برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مجید جلالی: ورود دورگه‌ها به تیم ملی ناامیدکننده است

پنجشنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۰۷ — ملت آنلاین

مجید جلالی:روی آوردن کادرفنی تیم ملی فوتبال به بازیکنان دو رگه یک اتفاق تلخ و ناامیدکننده برای فوتبال ایران است.

مجید جلالی

مجید جلالی: این‌که ما برای داشتن یک تیم خوب و منسجم از تمام منابع داخلی ناامید شده و در کشورهای دیگر دنیا به دنبال بازیکنان ایرانی‌الاصل بگردیم ناامیدکننده و حاوی یک اتفاق تلخ است. البته نباید این ناامیدی را صرفا متوجه کادرفنی تیم ملی بکنیم چراکه آنها احساس می‌کنند موجودیت داخلی فوتبال ما نیاز آنها برای داشتن یک تیم ملی خوب را برآورده نمی‌کند و به ناچار سراغ بازیکنان دیگر کشور‌ها می‌روند.

یکی از اصلی‌ترین دلایل بروز این واقعیت تلخ چرخه معیوب تولید در فوتبال ایران است که همین عامل کادرفنی تیم ملی ما را مجبور به استفاده از این روند می‌کند. متاسفانه این چرخه معیوب نه تنها در عرصه بازیکن‌سازی بلکه از سال‌های دور در عرصه مربیگری و حتی در سطح مدیریتی فوتبال ما هم وجود داشته است. به نظر می‌رسد اینها امتیازاتی است که منحصرا مختص یک مربی خارجی هستند اما آیا این‌که تیم‌های داخلی ما بازیکنانی دارند که نیاز تیم ملی را حل کند سوال بسیار سختی است که پاسخ دادن به آن بسیار دشوار خواهد بود.

البته این را هم باید مدنظر داشت که کادرفنی تیم ملی به هیچ‌وجه حاضر به ریسک روی کار خودش نیست و به نظر خودشان بهترین تصمیم را می‌گیرند. البته احتمال این‌که بازیکنان دورگه بتوانند در یک پروسه زمانی کوتاه یا بلندمدت واقعا دردی از فوتبال ایران دوا کنند بعید است. این بازیکنان ممکن است در تک بازی‌ها خوب ظاهر شوند اما در یک بازه زمانی بلندمدت تاثیر چندانی بر تیم ملی ما نخواهند داشت.

البته این حرف ما در شرایطی است که دور از تیم ملی هستیم و نگاه مسئولانه هم نداریم اما مسئولان امر هم به شرایط اشراف دارند و هم نگاه‌شان مسئولانه است. من شناخت کاملی هم از این بازیکنان ندارم اما اگر حتی آنها بازیکنان با کیفیتی هم باشند باید دید می‌توانند سبک بازی خود را با فوتبال ایران وفق دهند؟

در شرایط کنونی بهترین موقعیت‌های فوتبال ما دریک بازی از دریبل‌های فردی، اوت‌های دستی و کرنر به دست می‌آید، در شرایطی که در فوتبال روز دنیا فرآیندهای مختلفی برای موقعیت‌سازی وجود دارد. وی درباره اردوهای مقطعی تیم ملی هم اظهار کرد: من واقعا از کیفیت این اردو‌ها بی‌اطلاع هستم ولی در رابطه با ماهیت آنها اعتقاد دارم حتما این اردو‌ها باید برگزار شوند تا مربی تیم ملی با چشمانی باز به یک نتیجه واحد برای ترکیب تیم خود برسد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391