برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مدارس فوتبال تفریح گاه نامناسب تابستانی

چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۲۶ — تابناک

اگر بخواهیم نمونه مناسبی را در فوتبال جهان از اثر گذاری این نوع سرمایه گذاری نام ببریم میتوانیم باشگاه بارسلونای اسپانیا را نام ببریم. مسئولان بارسلونا در سن نونهالی سرمایه گذاری و آموزش مناسبی راپس از کشف استعداد روی لیونل مسی و امثال آن انجام میدهند و همین نوع تفکر باعث میشود پس از طی کردن مدت زمانی خاص صاحب میلیونها دلار درآمد به همراه کسب افتخارات متعدد باشگاهی و بین المللی بشود.

چندی است با شروع فصل تابستان دوباره قصه تکراری مدارس فوتبال بر سر زبانها افتاده است .از یک سو خانواده‌ها با توجه به شنیدن اخبار قراردادهای میلیاردی در فوتبال ایران نسبت به گذشته بیشتر تشویق و ترغیب می شوند که با ثبت نام در این کلاسها آینده شغلی فرزندان خویش را بتوانند تضمین کنند واز سویی با توجه به کیفیت نا منا سب و غیر استاندارد این مدارس ،باعث دل آزردگی شدید خانواده های علاقمند به این امر می شود.

به گزارش «تابناک»، اگر بخواهیم واقعا بطور کارشناسی مشکل مدارس فوتبال و عدم باز دهی مناسب آنرا در سطح کشور بررسی کنیم ، باید اول تعریف درست مدارس فوتبال وساختار صحیح آ ن را توسط مسئولین امر وفدراسیون فوتبال کشورمان بعنوان متولی اصلی ، طبق استانداردهای بین المللی به صورت مکتوب در بیاوریم و طبق قانون خاصی آن را توسط مبادی ذیربط به اجرا در بیاوریم.به عنوان مثال وقتی در یک زمین فوتبال و در گرمترین ساعات شبانه روز و با حداقل امکانات اولیه حدود ۸۰ الی ۱۰۰ نفر بازیکن را در سن نونهالی و خردسالی با آسیب پذیری شدید ، آنهم با یک به اصطلاح مربی ،که سن بسیار پایین وتجربه اندکی در این کار دارد وارد زمین می شوند وبا چند توپ در یک زمان کم به جای آموزش صحیح واصولی آنان را خسته و دلزده می کنیم ،

دیگر نباید توقع داشته باشیم که فوتبال ملی ما دارای پشتوانه قوی وغنی باشد

تا زمانی که مدل سازندگی در فوتبال ما بدین طریق پیش برود نتیجه اش این میشود که علی کریمی در ۳۵ سالگی و رضا عنایتی در ۳۷ سالگی ستاره مسابقات لیگ برتر ما میشودبه راستی اگر بخواهیم فرمول درستی برای مدارس فوتبال در نظر بگیریم باید به این طریق باشد که برای هر ۱۸ نفر بازیکن یک زمین ، یک تدارکات ، وحداقل سه مربی کارآزموده به طور علمی و دقیق کار کند .ضمننا باید بهترین مربیا باتجربه وکار آزموده را در این سطح دعوت به همکاری کرد به قول قدیمی های اهل فن باید مربیان پیکره تراش وسازنده را با حقوق کفی وشرایط مناسب برای آموزش آینده سازان این مملکت استخدام کرد.

به درستی اگر در این میان دولت و فدراسیون هر گونه هزینه ویارانه ای را در جهت آموزش صحیح این نوگلان اختصاص بدهد نه تنها پول خود را دور نریخته ، بلکه سرمایه گذاری مناسبی را برای فوتبال خویش آنجام داده است.اگر بخواهیم نمونه مناسبی را در فوتبال جهان از اثر گذاری این نوع سرمایه گذاری نام ببریم میتوانیم باشگاه بارسلونای اسپانیا را نام ببریم. مسئولان بارسلونا در سن نونهالی سرمایه گذاری و آموزش مناسبی راپس از کشف استعداد روی لیونل مسی و امثال آن انجام میدهند و همین نوع تفکر باعث میشود پس از طی کردن مدت زمانی خاص صاحب میلیونها دلار درآمد به همراه کسب افتخارات متعدد باشگاهی و بین المللی بشود.

با تمام این اوصاف متذکر میشویم اگر میخواهیم که فوتبال ملی و باشگاهی ما دارای پشتوانه های غنی وبسیاری بشود باید به نکات زیر توجه خاصی نماید: الف- در آیین نامه لیگ برتر و سایر لیگ های کشور قانونی وضع شود که هر باشگاه مطرح باید حداقل ۸ مدرسه فوتبال پویا در نقاط مختلف شهر و کشورش داشته باشدو همه آنها باید از یک الگوی خاص ودستورالعمل هماهنگ وویژه تحت نظارت باشگاه مطبوع وکمیته فنی مربوطه پیروی کنند.

ب-ترتیبی اتخاذ شود که مربیان و مدرسان این کلاسها دارای بالاترین مدارگ مربیگری و علمی بوده ودر کنار ایشان حتما متخصص تغذیه و پزشک حضور داشته باشد.

ج-هربازیکن یا شاگرد این گونه مدارس دارای پرونده الکترونیکی پزشکی کامل به همراه رکوردهای مهارتی ،وپیشرفت های ورزشی و تحصیلی باشد که در مواقع لزوم بتوان با استفاده از آن کارت الکترونیکی در سریع ترین زمان به بانک اطلاعاتی آن فرد دست یافت.

د-باید الگویی طراحی شود که وقتی هر بازیکن در یک مدرسه فوتبال ثبت نام میکند موظف باشد که در چهار فصل سال آموزش ببیند.ومهمتر اینکه باید خانواده کارآموز متعد بشوند که فرزندشان ۱۶ ترم سه ماهه وپیاپی به کلاس برود .مناسب ترین زمان از ۱۲ سالگی است که پس از اتمام کلاسها یعنی ۱۶ سالگی است . در انموقع میشود این نوجوانان آموزش دیده را که همه اصول فوتبال پایه را بهمراه بازی کردن در دیدارهای تدارکاتی بسیار و رقابتهای باشگاهی نونهالان تجربه کرده اند برای تست به رده سنی نوجوانان باشگاههای بزرگ و مطرح اعزام کرد..پس از چند سال از اجرای این طرح هماهنگ شاهد خواهیم بود که هزاران کریم انصاریفرد وامثالهم به فوتبال ملی و باشگاهی معرفی خواهد شد.ودیگر فقط به تک ستاره های خودجوش دلخوش نخواهیم بود.

در پایان امیدواریم فدراسیون فوتبال همانطور که بخاطر ترس از خطر تعلیق فوتبال در آسیا به باشگاهها ضرب الاجل برای حرفه ای شدن میدهد ، برای اجرای این طرح هم ستاد ویژه ای را بخاطر احیای فوتبال کشور از پایه اختصاص بدهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391