برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

در آستانه‌ی هفته‌ی سوم، به استقبال سکانس‌های تکراری

دوشنبه، ۹ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۹:۳۷ — گل

گهر حتی میهمان ناخوانده هم نیست ، خانه به دوشی آواره است که با وجود حضور در لیگ برتر تاکنون طعم میزبانی را نیز نچشیده است.

تیم گهر زاگرس

لیگ برتر با توجه به برنامه‌ی فشرده‌ای که پیش‌رو دارد، امروز پس از وقفه‌ای کوتاه آغاز می‌گردد تا تنور رقابت‌های لیگ برتر بیش از پیش داغ و پرحرارت گردد، حرارتی که باعث کنار رفتن پرده‌هایی می‌شود، پرده‌هایی که در پس آن‌ها هنرورانی آماده‌ی اجرای نمایش‌هایی تازه در صحنه‌‌‌ی لیگ برتر خواهند بود. اما نباید از این نکته غافل شویم که این نمایش‌ها از سکانس‌هایی تکراری و قابل پیش‌بینی تشکیل شده‌اند.

دسته‌اولی‌های لیگ برتر نما
حضور گهر زاگرس در لیگ برتر همان‌قدر خوشحالمان کرد که از حضور شیرین‌فراز کرمانشاه خوشحال شدیم. با آمدن شیرین‌فراز بسیار مسرور بودیم از جانب آن‌که حالا غرب ایران نیز در سطح اول فوتبال ایران ، نماینده خواهد داشت. اما بی‌توجهی به ساختارهایی که باید باشند و نبودند و توجه بیش از حد به عواملی که در گستره‌ی چشم‌ها بودند و خروجی جز حاشیه‌ها نداشتند ، سبب شد تا میهمان ناخوانده‌ی لیگ برتر را با استقبالی ویژه و بدرقه‌ای فاجعه‌بار راهی لیگی نمائیم که بدان تعلق داشت.

و حالا همین قصه را با تیم گهرزاگرس شاهد هستیم ، قصه‌ای از ابتدا ، انتهائی روشن خواهد داشت. حضور گهر را اگر با حضور زیرساخت‌ها در کنار این تیم همراه می‌دیدیم ، می‌توانستیم خوشحال باشیم که دنیای حرفه‌ای فوتبال حالا دیگر در ایران فراگیر شده و مشتریان زیادی در جای جای ایران دارد. می‌توانستیم خوشحال باشیم که زمینه‌ای ویژه برای رشد استعدادهای لرستانی فرآهم شده است ، استعدادهائی که می‌توانند پشتوانه‌ای برای تیم‌های ملی ما باشند. اما گهر حتی میهمان ناخوانده هم نیست ، خانه به دوشی آواره است که با وجود حضور در لیگ برتر تاکنون طعم میزبانی را نیز نچشیده است.

گهر زاگرس به معنای واقعی تیم دسته‌اولی لیگ برتر نمایی است که در هفته‌های پیش‌رو بیش از پیش چهره‌ی واقعی خود را نشان خواهد داد.

سرریز شدن کاسه‌های صبر ، از سوی هواداران و مسئولان

از دیگر قصه‌های تکراری دیگری که از هفته‌های سوم به بعد در لیگ برتر آغاز خواهد شد ، سرریز شدن کاسه‌ی صبر مسئولان و هوادران است. این اتفاق حتی در لیگ دوازدهم با سرعت بیش‌تری آغاز شد و هواداران فولاد خوزستان و مس کرمان آغازگران راه اعتراض بودند. بارها شاهد آن بوده‌ایم که تشنج‌های موجود بر روی سکوها به دلیل یک‌سری از تدابیر غلط مدیریتی که صرفا برای حفظ پست و مقام‌ها صورت می‌گیرد ، به انجام تغییر و تحولاتی در کادر فنی منجر شده است ، تغییراتی که تنها را نبوده‌اند و البته بهترین راه نیز نبوده اند.

تغییراتی از این دست علاوه بر آن‌که مهر تاییدی بر عدم حرفه‌ای بودن فوتبال ماست ، باعث رخت بربستن پارامتری تاثیرگذار به نام ثبات در راه پیشرفت فوتبال است. در این جامعه‌ی نابسامان فوتبال ، عامل ثبات را قربانی تفکری عام شده است ، تفکری که سال‌هاست به بهانه‌ی شوک وارد کردن به تیم باعث ایجاد تغییرات ناآگاهانه شده است. بر طبق همین تفکر بود که میروسلاو بلاژویچ در شرایطی که در مس کرمان نتایج قابل قبولی را کسب کرده بود از مس کنار گذاشته شد تا قاسم‌پور جای او را بگیرد. حالا پس از گذشت مدت اندکی همان شرایطی که برای بلاژویچ رخ داد ، در آستانه‌ی رخداد برای جانشین او یعنی قاسم‌پور است.

در لیگ تازه‌کار دوازدهم نیز فرکی ، قاسم‌پور ، ویسی و کربکندی بیش از همه در آستانه‌ی قرارگیری در متن این ماجرا خواهند بود.

سکانس تازه علم شده در فوتبال ما ، فریاد زدن نام اسطوره‌های خارج از گود

از زمانی‌که با اتفاقات خاص علی دائی از سرمربیگری پرسپولیس در لیگ یازدهم منع شد و حمید استیلی جایگزین او شد ، بطور ناخودآگاه در فوتبال ما و البته بر روی سکوهای فوتبال اتفاق ناخوشایندی مرسوم شد و آن هم فریاد زدن اسطوره‌ی خارج از گود بود. در سال گذشته فقط نام علی دائی به عنوان شعاری نمادین فریاد زده می‌شد ، اما حالا این اتفاق ناشایست با نام اسطوره‌های تیم‌های مختلف اتفاق می‌افتد.

همین هفته‌ی گذشته بود که با شکست استقلال نام فریاد مجیدی فریاد زده شد و در کرمان نیز نام مظلومی و سیفی. اما این اعتراضات جز آن‌که جو فوتبال را بیش از پیش ملتهب می‌سازد ، خروجی دیگری نخواهد داشت.

به هر ترتیب هر مجموعه‌ای باید براساس عملکرد و راه‌کارهای پیش‌روی خود ، خروجی مناسب و درخور خود داشته باشد. مجموعه‌ای همچون فوتبال ژاپن خروجی همچون کاگاوا خواهد داشت و فوتبال ما خروجی همچون بدعت‌های نو در ملتهب ساختن جو.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391