برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

استادیوم ورزشی یا کارناوال جنگی؟

یکشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۵۳

دوازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال پس از حدود ۶۰ روز تعطیلی آغاز شد. فوتبالی که این روزها هدف اصلی خود را گم کرده است و در هیاهوی جنجال ها، شرطبندی ها، فحاشی و ناسزاها، درگیری استادیوم ها، بازار داغ دلال‌ها و ... روزگار سپری می کند.

تیم ملوان و تیم گهر زاگرس

هرچند همچنان رده هایی از اخلاق و معنویت در فوتبال ایران مشاهده می شود اما این اخلاق مداری بعضا در سایه بی اخلاقی های حاکم در استادیوم‌ها محو می شود. فحاشی ها، جو نامناسب استادیومها، فضای نامناسب محیطی ورزشگاهها و ... عواملی است که باعث می شود خانواده‌ها کمتر از ورزشگاهها به عنوان ابزاری مناسب برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان خود یاد کنند.اما معمولا در هر دوره از لیگ برتر فوتبال کشور چندین دست از این بی اخلاقی‌ها دیده می شود که نمی توان به تمام فوتبال کشور تعمیم داد. این بی اخلاقی‌ها معمولا در اوج حساسیت و معمولا در روزهای پایانی لیگ شکل می گیرد اما لیگ دوازدهم سنت شکنی کرد و در هفته اول این بی اخلاقی را به تصویر کشید. بازی گهر زاگرس و ملوان بندر انزلی که بدلیل عدم تایید ورزشگاه دروود در کرج برگزار می‌شد با دعوا و درگیری بین هوادارن به پایان رسید. فحاشی و پرتاب سنگ از سوی هواداران دو تیم باعث شد میدان ورزش به یک میدان جنگی تبدیل شود. اینکه در این درگیری هوادارن کدام تیم مقصر بودند خیلی مهم نیست، مهمتر از مقصر باید گشت و دلیل اینگونه بی اخلاقی‌ها را یافت.درگیری، فحاشی، پرتاب سنگ، شکسته شدن صندلی های استادیوم و ... در هفته اول لیگ که حاوی هیچگونه حساسیتی نیز نیست بسیار تامل برانگیز است. هواداران و مسئولین دو تیم گهر زاگرس و ملوان بندانزلی باید به افکار عمومی پاسخگو باشند که به چه دلیل و درشراطی که هیچگونه بهانه ای برای اغتشاش وجود نداشت، هوادارانشان دست به چنین کارهای دور از شأن یک انسان واقعی زدند؟

تیم ملوان و تیم گهر زاگرس

هرچند این روزها فوتبال با جار و جنجال و فحاشی و حاشیه و ... شناخته می شود اما اگر همین روند ادامه پیدا کند مطمئنا دیگر نمی توان به فوتبال با دید یک مقوله فرهنگی ورزشی نگاه کرد و باید فوتبال را سپرد به صنعتگران و سیاسیون و اقصادیون و ...

تیم ملوان و تیم گهر زاگرس

امیدواریم ضرب المثل «سالی که نکوست از بهارش پیداست...» در دوازدهمین دوره لیگ برتر مصداق پیدا نکند که اگر پیدا کند باید فاتحه این فوتبال را خواند...

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391