برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قلعه‌نویی: قراردادهای آنچنانی بسته شده اما هنوز پولی نداده‌اند

سه‌شنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۰۱ — فارس

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: قراردادهای آنچنانی بسته شده اما هنوز پولی به بازیکنان نداده اند.

امیر قلعه‌نوعی

امیر قلعه نویی در برنامه ۹۰ شب گذشته به صورت تلفنی به سوالات عادل فردوسی پور پاسخ داد. متن این گفت و گو به شرح زیر است؛

* نظرتان در مورد بحث حضور بازیکنان ایرانی در قطر چیست؟

ابتدا باید تشکر کنم که چنین بحثی را مطرح کردید. باید در بحث انتقال بازیکن باهوش عمل کنیم زیرا با قطر در رقابت های مقدماتی جام جهانی همگروه هستیم.

* اینکه از پول بیت المال به بازیکنان رقمی مثل ۳ میلیارد تومان بدهید درست است؟

من با حرف شما موافقم اما باید به دنبال حلقه گمشده فوتبال باشیم. تزریق پول باید خروجی مناسبی برای جامعه داشته باشد. در تبریز که بودم ۷۰ هزار نفر به ورزشگاه می آمدند که حدود ۶ ساعت وقتشان را فوتبال پر می کرد یعنی اگر این ۷۰ هزار نفر در شش ضرب شود ببینید چند هزار ساعت وقت جوانان ما پر می شود. در محیط های آسیب پذیر هم نرفته اند. پس باید برنامه ریزی کنیم. این ارقام پولی نیست. در همین قطر ببینید چقدر پول داده می شود یا امارات ۲۶ میلیون دلار به مارادونا برای سرمربیگری یک تیم باشگاهی داد. بنابراین ما کاپیتان تیم ملی را آورده ایم که در میدان شهر پمپلونا به فارسی نوشته شده "سلام". چقدر باید بدهیم که این گونه برای کشورمان تبلیغ شود.

* باورش سخت است که نکونام با ۳۵۰ میلیون تومان به استقلال آمده باشد؟

من در مسایل مالی دخالت نمی کنم. البته باید تشکر ویژه ای از بازیکنان داشته باشم که بدون دریافت یک ریال تمرین و بازی می کنند. قراردادهای آنچنانی بسته شده اما هنوز پولی نداده اند.

* راضی نبودید مجیدی به استقلال بیاید؟

سال اولی که به استقلال آمدم یازده بازیکن را جابه جا کردم. من بازیکنانی را انتخاب می کنم که به تاکتیک تیمی ام بخورند. اگر می خواستم جبهه گیری کنم علیه رحمتی و جباری جبهه گیری می کردم. با فتح الله زاده هم که حرف زدیم قرار شد نگاهی به قهرمانی در ایران و آسیا داشته باشیم. ۴ مهاجم برای تیم گرفتیم و به نظر مردم هم احترام گذاشتیم که می گفتند فلانی را بیاور. با فتح الله زاده معامله ای نشد زیرا ما در یک کفه ترازو نیستیم اما به نظر مردم احترام گذاشتم گفتم مردم دوست دارند مجیدی بیاید، چه اشکالی دارد.

دو روز پیش به من گفتند مجیدی گفته باید کاپیتان تیم باشم که گفتم چنین مسئله ای نیست. همه باید در چارچوب باشند وگرنه به مشکل بر می خوریم. دو مسئله را هم شما به آن اشاره نکردید اول اینکه بازیکنان معرفت به خرج دادند و بدون پول تمرین و بازی کردند دیگر اینکه کیانوش رحمتی با وجود اینکه قراردادش تمام شده بود و شرایط عادی نداشت.

* اگر نکونام و مجیدی به استقلال می آمدند نکونام کاپیتان می شد؟

در همه جای دنیا بحث کاپیتانی زیر نظر سرمربی است اما در ایران سنت است که بازیکن قدیمی تر کاپیتان می شود و ما هم به این سنت احترام می گذاریم ولی زمانی که من در استقلال بودم ورمزیار کاپیتان بود که بازوبند را به من داد. من به این مسئله فکر نکرده بودم.

* نکونام گفته بود باید کاپیتان استقلال باشد؟

نه شخصیت او این گونه است و من نه آدمی هستم که به من از این حرف‌ها بزنند. فتح الله زاده به من زنگ زد و گفت مجیدی می گوید باید کاپیتان باشد که من گفتم نه، فردا اگر کاپیتان را بیرون بگذاری برای تیم حاشیه درست می شود و از متن و اهداف مان دور می شویم.

* می گویند شما به تمام مسایل باشگاه استقلال اشراف کامل دارید؟

نه من تکذیب می کنم خیلی از افرادی که در باشگاه استقلال بودند و با من مشکل داشتند اکنون سرکارشان هستند. اگر ماجدی هم سرپرست شد با پیشنهاد خود فتح الله زاده بود زیرا او زبانش خوب است و بحث حضور در آسیا را داریم. پورحیدری هم مدیر فنی قرار شد باشد که اکنون در خدمتش هستیم. سررشته داری هم که علیه من خیلی مطلب می نوشت نیز اکنون هست اما کادر فنی از اختیارات سرمربی است که انتخاب کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391