برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

گاهی برای ماندن باید رفت آقای مهدوی کیا

شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۵۷ — جام‌نیوز

انتخاب با خود اوست. توجه به حرف های هاشمیان که می نویسد: «گاهی اوقات باید برای ماندن رفت» یا ماندن و پاسخ های بی ربط دادن به منتقدان.

مهدی مهدوی‌کیا

به نقل از سایت گل، مهدی مهدوی کیا از حرف های پروین که در جلسه کمیته فنی پرسپولیس زده سخت شاکی است. پروین آنجا بابت عقد قرارداد با مهدوی کیا، معدنچی و ایمون زاید از رویانیان انتقاد کرده بود و حالا موشک سابق فوتبال ایران در روزهایی که در زمین حضور چندانی ندارد می گوید: «آن شخص، منافعش به خطر افتاده، حالا علیه ما حرف می‌زند!بله؛ از حرف هایش ناراحت شدم و حالا هم می‌گویم اگر این آقا خیلی دلش به حال پرسپولیس می‌سوزد، بهتر است از آن ۷۰۰، ۸۰۰ میلیونی که سال ۷۷ رفت به حساب‌شان، صحبت کند» مهدی قبلا هم نشان داده در مواقعی که عصبانی می شود منطق چندانی پشت گفته هایش نیست. برخلاف آنچه گفته شده، این تازه ترین مصاحبه جنجالی این بازیکن نیست. او یک بار در برنامه ۹۰ هم اسماعیل هلالی را در زمره نفراتی دانست که اگر تست بدهد جزو ۱۰۰۰بازیکن منتخب هم نمی شود و جلال طالبی را به خط گرفتن از بازیکنان متهم کرد. در درگیری به وجود آمده در بازی استیل آذین و پرسپولیس هم روی خط آمد و حرف های تندی به علی دایی زد در حالی که دایی تنها او را با لفظ «آقا مهدی» صدا می زد و احترامش را نگه می داشت. آنجا بی دلیل به آرفی هم تاخت تا نشان دهد آرام ترین بازیکن فوتبال ما هم می تواند ادبیاتی «مایلی کهنی» داشته باشد.

انتقادهایش از استیلی زمانی که توسط او برای پرسپولیس جذب نشد هم در خاطرات ما ثبت شده است در حالی که بعد از آن نتوانست اذهان عمومی را مجاب سازد که بودنش می توانست آن پرسپولیس را متحول سازد و منهای اتفاقات ده دقیقه پایانی دربی پایتخت و هت تریک ایمون زاید کمتر صحنه ماندگاری را خلق کرده است. مهدی از دست پروین عصبانی است. او حالا یادآور جمله معروف بکن باوئر است که می گوید: «در فوتبال هرگاه عضله‌ها از کار افتادند، زبان راه می افتد» مهدی باید با جبر شناسنامه و زمان کنار بیاید. او باید بداند در دوران جوانی وقتی در آلمان و در باشگاهش هم نیمکت نشین شد و حتی خبر جدایی اش منتشر گردید، توانست با ممارست و تلاش نظر مربی اش را تغییر داده و مهره ای فیکس شود. اینجا اما او خوب می داند که دیگر آن نشاط سابق را ندارد و به جای اینکه حرف های پروین را در میدان جواب دهد ناچار است زبان باز کند تا ضعف فنی ناشی از گذشت ایام را جبران نماید.

او ثابت کرده که تنها زمانی به مبارزه رو در رو برمی خیزد که مستقیم به جنگ او رفته باشند وگرنه جای سئوال دارد که اگر خودش هم دلسوز پرسولیس بود چرا ۱۴سال ماجرای ۸۰۰ میلیونی که به حساب پروین رفته را مسکوت نگه داشته و قطعا اگر این ماجرا پیش نمی آمد بازهم مسکوت می ماند. مبلغی که به زعم خود او شاید آن‌موقع بودجه چهار سال پرسپولیس می‌شد.

فوتبال ما با مهدوی کیا خاطرات شیرینی داشته و حیف است در تلاشی بیهوده برای ماندن بی تاثیر، خود را گرفتار مسائلی نماید که روزگاری برای دایی هم پیش آمد. شهریار در تیم ملی آنقدر به ماندن اصرار ورزید که کارش به «اس. ام.اس» و جوک کشید. او اما باید به خاطر خودش، به خاطر مهدوی کیا برود. برود تا ماندگار شود. برود تا جا برای جوان‌ها باز شود. کافی است به دوران بعد از بازگشتش از آلمان نگاه کند. نه در استیل آذین، نه در داماش و نه حالا در پرسپولیس هیچ شباهتی به بازیکنی می شناختیم ندارد. مهدوی کیا می تواند یکی از مربیان آینده فوتبال ما باشد. یک مربی دوره دیده که برخلاف نسل ۹۸ فوتبال ما باید برود سر کلاس های مربیگری و نخواهد یک شبه سرمربی شود. او ثروت این فوتبال است و نباید خود را فریب بدهد. دوره او هم مثل دوران همه فوتبالیست های پا به سن گذاشته به سر آمده و با جبر زمانه نمی توان جنگید. پوسته حرف های تلخ پروین را که برداریم می بینیم درونمایه اش حرف بدی ندارد. مهدی اگر بناست آخر این فصل خداحافظی کند بهتر است در همین دربی پیش رو این کار را انجام دهد. کاری که پیوس کرد و ماندگار شد و اتفاقا پیراهنش را به خود مهدوی کیا داد. کاری که دایی نکرد و هیچگاه رنگ بازی خداحافظی را ندید. انتخاب با خود اوست. توجه به حرف های هاشمیان که می نویسد: «گاهی اوقات باید برای ماندن رفت» یا ماندن و پاسخ های بی ربط دادن به منتقدان.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391