند؟ چنین رویه ایی درعقدقرارداد ازنظرشعائر اسلامی بلاءاشکال است؟

پیروی از رهبری شعاری نیست

درست درزمانی که شایعه های در گوشی در خصوص قراردادهای میلیاردی درخصوص نمایش کار کارگران ( بازیکنان) فوتبالیست خارجی درقالب جامها ومسابقات مختلف در طی سالهای اخیر مطرح بوده وهست. همچنین شبهات شفاف نشده ایی از شایعات درباره ابهامات مالی مرتبط با فضای تبلیغات و آگهی های رسانه ای ملی به گوش می رسد ، خبر کوتاه نیامدن تلویزیون وندادن حق کارگران ایرانی شاغل در صنعت فوتبال موجب تاسف است. تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری در شعار وادعا نیست ، بلکه در عمل و اجراست.مابرای گردش بیشتر چرخ های صنعتی ، صنایع و زیر مجموعه های ًیوفاً و ًفیفاً پول هنگفتی را می پردازیم اما آنگاه که صحبت از فلان کارگر شاغل در زمین فوتبال ویا تماشاگران محروم از ورزشگاه گهردورود می شود.....
اشکال ما ودر واقع ظلم ما در حق امام امت ورهبری نظام ، در شرایط حساس کنونی، عدم تبعیت تکنیکی ،تاکتیکی وحرفه ایی ازایشان است. مدیری که در طول سالهای گذشته از یک جام جهانی فوتبال تا جام بعدی ویا از یک لیگ برتر اروپایی تا دوره بعد، حاضر می شود چندین برابر سرمایه بیت المال را دراختیار تعالی صنعت فوتبال در کشورهای غربی نماید اما وقتی صحبت از پول فلان توپ جمع کن دور زمین آبادانی یا تبریزی می شود....
حمایت از کار وسرمایه ایرانی ، اشکال و ابعاد متعددی داردبه همایش ونمایش برگزارنمودن نیست . بلکه به باور داشتن قلبی واجرای عملی در زمینه های مختلف است.

عادلی که پرونده تلویزیون رانادیده می گیرد

آقای بامبل با صدای کلفت وپیچیده در گلویش گفت: چی دوباره غذا می خواد. بیچاره اولیورتویست نمی دانست که حق ندارد بیش از یک ظرف غذا بخورد. رگهای متورم شده گردن مدیر یتیم خانه ، نشان می داد که اولیور گرسنه ، پا را از گلیم خود فراتر و وارد حریم ممنوعه شده است...
با زبان روزه نمی خواهم دروغ بنویسم. من نود این هفته را کامل ندیدم .اما لابد شاید به اندازه وکامل به بحران موجود در دعوای پولی بین فدراسیون و تلویزیون پرداخت . تمامی خبرهای موجود در سایت هاوخبرگزاریهای معتبر را رصد کرده والبته جوابیه مدیران رسانه ملی را پخش کرد. چرا ؟ چون عادل ، عادل است. به نظر شما این پرسش برای نظرسنجی نود این هفته بهترنبود؛
درچالش بین تلویزیون وفدراسیون فوتبال درباره میزان حق پخش بازیهای فوتبال ، ً حقً با کدام است؟ الف_ تلویزیون ب_ فدراسیون فوتبال
پیامبر خدا فرمودند که برای ً اخلاق ً ومکارم اخلاقی ، مبعوث شدند .یکی از انتظارات رهبری ازرسانه ملی نیز ً اخلاق ً است. حال پرسش مهم این است در شبی از شبهای ماه صفای دل، بخشودن وبخشیده شدن، عفو ورحمت به خود وسایرین ، حرمت وکرامت ؛ آیا اخلاقی است زمینه مجادله واتهام زدن دومدیر وإنسان شریف فراهم شود ؟ اگر بپذیریم که اتهام زدن ودروغ گو خطاب کردن، توهین به دیگران ، درشت گویی و... غیر اخلاقی است وفضای فرهنگی جامعه و فوتبال را تخریب می نمایدبایدقبول کردفراهم کننده زمینه های بروز این فرایند غیراخلاقی نیز مسؤل وپاسخگوست.
امیرقلعه نویی بزرگوار، در معدود دفعات حضور خود در برنامه نود انتقاد به حق وسازنده ایی به برنامه محور نبودن وحاشیه پردازی برنامه نود اشاره داشت. حاشیه پردازی یعنی درجایی که حرف از عدم ورود دوربین های تلویزیون به ورزشگاه هاست، شما دومدیرعامل شریف اما خسته از نیش زبان های اطرافیان ،را مثل گلادیاتورها در مواجه تلفنی قرار دهی!
ژاپنی‌ها ضرب المثلی دارند که تاکید می کندً دم در پس سر ماهی می جنبدً ؛ طبیعی است مردم اخلاق را از بزرگترهای جامعه می بینند ومی آموزند. امید است با برطرف شدن چالش بین رسانه ملی وجامعه فوتبال ایران ؛ همچنین نگاه اخلاقی تر وفرهنگی تر از برنامه های فوتبالی رسانه ملی به منصه ظهور برسد.

مظلومیت فوتبال

سخن آخر اینکه ، راستش فوتبال ایرانی، مثل خیلی چیزهای دیگر ایرانی ، خیلی مظلوم است. مثل صف خریدمرغ که تصاویرتاسف بار آن در روزهای بلند وگرم تابستان ،کرامت انسانی نشانه رفته است.
پرشمارگان ترین روزنامه فوتبالی کشور که تنها رسانه خصوصی عضوباشگاه صدهزارنسخه ای های مطبوعات و زبان حق طلبانه جامعه فوتبال ماست در طول دو هفته اخیر تاچه میزان به این بحث ورود کرده است؟ چرا ؟
چرایش بأشد برای وقتی دیگر، اما ای کاش سردبیران نشریات خصوصی شاغل درسازمان های دولتی نباشندتا...

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391